Hodowla Słów

W Patronite od 12.02.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1247

liczba Patronów: 1098

4 patronów
58 zł miesięcznie
474 zł łącznie
Hodowla Słów to blog i podcast poruszający tematy etycznego życia w kontekście praw zwierząt i ekologii, ale także to opowieści o ucieczce z miasta na wieś.

O Autorze

Nazywam się Agnieszka, choć nie przepadam za tym imieniem, możesz zwracać się do mnie Rahela. 

Pracuję dla organizacji prozwierzęcej jako Head of IT Projects, ale przez 13 lat projektowałam ubrania m.in. dla firmy LPP, to wtedy postanowiłam rzucić wszystko i zająć się na poważnie pomaganiem zwierzętom.

Mój pierwszy wpis na blogu Hodowla Słów powstał w 2015 roku, pisała go zupełnie inna osoba, która odeszła wraz z radykalizmem, towarzyszył mi on od początku przemiany, jednak w ciągu jednego roku pracy dla zwierząt, zmieniłam swoje życie o 180 stopni. 

Od tamtego czasu poruszałam nietypowe tematy na blogu:

-  zwierząt w sztuce: Czy wykorzystywanie zwierząt w sztuce jest etyczne?

-  odczuwania bólu przez owady: Czy owady czują ból?

- tematy hodowli przemysłowej: Hodowla przemysłowa zwierząt największą zbrodnią w historii świata

- hodowli ośmiornic i ich fenomenu jako istot, których nie znamy: Dlaczego nie powinniśmy zjadać ośmiornic?
 

- temat testów na zwierzętach: Testowanie na zwierzętach, jak możemy temu zapobiec 

Pod koniec 2019 roku powstał Podcast Hodowli Słów o tym jak żyć etycznie, w którym zaczęłam od luźnych rozmów na temat wiejskiego życia poprzez problem lokalnych społeczeństw walczących z powstającymi fermami przemysłowymi, do pojęcia etyki i moralności.

Ktoś kiedyś mi powiedział:

Sama świata nie zmienisz! Wtedy właśnie postanowiłam zrobić wszystko, aby udowodnić, że ja nie jestem tu sama, są moi czytelnicy, słuchacze, koledzy i koleżanki działający ciężko każdego dnia jako wolontariusze, aby jednak ten świat zmienić.

DLACZEGO PATRONITE?

Piszę i publikuję od 5 lat, uwielbiam to robić, choć ciężko wygospodarować czas. Jednak sumując wszystkie obowiązki i wydatki związane ze zwierzętami, czas się kurczy, a finanse topnieją. 

Każdą oszczędzoną złotówkę przelewam na organizacje związane z ruchem prozwierzęcym, kierując się pojęciem efektywnego altruizmu, ostatnimi czasy zaczęłam wspierać też potrzebujące rodziny w Afryce, gdzie pomoc choćby najmniejszym groszem może odmienić ludzkie życie, chcę wspierać rozwój kobiet w krajach rozwijających się.

Praca w organizacji charytatywnej jest pracą pewną tylko na jakiś czas, dlatego szukam dodatkowego zabezpieczenia, stąd liczę na Twoje wsparcie i choć sama chcę pomagać innym, to mam nadzieję, że Ty pomożesz mi w rozwoju właśnie tego bloga i podcastu.

Wydatki związane z hostingiem i utrzymaniem domeny, inwestowaniem w sprzęt do nagrywania w 2019 roku wyniosły mnie 2529,23 możesz o tym przeczytać tu: Czy warto wspierać Hodowlę Słów? 

Dlatego będę niezmiernie wdzięczna za wsparcie mnie, choć najmniejszym groszem, jednak wiem, że w dzisiejszych czasach każda złotówka się liczy, więc zrozumiem, jeżeli tego nie zrobisz.

Poza internetem można spotkać mnie w lesie, albo na kartkach książki Vegan Queer Anthology wydanej przez Sanctuary Publishers: https://sanctuarypublishers.com/shop-1/ols/products/queer-and-trans-voices-achieving-liberation-through-consistent-anti-oppression

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni