Avatar użytkownika

Homokomando

6
patronów
125 
miesięcznie
8 665 
łącznie
6
patronów
125 zł 8 665 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

15 zł miesięcznie
Patronka_ Homokomando

Zapraszamy do zamkniętej grupy patronek_ów Homokomando na Facebooku.

Tu możesz:
- wypowiadać się na temat prowadzonych akcji i wydarzeń Homokomando;
- inspirować nas swoimi pomysłami, budować z nami bazę pomysłów i przepisów „na rewolucję”;
- poznać opinie i poglądy członkiń_ów Homokomando, w tym liderek_ów;
- poznać inne_ych Patronki_ów.

Bądź z nami! Dziękujemy!
50 zł miesięcznie
Wirtualna opaska Wspieram Homokomando

Zostaniesz Przyjaciółką_elem Homokomando, i zyskasz prawo do posługiwania się wirtualną tęczową opaską „Wspieram Homokomando” do wykorzystania w social mediach, np. na Facebooku, Instagramie - do Twojego zdjęcia profilowego dodamy specjalną grafikę (wirtualną opaskę).

Opaski znaczą dla nas bardzo wiele. Nosimy je z dumą, bo symbolizują odwagę do walki o prawa człowieka, stawiania czoła nienawiści, tworzenie realnej zmiany społecznej.
Ty też możesz wziąć w tym udział!

Wraz z opaską - otrzymasz skan certyfikatu jej autentyczności, potwierdzający Twój status Przyjaciółki_ela, podpisanego przez członkinie_ów zarządu HK.

Oczywiście - otrzymasz też dostęp do grupy patronek_ów z poziomu 1-szego.

Dziękujemy!
100 zł miesięcznie
Opaska Wspieram Homokomando

Otrzymasz fizyczną tęczową opaskę „Wspieram Homokomando”.

Opaski znaczą dla nas bardzo wiele. Nosimy je z dumą, bo symbolizują odwagę do walki o prawa człowieka, stawiania czoła nienawiści, tworzenie realnej zmiany społecznej.
Ty też zaangażuj się na rzecz praw człowieka!

Oczywiście - otrzymasz też dostęp do grupy patronek_ów, status przyjaciółki_ela HK i wirtualną opaskę Wspieram Homokomando.

Opaskę wyślemy pocztą na wskazany adres.
200 zł miesięcznie
Flaga Wspieram Homokomando

Otrzymasz tęczową flagę z napisem Wspieram Homokomando.

Z naszymi flagami pojawiamy się na wszystkich protestach - czy to w obronie praw osób LGBT+, praw reprodukcyjnych, praw zwierząt czy klimatu; a także na wydarzeniach sportowych. Pokazują, że miejsce dla tęczy jest wszędzie, a i tęczowe osoby są wszędzie.

Oczywiście - otrzymasz też dostęp do grupy patronek_ów, status przyjaciółki_ela HK, i wirtualną oraz fizyczną opaskę Wspieram Homokomando.

Flagę i opaskę wyślemy pocztą na wskazany adres.
500 zł miesięcznie
Spotkanie z członkinią_em zarządu Homokomando

Chcemy Cię spotkać, poznać Cię. Porozmawiajmy o Homokomando, o Twoich planach, o życiu, o czym zechcesz.

Oczywiście - otrzymasz też dostęp do grupy patronek_ów, status przyjaciółki_ela HK, i wirtualną oraz fizyczną opaskę Wspieram Homokomando i flagę Wspieram Homokomando. Flagę i opaskę wyślemy pocztą na wskazany adres.
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
50 dostępnych miejsc
Indywidualny trening z Linusem

Proponujemy Ci indywidualny trening sportowy z Linusem Lewandowskim i wspólną sesję fotograficzną, w terminie i miejscu, które wspólnie ustalimy.

Oczywiście - otrzymasz też wszystko, co zawarte we wcześniejszych progach.
3000 zł miesięcznie
Wybierz 3000 zł
10 dostępnych miejsc
Mecenat

Umieścimy Twoje imię i nazwisko, lub logo i nazwę firmy, na naszej stronie internetowej; a także na strojach sportowych wykorzystywanych przez zawodniczki_ków Homokomanda podczas zawodów sportowych w danym sezonie.

Oczywiście - otrzymasz też wszystko, co zawarte we wcześniejszych progach.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Homokomando w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Hejo! Jesteśmy Homokomando. Uprawiamy sport i bronimy praw człowieka.

Pewnie już o nas słyszałaś_eś. To my staliśmy na pierwszej linii podczas Strajku Kobiet, broniąc protestujące osoby przed policyjną agresją. To my protestowaliśmy przeciw atakom PiSu na osoby LGBT+. To nas zaatakowali nacjonaliści w Gdańsku - ale nie poddaliśmy się i tydzień później zrobiliśmy Gdański Bieg Równości. To my złożyliśmy tęczowy bukiet w rocznicę Powstania Warszawskiego. I to my zadaliśmy Tuskowi pytanie, kiedy wreszcie chłopak będzie mógł wziąć ślub z chłopakiem.

Chcemy działać dalej. Chcemy być w każdym mieście w Polsce, tworzyć grupy sportowo-aktywistyczne. Chcemy wspierać marsze równości, organizować biegi równości, kursy samoobrony, treningi sportowe. I chcemy wywalczyć w Polsce pełne prawa człowieka dla wszystkich osób LGBT+, a także prawa reprodukcyjne dla osób mogących zajść w ciążę.

Czego potrzebujemy? Twojego wsparcia!

co zrobiliśmy?

 

warszawski bieg równości

20 czerwca 2020 miała odbyć się Parada Równości. Została odwołana z powodu pandemii. My jednak chcieliśmy świętować. Zdecydowaliśmy się zorganizować własny bieg.

W biegu wzięło udział 120 osób.

 

polskie stonewall

7 sierpnia 2020 policja użyła siły przeciwko pokojowo protestującym osobom LGBT+ na Krakowskim Przedmieściu. I wtedy, po raz pierwszy, nasza społeczność powiedziała NIE państwowej przemocy.

Stawiliśmy czynny opór. Już się nie boimy.

 

strajk kobiet

22 października 2020 Julia Przyłębska wydała felieton skazujący osoby w ciąży na tortury. Kobiety wyszły na ulice. Policja próbowała pacyfikować protesty.

Blokowaliśmy policję. Chroniliśmy osoby przed zatrzymaniami. Prowadziliśmy tłum tak, by omijać policyjne kordony. Stawaliśmy między policjantami, a osobami protestującymi i niejednokrotnie dostaliśmy za to gazem.

Pokazaliśmy, że tęcza to też odwaga - i że zależy nam na prawach wszystkich osób, nie tylko na własnym interesie.

 

gdański bieg równości

17 marca 2021, w środę, na trenującą w parku grupę Homokomando Trójmiasto napadło 30 zamaskowanych nazioli. Dwóch z nas trafiło do szpitala.

Tydzień później zorganizowaliśmy treningi solidarnościowe w całej Polsce. A następnie I Gdański Bieg Równości.

Nie daliśmy się zastraszyć. Pokazaliśmy solidarność i że przemoc odnosi skutek przeciwny do zamierzonego.

Zorganizowaliśmy kolejną edycję Biegu w Warszawie, pierwszą w Krakowie, i szykujemy się do pierwszej w Poznaniu. W przyszłym roku Biegów będzie jeszcze więcej.

 

tęczowy wieniec

31 lipca 2021 odbywały się obchody 77 rocznicy Powstania Warszawskiego.

Złożyliśmy tęczowy wieniec.

Upamiętniliśmy osoby LGBT+ walczące w Powstaniu. Podziękowaliśmy wszystkim powstańcom za walkę o wolną Polskę, o szacunek i godność dla wszystkich ludzi - w imieniu społeczności LGBT+.

Wcześniej, 19 kwietnia 2021, złożyliśmy taki sam wieniec w rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim.

 

pytanie o ślub

27 sierpnia 2021 na Campusie Polska, Donald Tusk i Rafał Trzaskowski odpowiadali na pytania młodzieży.

Linus zadał pytanie: Kiedy będę mógł wziąć ślub ze swoim chłopakiem?

Zmusiliśmy szefa Platformy do twardej deklaracji, że związki partnerskie będą dla niego priorytetem. Będziemy to rozliczać. Ale pytanie było o ślub i będziemy robić presję, aż do momentu. gdy uchwalona zostanie pełna równość małżeńska.

 

inne działania

  • organizujemy i uczestniczymy w wielu protestach - solidarnościowych lub w obronie praw człowieka, zwierząt, klimatu, praworządności
  • uczestniczymy w marszach równości w całej Polsce
  • organizujemy regularne treningi i wydarzenia sportowe (spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, paintball) skierowane do osób ze społeczności LGBT+
  • uczestniczymy w międzynarodowych turniejach sportowych, jak Eurogames w Kopenhadze

 

kim jesteśmy?

Jesteśmy stowarzyszeniem, mamy lokalne oddziały w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Brukseli. Razem uprawiamy sport, ale i działamy aktywistycznie gdy trzeba. Cały czas rośniemy, uruchamiamy nowe oddziały i zapraszamy kolejne osoby do współdziałania. Dołącz do nas!

 

opaska HK

Każda_y Homokomandoska_ otrzymuje tęczową opaskę HK. Nosząc ją, pokazuje, że wspiera pełne prawa człowieka oraz że jest osobą, przy której można czuć się bezpiecznie, która pomoże w trudnej sytuacji i która nie ugnie się przed nienawiścią. Nosimy je z dumą, bo wiemy że nasze działania robią realną różnicę.

 

nasze_si liderki_zy

Linus Lewandowski – pomysłodawca Homokomando, od lat działający aktywistycznie na rzecz demokracji, wolności Internetu (StopACTA i StopACTA2) i praw człowieka. Miłośnik biegów przeszkodowych, w roku 2019 ukończył ich 21, w tym dwa półmaratony przeszkodowe.

Tomasz Sarosiek – sprawny planista i organizator akcji, odpowiedzialny za bezpieczeństwo podczas wydarzeń. Prywatnie lekarz onkolog.

Cele Autora

homopropaganda
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 875 zł brakuje
1%
Wchodzimy z tęczą tam, gdzie jej do tej pory nie było. Zwracamy uwagę na brak podstawowych praw osób LGBT+, i przekonujemy społeczeństwo, że już czas dostrzec, że też jesteśmy ludźmi.

Nasze działania są pracochłonne i wymagają kosztów, jak choćby koszty przejazdów między miastami, wypożyczenia platform na marsze równości, druk flag i opasek, nagłośnienie. Abyśmy mogli je kontynuować - musimy mieć stałe źródło finansowania. Pomóż!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Homokomando już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
15 zł
Marcin Kowalczyk
Marcin Kowalczyk
15 zł
Kuba Morawski
Kuba Morawski
15 zł
Elisa Chaton
Elisa Chaton
15 zł
Ireneusz Janczur
Ireneusz Janczur
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.