Strefa Patrona:

24

patronów

565 zł

miesięcznie

3375 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
111
miesięczne wsparcie
105
liczba patronów

  Portal historyczny Histmag.org – https://histmag.org. Działamy od 1 października 2001 roku. Dążymy do tego, by w rzetelny i nieuciekający się do tabloidyzacji sposób popularyzować wiedzę historyczną wśród coraz większej liczby internautów. Publikujemy materiały osób o różnych poglądach, pod warunkiem ich wysokiej wartości merytorycznej.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 1 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Patroni współdecydują o losach portalu
Chcemy umożliwić naszym Patronom współdecydowanie o losach portalu i treściach publikowanych na łamach Histmag.org, dlatego otwieramy dla Was dwa zespoły doradcze: ZGROMADZENIE PATRONÓW i RADĘ MECENASÓW.

ZGROMADZENIE PATRONÓW składa się ze wszystkich naszych Patronów i zbiera się raz w miesiącu. Głosowania są przeprowadzane drogą internetową i służą podejmowaniu decyzji o tematach dodatkowych materiałów (np. artykułów, publicystyki), które dla Was zrealizujemy – poprzez wybór najciekawszych spośród propozycji redakcji oraz RADY MECENASÓW.

Podczas głosowań nadzwyczajnych (zwoływanych niedługo po tym, gdy osiągniemy aktualny cel zbiórki) członkowie ZGROMADZENIA PATRONÓW zdecydują, jakie kolejne cele zrealizujemy. Wybór zostanie dokonany spośród propozycji redakcji zaopiniowanych przez RADĘ MECENASÓW.

Każdy wspierający może brać udział w głosowaniach, otrzymując liczbę głosów przedstawionych w opisie każdego progu. Głosy nie mogą być dzielone pomiędzy poszczególne opcje w głosowaniu (czyli np. Patron wspierający nas wpłatami z progu srebrnego, wybierając między trzema możliwościami, musi wszystkie swoje 4 głosy przeznaczyć na tylko jedną z nich).

RADA MECENASÓW wspiera redakcję, zyskując możliwość opiniowania na bieżąco jej działań. Jej obrady odbywają się tekstowo za pośrednictwem zamkniętej internetowej grupy wspierających. Jej członkowie mogą również proponować i opiniować tematy materiałów do realizacji oraz cele zbiórki (głosowane później przez ZGROMADZENIE PATRONÓW).

Członkami Rady mogą zostać osoby wspierające nas kwotą co najmniej 35 zł miesięcznie (próg ZŁOTY).
0%
56 %
100%
osiągnięto 56%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 435 zł
Regularna, codzienna aktualizacja serwisu
Przekazane przez Was wpłaty ułatwią nam utrzymanie Histmaga takiego, jakim jest - opowiadającego o historii w sposób ciekawy i rzetelny, bez uciekania się do tabloidyzacji.

Co się stanie, gdy przekroczymy tysiąc złotych? Chcielibyśmy rozwijać i unowocześniać nasz serwis. Kolejne cele chcielibyśmy konsultować i wyłaniać z osobami nas wspierającymi.

Nasze przykładowe pomysły to:

* zwiększenie częstotliwości aktualizacji serwisu do minimum dwóch, a w dalszej przyszłości minimum trzech materiałów dziennie

* częstsze publikowanie Waszych ulubionych typów materiałów (np. newsów o odkryciach, krótkich informacji ciekawostkowych, artykułów historycznych, infografik, galerii, publicystyki na wysokim poziomie)

* nowe rubryki (np. regularne wywiady z historykami, reportaże, ankiety poświęcone historii, wypełniane przez znanych ludzi)

* zwiększenie dbałości o wygląd artykułów (np. zakup dostępu do baz zdjęć, zaproszenie do regularnej współpracy grafika) oraz o jeszcze większą poprawność merytoryczną i językową (dodatkowa redakcja i korekta językowa treści)

* nowe formy prezentacji treści (np. osie czasu, interaktywne mapy, materiały video realizowane przez redakcję Histmag.org)

* szybkie reagowanie na bieżące, głośne tematy ze świata historii (np. dostęp do newsów PAP, zespół dziennikarzy/publicystów)

* lepsze dostosowanie naszych stron do urządzeń mobilnych

* aplikacja mobilna Histmaga

* udoskonalenie działania wyszukiwarki i katalogu treści Histmag.org

* poprawienie wyglądu strony głównej Histmaga

* wydawanie Histmaga w formie bardzo dobrze wyglądającej elektronicznej wersji „magazynowej” na czytniki / do wydruku w formacie PDF

* większa troska o poziom dyskusji na naszym Facebooku (dodatkowa moderacja)

* promocja historii w kolejnych mediach społecznościowych (np. grafiki historyczne na Instagramie)

* społecznie odpowiedzialne akcje Histmaga - jak np. nasza ostatnia akcja promująca historię lokalną: https://histmag.org/docenmy-historie-lokalna-13291

Niektóre z nich może udać nam się zrealizować stosunkowo niewielkim kosztem, inne będą wymagały ogromnych nakładów pracy i środków. Wszystkie możemy zrealizować z Waszą pomocą!

O Autorze

HISTMAG POTRZEBUJE TWOJEJ POMOCY!

 

Histmag jest inicjatywą realizowaną oddolnie, niezależną od wielkich grup kapitałowych czy zagranicznych koncernów medialnych. Nie zabiegamy o środki od polityków i wielkich koncernów. Chcemy dalej tworzyć dla Was medium niezależne od wszelkich wpływów, do czego są nam potrzebne pieniądze. Wasze wsparcie ułatwi utrzymanie i umożliwi rozwój naszego unikalnego projektu.

 

 

„Histmag.org” to najdłużej istniejący w Polsce serwis poświęcony szeroko rozumianej historii założony 1 października 2001 roku. Czyta nas ponad 150 000 osób miesięcznie. Staramy się uprawiać dziennikarstwo profesjonalne pod każdym względem – merytorycznym, językowym, warsztatowym. Obok publicystyki zajmujemy się także propagowaniem badań naukowych i popularnej, ale rzetelnej wiedzy o historii. Jesteśmy aktywnym medium, na bieżąco relacjonującym aktualne wydarzenia związane z historią. 

 

screenshot Histmag.org
strona główna portalu Histmag.org

 

Dążymy do tego, by w rzetelny i nieuciekający się do tabloidyzacji sposób popularyzować wiedzę historyczną wśród coraz większej liczby internautów.

 

 

Historię traktujemy wszechstronnie i interdyscyplinarnie. Interesuje nas to, jak przejawia się ona we współczesnym życiu społecznym i kulturalnym – w literaturze, muzyce, sztuce, polityce. Nasz portal jest zarejestrowanym tytułem prasowym. Zrealizowaliśmy również liczne akcje społeczne, np: Imperium Lechitów nie istniałoHistoria lokalna podlega ochronieJaka powinna być polska polityka historyczna? czy Polećmy książki premierowi. Od 2011 roku współorganizujemy plebiscyt na najlepszą książkę historyczną Historia Zebrana. Wydaliśmy również kilka książek historycznych, pozytywnie odebranych przez recenzentów i media. Regularnie wydajemy e-booki.

 

 

Ilustracja w tle: obraz Quentina Matsysa „Bankier z żoną”

 

Profil światopoglądowy:

 

Nasi publicyści stanowią grupę o bardzo zróżnicowanych poglądach politycznych, społecznych, religijnych czy naukowych. Publikujemy teksty osób o różnych światopoglądach, pod warunkiem ich wysokiej wartości merytorycznej. Trzymamy się zasady: łączy nas historia!

 

Pragniemy, by Histmag był miejscem dyskusji i ścierania się różnych opinii. Przekonania wyrażane w poszczególnych artykułach, tak stricte historycznych, jak i dotyczących współczesności, są prywatnymi opiniami autorów (w tym członków redakcji), nie zaś odzwierciedleniem linii światopoglądowej całej redakcji. Najważniejsza jest dla nas naukowa i dziennikarska rzetelność.

Współtwórcy Histmaga – od lewej: redaktor naczelny Maciej Zaremba, wydawca portalu Michał Świgoń

 

Strona główna portalu: https://histmag.org/
Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/histmag.org
Profil na Twitterze: https://twitter.com/Histmagorg

Kontakt e-mailowy: redakcja@histmag.org

 

NIE ZWLEKAJ! DOŁĄCZ DO GRONA NASZYCH PATRONÓW!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 7
PRÓG MIEDZIANY. Jesteśmy wdzięczni za Twoje wsparcie dla Histmaga. Otrzymujesz oficjalne podziękowania: w serwisie i jednorazowo drogą mailową, a także 1 głos podczas głosowań ZGROMADZENIA PATRONÓW na kolejne realizowane przez nas cele czy tematy tekstów.

Więcej o ZGROMADZENIU PATRONÓW przeczytasz w dziale CELE!

Uwaga: Skorzystanie z niektórych funkcjonalności tego oraz kolejnych progów może wymagać posiadania (bezpłatnego) konta w serwisie Histmag.org. Regulamin: https://histmag.org/regulamin-serwisu-histmagorg-13880
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 4
PRÓG BRĄZOWY. Każdego miesiąca Twój banknot z Mieszkiem I wspiera rzetelną popularyzację historii – dziękujemy!

W związku z tym dysponujesz podwójną siłą głosu w ZGROMADZENIU PATRONÓW. Otrzymujesz również podziękowania z poprzedniego progu.
Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 3
PRÓG STALOWY. Twoje regularne wsparcie pozwala nam zwiększyć liczbę i jakość naszych publikacji. Otrzymujesz w ramach swojego konta na Histmag.org możliwość wyłączenia reklam i podziału artykułów na strony, a także przywileje z poprzednich progów.

Otrzymujesz łącznie 4 głosy podczas każdego głosowania ZGROMADZENIA PATRONÓW.
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 3
PRÓG SREBRNY. Dzięki Twojemu wsparciu możemy szybciej rozwijać portal – to ogromna pomoc! W podziękowaniu będziemy przekazywać na Twoją skrzynkę mailową newsletter z najciekawszymi rocznicami z nadchodzącego tygodnia i powiązanymi z nimi naszymi publikacjami. Otrzymujesz też uprawnienia z poprzednich progów.

Podczas każdego głosowania ZGROMADZENIA PATRONÓW masz do dyspozycji 8 głosów.
Zostań patronem
35 zł / miesiąc
patroni: 2
PRÓG ZŁOTY. Jesteśmy Ci bardzo wdzięczni za regularną, konkretną pomoc. Od tej pory będziesz wpływać na kształt podejmowanych decyzji. Poza przywilejami z poprzednich progów możesz dołączyć do RADY MECENASÓW – specjalnej grupy Patronów, która opiniuje działania portalu i może wraz z redakcją proponować tematy tekstów oraz kolejne cele zbiórek, wybieranych później przez ZGROMADZENIE PATRONÓW.

Dysponujesz 12-krotną siłą głosu podczas głosowań Zgromadzenia.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 4
PRÓG PLATYNOWY. Regularnie wspierasz Histmag.org banknotem z Kazimierzem Wielkim – chylimy czoła! Twoje zdanie jest bardzo ważne dla losów Histmaga. Na Twoje życzenie przygotujemy krótki tekst (np. komentarz, galerię, recenzję), który opublikujemy na łamach Histmag.org pod warunkiem akceptacji redakcji (jeśli czegoś nie dalibyśmy rady zrealizować, zaproponujemy modyfikację albo alternatywę). Temat możesz zgłosić wiadomością prywatną, raz na pół roku. Jeśli sobie tego zażyczysz – Twoje imię i nazwisko jako pomysłodawcy i mecenasa pojawi się pod tekstem.

Jeśli zechcesz podać nam swój adres pocztowy, raz w roku wyślemy Ci również specjalną pamiątkową pocztówkę z podziękowaniami. Oprócz tego oczywiście zyskujesz uprawnienia z poprzednich progów.

Biorąc udział w głosowaniu ZGROMADZENIA PATRONÓW, masz do dyspozycji 20 głosów!
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 1
PRÓG DIAMENTOWY. Należysz do grupy osób najhojniej nas wspierających. Otrzymujesz wszystkie przywileje z poprzednich progów. Oprócz tego możesz raz na miesiąc uczestniczyć w specjalnej naradzie z członkami redakcji, opiniującej działania portalu. Narady będą odbywały się głosowo drogą internetową.

Na Twoje życzenie raz na pół roku przygotujemy dłuższy artykuł historyczny na wybrany przez Ciebie temat, pod warunkiem akceptacji redakcji (jeśli czegoś nie dalibyśmy rady zrealizować, zaproponujemy modyfikację albo alternatywę) – materiał opublikujemy na łamach Histmag.org. Jeśli sobie tego zażyczysz – Twoje imię i nazwisko jako pomysłodawcy i mecenasa pojawi się pod artykułem.

Raz w roku (pod warunkiem aktywnej subskrypcji w dniu 1 stycznia i przesłania nam adresu korespondencyjnego) wyślemy Ci również prosty, pamiątkowy papierowy kalendarz na dany rok.

Dysponujesz aż 50-krotną siłą głosu podczas głosowań ZGROMADZENIA PATRONÓW!
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy