Górskie Wyrypy

W Patronite od 03.01.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1345

Liczba Patronów: 1024

Zostań Patronem
Kup na prezent
14 patronów
275 miesięcznie
7 325 łącznie
Górskie Wyrypy to autorski projekt, w którym od lat promuję aktywność w górach oraz same góry oczywiście! Z uporem maniaka staram się zintegrować społeczność polskich piechurów. Tworzę przestrzeń, w której serwuję inspiracje oraz praktyczne informacje o górskim zabarwieniu.

O Autorze

Czołem! Nazywam się Wojtek i jestem górskim: piechurem, turystą, eksploratorem i długodystansowcem. Przez ostatnich 10 lat przeszedłem ponad 20 000 kilometrów górskich szlaków i bezdroży. W oparciu o zdobyte doświadczenia tworzę medium  www.gorskiewyrypy.pl i przylegające do niego konto i grupy w mediach społecznościowych. Sprawia mi to sporo satysfakcji, o ile algorytmy Facebooka nie ograniczają zasięgu moich postów ;) 

Wywodząc się z rodziny o mocnych zapędach turystycznych, postanowiłem edukować się właśnie w tym kierunku. Szkoła średnia - turystyczna. Studia - turystyka. Po studiach - kurs przewodnika górskiego. Jestem nawet certyfikowanym przewodnikiem po sudeckich Drogach św. Jakuba, choć sam do końca nie wiem, jak do tego doszło :) Jestem górskim turystą - teoretykiem i praktykiem.

O Górskich Wyrypach

Górskie Wyrypy powstały w 2013 roku. Projekt z różną intensywnością tworzę poza godzinami etatowej pracy. To miejsce, które odwiedzają zarówno początkujący wędrowcy, jak i górscy wyjadacze. Niedzielni turyści oraz wyczynowcy. Obszary, w których tworzę, to między innymi:

 • górskie imprezy długodystansowe dla piechurów - piszę zapowiedzi i relacje z takich wydarzeń, tworzę poradniki, bazę imprez z ich opisami. Co roku buduję kalendarz z kilkudziesięcioma eventami dla piechurów. Od blisko 10 lat konsekwentnie promuję tą niszową "dyscyplinę" i... robię to regularnie jako jedyne medium w polskim Internecie.
   
 • Sudety - to moja mała piękna ojczyzna, dlatego często opisuję ciekawe miejscówki na ich obszarze. Poza sztampowymi atrakcjami uwielbiam pisać o czeskich zakątkach Karkonoszy, Gór Izerskich oraz innych pasm.
   
 • turystyka górska - tu nieco szerzej - trochę o odznakach turystycznych, trochę o sprzęcie, np. recenzuję górskie obuwie i sprzęt górski
   
 • eksploracja i urbex - odszukiwanie starych, nawet kilkusetletnich sztolni i dawnych kopalni, odwiedzanie miejsc tajemniczych lub zapomnianych oraz projekt "Kamienni świadkowie historii" - stare drogowskazy, ryty skalne, pomniki, itd. Badam ich historię i opisuję, próbując uchronić je przed zapomnieniem

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Piotr Pawłowski
Piotr Pawłowski
Próg: 20 zł
Stanislaw Zawadzki
Stanislaw Zawadzki
Próg: 50 zł
Konrad Kornet
Konrad Kornet
Próg: 35 zł