Górskie Wyrypy

W Patronite od 03.01.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1520

liczba Patronów: 1586

2 patronów
30 zł miesięcznie
270 zł łącznie
Czołem! Sporo piszemy o górach i ciekawych miejscach ale przede wszystkim o długodystansowych górskich imprezach. Jako jedyni regularnie promujemy wydarzenia dla piechurów, starając się niejako odczarować ten niszowy temat. Pora na kolejne wyzwanie - razem z Wami chcemy stworzyć górski portal!

O Autorze

Działamy od 2013 roku, promując aktywność w górach oraz długodystansowe imprezy górskie (potocznie "wyrypy"). Skoncentrowaliśmy się na wydarzeniach dla piechurów, ponieważ w Polsce jest to tematyka dość niszowa - jesteśmy jedynym medium w polskim internecie, które regularnie publikuje na temat takich imprez.


Maraton Pieszy "Sudecka Żyleta", to jedno z wydarzeń, które promujemy od lat. W 2019 roku "Żyleta" była największym tego typu eventem w całej Polsce! Na trasę wyruszyło aż 675 turystów, a nas rozpiera duma!


Wypromowaliśmy sporo nowych maratonów, m.in. "Sudecką Żyletę", Rajd Kotliny Turoszowskiej, Zimowy Maraton Świętokrzyski, Maraton "Przedwiośnie", czy "Potrójną Koronę". Od kilku lat największe tego typu imprezy w Polsce obejmujemy patronatem medialnym, starając się, by ich zasięg dotarł do co raz to szerszego grona piechurów. Aha! Przez ostatnich 6 lat robiliśmy to za tzw. "friko" :) 

Po co to wszystko robimy? Bo sami jesteśmy bywalcami górskich maratonów i mamy na koncie kilkadziesiąt startów w Polsce i za granicą. Zauważyliśmy, że tego typu wydarzenia cieszą się co raz większym zainteresowaniem. Dlatego zajęliśmy się ich promocją oraz edukacją uczestników.  


Raz na jakiś czas zaglądamy w europejskie góry - a to zdobywając szczyt Korony Europy, pokonując włoskie via ferraty, czy szlajając się po mniej popularnych bałkańskich pasmach. Chcielibyśmy rozwinąć tą sekcję na naszej stronie


Od 2018 roku rozwijamy naszą nową stronę internetową. Piszemy na niej o górskich maratonach, tworzymy poradniki dla ich uczestników i staramy się zintegrować społeczność piechurów w naszym kraju. Publikujemy także teksty o ciekawych miejscach, naszych zagranicznych wypadach i przeprowadzamy testy sprzętu.

Nieustannie szukamy też nietuzinkowych miejsc na naszym rodzimym - sudeckim podwórku


Mamy aspiracje, aby wspólnie z naszymi fanami stworzyć górsko - podróżniczy portal internetowy z prawdziwego zdarzenia - budowany na pasji i doświadczeniu, a nie chęci zysku. Pragniemy, aby nasza strona stała się pierwszym źródłem informacji dla piechurów - nie tylko tych długodystansowych. Dołączysz do nas? 
  

 

Jakie są nasze cele na 2020 rok?
Na naszej stronie internetowej: 

  • tworzenie bazy górskich imprez długodystansowych dla piechurów (około 40 wydarzeń) - opis, historia, statystyki każdego z nich
  • jako uzupełnienie - stworzenie bazy wybranych górskich imprez długodystansowych w krajach ościennych - Czechy, Słowacja, Niemcy
  • podniesienie funkcjonalności witryny
  • rozbudowanie sekcji "Podróże" jako miejsce inspiracji na zagraniczne wypady, nie tylko w góry
  • rozbudowanie sekcji z ciekawymi górskimi miejscówkami w Sudetach
  • stworzenie nowej sekcji z opisem atrakcyjnych tras na pograniczu polsko - czeskim
  • stworzenie edukacyjnego zaplecza w dziedzinie turystyki pieszej i długiego dystansu: poradniki, testy sprzętu
  • stworzenie "Kalendarza Górskich Wyryp 2020", dalsze pisanie zapowiedzi i relacji z górskich imprez
  • rozwój projektu "Kamienni Świadkowie Historii" - kamienne, często zapomniane zabytki (pomniki, ryty skalne, drogowskazy)

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni