FUNDACJA INTELLIGENT TECHNOLOGIES

W Patronite od 28.08.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
250 łącznie
Występujemy na PATRONITE jako zespół Fundacji Intelligent Technologies promującej bezpieczne korzystanie z nowych technologii. Za pomocą aplikacji Im2Be uczymy rodziny, jak zachować równowagę życia codziennego i zdobywać nowe kompetencje w coraz bardziej wyizolowanym świecie.

O Autorze

WSPÓŁCZESNE PROBLEMY

Coraz bardziej doświadczamy problemów dzieci związanych z izolacją w świecie technologicznym. Depresja, lęki, nuda, zaburzenia koncentracji, brak kompetencji społecznych i współpracy w grupie….

Większość z nas tłumaczy to negatywnym oddziaływaniem nowoczesnych technologii…ale główny problem znajduje się gdzie indziej – w relacjach rodzinnych. Dzieci, które się po prostu nudzą, wolą skorzystać z dobrodziejstw świata wirtualnego, który mogą kreować takim, jakim chcą. Rodzice wiecznie zabiegani nie mają czasu poświęcić wystarczającej uwagi swoim dzieciom, aby zaspokoić ich potrzeby emocjonalne…

A może rozwiązaniem jest właśnie technologia? Technologia, która pozwoli połączyć dwa minusy i da ogromny plus?

Wyobraź sobie aplikację, która pozwala na interakcję technologiczną, prowokując jednocześnie spędzenie wspólnego czasu w świecie realnym?

Wyobraź sobie, że wraz ze swoim dzieckiem odbywacie wspólnie wspaniałą przygodę po świecie, aż do szczytu rozwojowego! Idziecie wspólnie jako rodzic i dziecko! Ale jednocześnie jak równy z równym!

Wyobraź sobie, że to od Ciebie zależy jakim uczynisz świat Twojej rodziny!

Tym właśnie się zajmujemy – tworzymy digital coaching platform czyli IM2BE!


Co chcemy osiągnąć i dlaczego to będzie działać?

Współczesny świat nie daje możliwości całkowitego wyeliminowania technologii, co ze względu na korzyści płynące z ich używania wydaje się być oczywiste. W związku z tym, nasz zespół postanowił wyjść naprzeciw problematyce wpływu technologii na nowe pokolenia i opracować narzędzie pomostowe dla zachowania równowagi pomiędzy światami. Naszym rozwiązaniem jest aplikacja Im2Be Kids pełniąca rolę platformy coachingowej. Jej głównym celem jest wprowadzenie równowagi w podstawowej komórce społecznej, jaką stanowi rodzina. Z doświadczenia naszych ekspertów oraz badań prowadzonych m.in. przez Fundację DBAM O MÓJ Z@SIĘG wynika, że podstawowym problemem jest błędne modelowanie wzorców na poziomie Mama – Tata – Dziecko.

Co chcemy osiągnąć

Naszą misją jest stworzenie narzędzia, które:

 • ułatwi dokonywania samooceny wszystkich członków rodziny - co ułatwi samorozwój i zmianę negatywnych nawyków;
 • wprowadzi równowagę życiową – dzięki czemu zgodnie z definicją WHO zapewnimy sobie zdrowie;
 • nauczy dyscypliny – ułatwi pozyskiwanie motywacji wewnętrznej w dążeniu do ciągłego rozwoju i eksplorowania własnych możliwości.

Dlaczego to będzie działać

Wierzymy w sukces i powodzenie Im2Be, ponieważ:

 • nasze idee opieramy na badaniach empirycznych - badania wyraźnie wskazują na potrzebę uwagi rodzicielskiej względem rozwoju dzieci;
 • wykorzystujemy źródło problemów do ich eliminacji - Im2Be wykorzystuje nowe interesujące technologie i urządzenia takie jak tablet, smartfon, laptop, jednocześnie aktywizując użytkowników do ograniczania z ich korzystania na rzecz świata realnego;
 • stawiamy na relację i komunikację - Im2Be zapewnia łatwą i korzystną komunikację zarówno w świecie wirtualnym i realnym.

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika