Gospoda RPG

W Patronite od 08.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 206

Liczba Patronów: 240

Zostań Patronem
Kup na prezent
88 patronów
2 715 miesięcznie
54 450 łącznie
Gospoda RPG to kanał poświęcony grom wyobraźni. Poza poradnikami dla graczy i mistrzów oferuje przede wszystkim sesje, w których udział biorą najróżniejsi goście - weterani, świeżo upieczeni gracze oraz znani i lubiani ze świata Internetu. Witamy w Gospodzie.

O Autorze

Historia Gospody zaczyna się przy stoliku w dużym pokoju Mateusza. Chwilę później zamienia się w pamiętnik rozgrywanych sesji a jeszcze później w dużą społeczność i regularne treści związane z grami fabularnymi — od poradników po same sesje. Obecnie jesteśmy grupą graczek, graczy, mistrzyń i mistrzów gry, którzy poza dobrą zabawą dla nas samych stara się dać trochę rozrywki widzom zgromadzonym wokół kanału na YouTube oraz ludzi spędzających czas na naszym serwerze discord. Jeśli szukasz sesji opartych tylko i wyłącznie o własne scenariusze to dobrze trafiłeś/trafiłaś.

 

Gry fabularne, popularnie zwane "erpegami" od lat były definicją nerdozy i bycia aspołecznym. Dziś jednak każdy powoli zauważa, że to tylko mity (pozdrawiam fanów Zewu). Rosnąca popularność tego typu rozrywki znajduje rzecz jasna odbicie w sferze internetowej. Gospoda RPG zaczynała jako grupa pasjonatów i mimo wielu problemów wciąż pozostaje ostoją i źródłem inspiracji dla wielu graczy i mistrzów gry dostarczając nie tylko sesje, ale i poradniki odpowiadające na często pojawiające się w komentarzach pytania.

Czym więc jest Gospoda? To wypadkowa pewnej pasji, potrzeby dzielenia się z innymi swoimi pomysłami, ale i stworzenia platformy, która zrzesza fanów nie jednego systemu, ale całego zjawiska, jakim są papierowe gry wyobraźni. Nie ma tu barier czy podziałów — pomoc i sugestie są zawsze mile widziane, a Zew Cthulhu czy Dungeons and Dragons to nie jedyne światy, jakie przyjdzie nam wspólnie eksplorować.

Główną tematyką Gospody RPG są sesje z gier fabularnych — uczestniczą w nich najróżniejsi goście a tematyka, nie zamyka się na wyłącznie pełne powagi i pompatyczne odgrywanie — liczy się przede wszystkim zabawa:

W ramach Gospody RPG przygotowywane są takie materiały jak poradniki mające nie tylko umożliwić nowym osobom rozpoczęcie przygody z grami fabularnymi, ale i rozbudowę ich warsztatu zarówno jako graczy, jak i Mistrzów gry:

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marta Grzejda
Marta Grzejda
Próg: 40 zł
Marta Sobczak
Marta Sobczak
Próg: 20 zł
Kacper Woźniczko
Kacper Woźniczko
Próg: 10 zł
MattMefisto
MattMefisto
Próg: 10 zł
Jakub Jóźwiak
Jakub Jóźwiak
Próg: 40 zł
ScradeyBunny
ScradeyBunny
Próg: 10 zł