Avatar użytkownika

HaKoach

1
patron
10 
miesięcznie
690 
łącznie
1
patron
10 zł 690 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękujemy! <3

Jesteś teraz częścią HaKoach i masz dostęp do naszego wycinka żydowskiego świata :) Postaramy się, żebyś czuł/a się tu dobrze i jak u siebie.

Zapraszamy Cię do prywatnej grupy Patronów, gdzie będziemy dzielić się materiałami „od kuchni” i niepublikowanymi na innych kanałach.
Będziemy wymieniać się pomysłami i wymyślać wspólne działania!

Możesz dołączyć do grupy na Facebooku lub dostawać materiały drogą mailową.
20 zł miesięcznie
Świętujmy razem!

Jeśli jesteś z nami, to oznacza, że kultura żydowska jest dla Ciebie ważna i że chcesz należeć do naszej społeczności.

Dlatego będziemy informować Cię o zbliżających się świętach żydowskich i zdawać z nich relacje. Chętnie doradzimy też, jaką książkę o tematyce żydowskiej przeczytać lub jaki film obejrzeć. Wybierasz się do Izraela? Podpowiemy, co zobaczyć i jak się przygotować!

Zapraszamy Cię też do naszej prywatnej grupy Patronów!
30 zł miesięcznie
Pokażemy Ci nowe miejsca!

Lubisz poznawać nowe miejsca? Chętnie pokażemy Ci żydowską Łódź i okolice - wirtualnie lub na żywo. Raz w miesiącu dostaniesz maila z linkiem do niepublikowanego nigdzie idzie materiału o wybranym żydowskim miejscu!

A oprócz tego nagrody z poprzednich progów także wędrują do Ciebie!
60 zł miesięcznie
Wybierz 60 zł
50 dostępnych miejsc
Bądź naszym Mecenasem/Mecenaską!

Twoje wsparcie napędza nas do nowych działań i dodaje wiatru w żagle! Chcemy docenić także Ciebie.

Od teraz jesteś Mecenasem/Mecenaską HaKoach - podziękujemy Ci imiennie na Facebooku i Instagramie. Jeśli wolisz pozostać anonimowym darczyńcą - nie ma problemu. Dla nas jesteś bohaterem/bohaterką!

Dostaniesz także na dzień dobry kolekcjonerski znaczek HaKoach.

Nagrody z poprzednich progów także wędrują do Ciebie!
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
25 dostępnych miejsc
Twórz z nami HaKoach!

Jesteś z nami, więc na pewno znasz żydowski świat. Zasugeruj nam, o czym mamy opowiedzieć lub napisać. Bardzo chętnie się tym zajmiemy.

Raz w miesiącu przedyskutujemy wspólnie zaproponowany przez Ciebie temat. Masz naszą gwarancję, że zrobimy o nim materiał (zastrzegamy sobie jednak prawo do wyboru formy materiału).

Dziękujemy, że nas wspierasz! To dla nas bardzo wiele znaczy,

Nagrody z poprzednich progów także wędrują do Ciebie!
150 zł miesięcznie
Wybierz 150 zł
15 dostępnych miejsc
Zapraszamy na kawę i spacer po Łodzi!

Jesteś z nami i hojnie nas wspierasz, dlatego musimy się poznać!

Jeśli mieszkasz w Łodzi lub wybierasz się do niej na wycieczkę, chcemy Cię poznać i wymienić się inspiracjami, a także porozmawiać o możliwościach wspólnych działań na przyszłość. Chętnie połazimy z Tobą po Łodzi i pokażemy najciekawsze miejsca żydowskie. Czekamy na Ciebie!

Nagrody z poprzednich progów także wędrują do Ciebie!
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
10 dostępnych miejsc
Działajmy razem!

To, że jesteś z nami, to czyste szaleństwo! Dziękujemy i obiecujemy robić jeszcze więcej! Skoro nas wspierasz, to pewnie jesteś zaangażowany/a w żydowski świat, podobnie jak my. Dlatego działajmy razem!

Spotkajmy się i porozmawiajmy o wspólnym projekcie. Masz pomysł na działanie z zakresu kultury żydowskiej, edukacji czy działań równościowych? Opowiedz nam o nim. Chętnie pomożemy i połączymy siły.

A może chcesz dowiedzieć się, jak prowadzimy nasze warsztaty? Chętnie wpadniemy i przekażemy nasze know-how!

Poza tym chcemy Cię docenić poprzez zamieszczenie Twojego imienia i nazwiska (albo nazwy Twojej firmy) razem z logiem/zdjęciem na naszej stronie na FB! (oczywiście jeśli wyrazisz na to zgodę).

Nagrody z poprzednich progów także wędrują do Ciebie!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora HaKoach w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

HaKoach znaczy siła. Zajmujemy się kulturą żydowską i nie tylko.

Kim jesteśmy?

HaKoach to po hebrajsku “siła”. Jesteśmy stowarzyszeniem z Łodzi. Swoją nazwę zaczerpnęliśmy od przedwojennego żydowskiego klubu sportowego. Zajmujemy się kulturą żydowską i nie tylko - lokalnie i szerzej!

Naszymi głównymi celami są: tworzenie i promowanie kultury żydowskiej, edukacja w zakresie kultury, tradycji i obyczajów żydowskich, integracja społeczności lokalnej, a także przeciwdziałanie antysemityzmowi, rasizmowi i ksenofobii. Fascynuje nas historia żydowskiej Łodzi.

Nasza organizacja ma siedmiu członków. Każdy/a z nas ma inny background. Są wśród nas: dwóch edukatorów i muzyków, dziennikarz, DJ-ka, dwie psychoterapeutki, kuratorka i koordynatorka projektów. Wierzymy, że ta różnorodność pomoże nam w dynamicznych i szerokich działaniach. Prezesem stowarzyszenia jest Dawid Gurfinkiel – młody Żyd, muzyk i edukator, związany z łódzką Gminą Żydowską.

CO ROBIMY?

 • Edukujemy o kulturze żydowskiej i innych kulturach! Stworzyliśmy autorskie narzędzie edukacyjne w formie kart do gry - “Elementarz HaKoach”. Na jego podstawie prowadzimy warsztaty dla dzieci i młodzieży o kulturze żydowskiej i innych kulturach, z elementami edukacji antydyskryminacyjnej i o prawach człowieka. Pracujemy głównie z dziećmi i młodzieżą ze świetlic środowiskowych i pogotowi opiekuńczych.

 • Oprowadzamy po żydowskiej Łodzi. Dawid Gurfinkiel pokazuje najważniejsze miejsca żydowskie w Łodzi: Synagogę Reicherów, Gminę Wyznaniową Żydowską, cmentarz żydowski i wiele innych. Oprowadza w języku polskim i angielskim. Te miejsca znane mu są od dziecka, ma także ogromną wiedzę z zakresu judaizmu, dlatego każda taka wycieczka jest niezapomnianym przeżyciem!

 • Kręcimy krótkie filmy o żydowskich miejscach i żydowskich tradycjach. Możecie je oglądać na naszym Facebooku i YouTube. Na przykład wideo-oprowadzanie po Synagodze Reicherów.

 • Na naszych social mediach regularnie publikujemy przeróżne treści: aktualności, informacje o świętach żydowskich, relacje z naszych działań! Codziennie nowe posty i relacje. Dużo zdjęć i filmików.

 • Live’y Dawida Gurfinkiela - Zapytaj Żyda! Parafrazując żydowskiego mistrza komedii Woody'ego Allena: "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Żydach, ale baliście się zapytać". Możecie zadać każde (nawet najbardziej krępujące) pytanie dotyczące Żydów i kultury żydowskiej, a prawdziwy Żyd - Dawid Gurfinkiel - odpowiada. 

 • Koordynujemy działania koalicji “Łódź różnorodności”, zrzeszającej przedstawicieli i przedstawicielki lokalnych grup mniejszościowych, a także działających na ich rzecz organizacji i instytucji. Koalicja działa od 2020 roku i mamy wiele nowych planów i pomysłów!

CO MAMY W PLANACH?

 • Wspólne kolacje szabatowe, podczas których będzie można razem zmówić modlitwy i pośpiewać, poznać szabatowe zwyczaje i tajemnice judaizmu, a także zjeść chałkę i inne żydowskie specjały.

 • Spotkania tematyczne online i offline wokół żydowskich świąt i inne. Możliwość spotkania się i wymiany myśli na żywo oraz wirtualnie.

 • Festiwal Kultury Żydowskiej w Łodzi! Już pracujemy nad jego organizacją i mamy ogromną nadzieję, że wystartujemy w tym roku!

 • Cykl podcastów o kulturze żydowskiej i nie tylko! Jako że mamy różne umiejętności i szeroki background, będziemy opowiadać Wam o różnych rzeczach :) Będą też zaproszeni goście i gościnie. Stworzymy nasze własne miejsce w audiosferze!

 • Nasze autorskie warsztaty w szkołach w całej Polsce. Chętnie przyjedziemy z warsztatami lub wyedukujemy nauczycieli/nauczycielki, edukatorów/edukatorki, przekazując całe nasze “know-how”.

 • Projekty międzynarodowe, opierające się na wymianie młodzieży i wspólnych działaniach kulturalnych/edukacyjnych. Aktualnie nawiązujemy kontakty i tworzymy grunt pod nowe projekty :) Mówimy po polsku, angielsku, niemiecku i hebrajsku. Jesteśmy otwarci na współpracę!

 • Aktualnie naszym największym marzeniem jest stworzenie własnego miejsca - otwartego i przyjaznego, nastawionego na wymianę myśli, tworzenie kultury i edukację. Chcemy łączyć dwa światy - religijny i świecki. Pragniemy tworzyć społeczność osób chcących wkroczyć do świata żydowskiego - Żydów i Żydówek, osób, które mają korzenie żydowskie, ale nie wiedzą, co z tym zrobić i wszystkich innych, których zawsze fascynowała kultura żydowska.

HaKoach znajdziesz tutaj:

Facebook - https://www.facebook.com/hakoach.lodz
Instagram - https://www.instagram.com/hakoach.lodz/
Nasza strona www - https://hakoach.eu

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora HaKoach już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Łukasz Nadgrodkiewicz
Łukasz Nadgrodkiewicz
10 zł
Literatka kawy.
Literatka kawy.
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.