Habitat dla Ukrainy

W Patronite od 04.07.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2039

Liczba Patronów: 2145

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
95 miesięcznie
810 łącznie
Działamy w Polsce od ponad 30 lat. Do tej pory pomogliśmy ponad 10 tysiącom osób. Od początku kryzysu wspieramy również uchodźcom z Ukrainy. Zdecydowaliśmy się założyć konto w serwisie Patronite bo potrzebujemy Twojej pomocy. Przed nami ciężka zima, a potrzebny wciąż rosną.

O Autorze

Wyobraź sobie, że Twoje kilkanaście złotych miesięcznie pomaga zapewnić dach nad głową i najbardziej niezbędne potrzeby kobietom i dzieciom, które uciekły przed wojną w Ukrainie. Tu w Polsce zaczynają swoje życie od nowa i potrzebują naszego wsparcia.

Nie sposób dziś ocenić ani tego, jak długo trwać będzie wojna, ani jaki będzie jej finał. Jednak ludziom przybyłym do Polski potrzebna jest pomoc. Pomoc długofalowa, holistyczna, zapewniająca godność, niezależność i poczucie bezpieczeństwaMiliony osób, przybyłych do Polski, potrzebują dachu nad głową i bezpiecznego startu w nowej rzeczywistości. Zaczynają swoje życie tu w Polsce OD NOWA. Połączone siły fundacji Habitat for Humanity Poland i Partnerów z branży nieruchomości skupiają się na znalezieniu odpowiednich miejsc do zamieszkania dla uciekających przed wojną kobiet i dzieci.

Zostań naszym Patronem!

Dzięki Twojemu wsparciu zapewnimy im DOM. Zostając Patronem, przyczyniasz się bezpośrednio do pomocy konkretnym osobom, czyli częściowego uregulowania czynszu, opłat za prąd, ogrzewanie czy media. Pamiętajmy o tym, że bezpieczny dach nad głową jest podstawowym prawem człowieka, dającym mu siłę oraz poczucie sprawczości. Tylko wtedy, gdy mamy dom, możemy znaleźć godną pracę, zapewnić dzieciom opiekę, zadbać o swoje zdrowie i dobrostan.

Rodziny z Ukrainy, dzięki Twojemu regularnemu wsparciu w opłatach mieszkaniowych, mogą wykorzystać pozostałe środki na odbudowanie swojego życia po pospiesznym opuszczeniu swojego kraju - i poświęcić je na m.in. zakup zeszytów dla dzieci, jedzenia, wizyty u lekarzy czy opiekę nad czworonogiem. 

„Świat, w którym każdy ma godne miejsce do życia” – ta wizja Habitat Poland przyświeca codziennym działaniom fundacji.

Ty to masz. My to mamy. Z wdzięcznością za nasze domy podzielmy się tym z innymi. Więcej informacji o fundacji Habitat for Humanity Poland: www.habitat.pl

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł