Avatar użytkownika

Fundacja Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich

5
patronów
130 
miesięcznie
1 390 
łącznie
5
patronów
130 zł 1 390 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Świetnie! Bardzo dziękujemy za to, że zdecydowałeś się nas wspierać! Pamiętaj, że nawet najmniejsza, regularna wpłata ma ogromne znaczenie.
30 zł miesięcznie
Dziękujemy serdecznie! Mamy świadomość, że taka suma mogłaby sprawić wiele przyjemności Tobie, ale zamiast tego zdecydowałeś ją przeznaczyć na rozwój naszej grupy. Dzięki Twojemu wsparciu, będziemy w stanie zakupić m.in. sterylny zestaw opatrunkowy, jednorazowe rękawiczki ochronne bądź dwa zestawy strzykawek dla naszych medyków. To pokazuje, że nawet mała kwota może pomóc w uratowaniu czyjegoś życia albo zdrowia!


W zamian dodamy Twój adres e-mail do naszego newslettera, dzięki czemu będziesz otrzymywać raz w miesiącu informacje o naszej działalności i wydarzeniach z ostatnich tygodni!
50 zł miesięcznie
Zaczyna się robić naprawdę poważnie... Jednak na naszych twarzach maluje się szeroki uśmiech, bo wiemy, że to dzięki Tobie będziemy mogli jeszcze efektywniej pomagać tym, którzy tego najbardziej potrzebują!

W zamian za Twoje wsparcie, nie tylko otrzymasz raz w miesiącu podsumowanie naszych działań z ostatnich 4 tygodni, ale także umieścimy Twoje imię i nazwisko/pseudonim na grafice w poście z podziękowaniami dla patronów, które opublikujemy na zakończenie każdego kwartału na Facebooku i Instagramie! Oczywiście jeśli wyrazisz na to swoją zgodę :)
100 zł miesięcznie
Dziękujemy Ci za tak hojne wsparcie! Twój wkład w wysokości 100 zł to ogromny krok w stronę naszych wielkich celów. Wybierając ten próg wsparcia, masz pewność, że Twoja pomoc naprawdę czyni różnicę. Przyłączając się, wspierasz naszą misję i pozwalasz nam kontynuować działania na rzecz tych, którzy potrzebują wsparcia medycznego.

W ramach podziękowań raz w miesiącu dostaniesz podsumowanie naszych działań z ostatnich 4 tygodni, a gdy tylko wyrazisz zgodę Twoje imię i nazwisko/Pseudonim ukaże się na grafice z podziękowaniami dla naszych patronów, którą będziemy publikować raz na kwartał na Facebooku i Instagramie. Ponadto na Twój mail prześlemy elektroniczny certyfikat Patrona naszej Fundacji!
200 zł miesięcznie
Genialnie! Twoja szczodrość pomoże nam sięgać jeszcze dalej i zmieniać życie wielu osób na lepsze!

Dlatego w podziękowaniu otrzymasz wszystkie nagrody z poprzednich progów, a dodatkowo otrzymasz zaproszenia na organizowane przez nas wydarzenia.
500 zł miesięcznie
Szanowni Państwo! Czapki z głów! Jesteśmy ogromnie wdzięczni za obdarzenie nas takim zaufaniem. Tak ogromna kwota z pewnością pomoże nam w osiąganiu kolejnych niesamowitych sukcesów!

W ramach szczerych podziękowań otrzymasz nie tylko nagrody z poprzednich progów, ale również oferujemy Ci członkostwo w Klubie Przyjaciół Humanosh. Klub ten zrzesza przyjaciół i partnerów naszej fundacji, którzy podzielają jej wartości i chcą wspólnie działać na rzecz pomocy osobom w potrzebie. Korzyści jakie niesie ze sobą dołączenie do naszego klubu są m.in.: Specjalny program spotkań, w tym comiesięczne spotkania kulturowo-edukacyjne czy też szkolenia z pierwszej pomocy organizowane przez ratowników współpracujących z nami, a to tylko część z nich! :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Misją Fundacji Humanosh jest upamiętnianie i upowszechnianie historii Sprawiedliwych wśród narodów świata, walka z rasizmem i nietolerancją oraz pomoc każdemu, kto ich doświadcza.

Nazywam się Katarzyna Skopiec i jestem współzałożycielką Fundacji Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich, która prężnie działa już od 3 lat. Moi dziadkowie otrzymali tytuł Sprawiedliwych wśród narodów świata. Powstaliśmy stosunkowo niedawno, jednak pomaganiem zajmujemy się już od ponad 15 lat.

Humanosh to połączenie angielskiego słowa human
i hebrajskiego enosh. Oba słowa oznaczają człowieka.

 

Moja babcia w wieku 24 lat, mając małe dziecko – moją mamę – ryzykowała życie swoje i swojej rodziny, aby uratować 39 osób. Pytanadlaczego? mówiła – bo tak się robi.  Po prostu.

Misje medyczne są jednym z głównych filarów działalności Naszej fundacji:

W tym celu została utworzona placówka medyczna – Humanosh Emergency Medical Team, która zajmuje się  udzielaniem pomocy medycznej oraz transportem rannych do polskich i zagranicznych szpitali. Nasz zespół składa się z 51 medyków. Są to ratownicy medyczni, ratownicy KPP, pielęgniarki oraz lekarze. Współpracujemy z wieloma organizacjami i instytucjami rządowymi, m.in.: World Health Organization (WHO) i Ministerstwo Zdrowia, MSWiA.

Pod koniec 2022 roku, 8 miesięcy po rozpoczęciu działań i 3 miesiące po utworzenia podmiotu leczniczego rozpoczęliśmy proces certyfikacji Medycznego Zespołu Ratunkowego, aby stać się jedną  z kilku organizacji w całej Europie grupą  szybkiego reagowania, zdolną  do wyjazdu w strefy dotknięte klęskami żywiołowymi (np. trzęsienia ziemi, powodzie) lub kryzysami humanitarnymi w ciągu 48h.

Humanosh Emergency Medical Team jest również  jedyną  ekipą  z Polski, która wzięła aktywny udział w trakcie Europejskich ćwiczeń  Emergency Medical Teams – EU MODEX w Kanakkle, w Turcji, które odbyły się  18-22 września 2023 roku i uzyskały tytuł największych dotychczasowych medycznych manewrów europejskich, w których udział wzięły również udział zespoły z m.in.: Portugalii, Niemiec, Rumunii i Słowacji. Przez 3 dni, ratownicy medyczni  przy wsparciu statystów miało okazję  do sprawdzenia swoich sił w trakcie ćwiczeń  przy różnych rodzajach ewakuacji i pomocy w nagłych sytuacjach związanych z katastrofami naturalnymi. Nasz zespół miał okazję  do przećwiczenia ewakuacji z płonącego statku czy samolotu, a to wszystko w celu poprawy ich wyszkolenia i zdobycia nowych umiejętności, które mogą  być  kluczowe w czasie  realnego zagrożenia.

Dlaczego Patronite?

Mimo, że Humanosh Emergency Medical Team funkcjonuje od półtora roku, może pochwalić się już wieloma sukcesami i nie zamierza osiadać na laurach chcąc rozwijać się  nadal.

Przed nami wiele wyzwań, na które pragniemy się jak najlepiej przygotować, poprzez zaopatrzenie się w niezbędny sprzęt oraz leki. Dzięki wsparciu naszych patronów, utrzymanie działalności naszej grupy stanie się znacznie prostsze, a zakończenie kosztownego procesu certyfikacji, do którego już naprawdę niewiele nam brakuje, stanie się możliwe!

Pragniemy być jak najbliżej naszych rodaków, którzy często napotykają problemy w kontakcie z polską służbą zdrowia. Naszym celem jest pomaganie nie tylko za granicami naszego kraju, ale przede wszystkim działanie właśnie w Polsce!

W tym celu uruchomiliśmy Patronite, ponieważ to nie tylko dodatkowe źródło funduszy, ale także sposób na wyrażenie wdzięczności naszym patronom za wsparcie naszej działalności. Chcemy dzielić się jeszcze szerzej naszymi sukcesami, które bez Waszej pomocy byłyby znacznie trudniejsze do osiągnięcia.Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anna Kosterkiewicz
Anna Kosterkiewicz
50 zł
Katarzyna Skopiec
Katarzyna Skopiec
30 zł
Anonimowy patron
10 zł
Agnieszka Janowska
Agnieszka Janowska
10 zł
Monika D
Monika D
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.