Hodowla Słów

W Patronite od 12.02.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1430

Liczba Patronów: 1341

Zostań Patronem
5 patronów
103 miesięcznie
1 082 łącznie
Hodowla Słów to blog i podcast poruszający tematy etycznego życia w kontekście praw zwierząt i ekologii, ale także to opowieści o ucieczce z miasta na wieś.

O Autorze

Nazywam się Agnieszka, choć nie przepadam za tym imieniem, możesz zwracać się do mnie Rahela. 

Pracuję dla organizacji prozwierzęcej jako Head of IT Projects, ale przez 13 lat projektowałam ubrania m.in. dla firmy LPP, to wtedy postanowiłam rzucić wszystko i zająć się na poważnie pomaganiem zwierzętom.

Mój pierwszy wpis na blogu Hodowla Słów powstał w 2015 roku, pisała go zupełnie inna osoba, która odeszła wraz z radykalizmem, towarzyszył mi on od początku przemiany, jednak w ciągu jednego roku pracy dla zwierząt, zmieniłam swoje życie o 180 stopni. 

Od tamtego czasu poruszałam nietypowe tematy na blogu:

-  zwierząt w sztuce: Czy wykorzystywanie zwierząt w sztuce jest etyczne?

-  odczuwania bólu przez owady: Czy owady czują ból?

- tematy hodowli przemysłowej: Hodowla przemysłowa zwierząt największą zbrodnią w historii świata

- hodowli ośmiornic i ich fenomenu jako istot, których nie znamy: Dlaczego nie powinniśmy zjadać ośmiornic?
 

- temat testów na zwierzętach: Testowanie na zwierzętach, jak możemy temu zapobiec 

Pod koniec 2019 roku powstał Podcast Hodowli Słów o tym jak żyć etycznie, w którym zaczęłam od luźnych rozmów na temat wiejskiego życia poprzez problem lokalnych społeczeństw walczących z powstającymi fermami przemysłowymi, do pojęcia etyki i moralności.

Ktoś kiedyś mi powiedział:

Sama świata nie zmienisz! Wtedy właśnie postanowiłam zrobić wszystko, aby udowodnić, że ja nie jestem tu sama, są moi czytelnicy, słuchacze, koledzy i koleżanki działający ciężko każdego dnia jako wolontariusze, aby jednak ten świat zmienić.

DLACZEGO PATRONITE?

Piszę i publikuję od 5 lat, uwielbiam to robić, choć ciężko wygospodarować czas. Jednak sumując wszystkie obowiązki i wydatki związane ze zwierzętami, czas się kurczy, a finanse topnieją. 

Każdą oszczędzoną złotówkę przelewam na organizacje związane z ruchem prozwierzęcym, kierując się pojęciem efektywnego altruizmu, ostatnimi czasy zaczęłam wspierać też potrzebujące rodziny w Afryce, gdzie pomoc choćby najmniejszym groszem może odmienić ludzkie życie, chcę wspierać rozwój kobiet w krajach rozwijających się.

Dodatkowo doszło nam parę obowiązków związanych z opieką nad adoptowanymi znajdami, w tej chwili opiekujemy się 3 psami, 2 królikami i 2 kotami. 

Praca w organizacji charytatywnej jest pracą pewną tylko na jakiś czas, dlatego szukam dodatkowego zabezpieczenia, stąd liczę na Twoje wsparcie i choć sama chcę pomagać innym, to mam nadzieję, że Ty pomożesz mi w rozwoju właśnie tego bloga i podcastu.

Wydatki związane z hostingiem i utrzymaniem domeny, inwestowaniem w sprzęt do nagrywania w 2019 roku wyniosły mnie 2529,23 możesz o tym przeczytać tu: Czy warto wspierać Hodowlę Słów? 

Dlatego będę niezmiernie wdzięczna za wsparcie mnie, choć najmniejszym groszem.

Poza internetem można spotkać mnie w lesie, albo na kartkach książki Vegan Queer Anthology wydanej przez Sanctuary Publishers: https://sanctuarypublishers.com/shop-1/ols/products/queer-and-trans-voices-achieving-liberation-through-consistent-anti-oppression

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Ania Nowicka
Ania Nowicka
28 zł miesięcznie
Agata Niklas
Agata Niklas
100 zł jednorazowo
Dorota Romanek
Dorota Romanek
50 zł miesięcznie
Everyday Hero
Everyday Hero
10 zł miesięcznie
Anonimowy patron
50 zł jednorazowo