FUNDACJA INTELLIGENT TECHNOLOGIES

W Patronite od 28.08.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
190 zł łącznie
Występujemy na PATRONITE jako zespół Fundacji Intelligent Technologies promującej bezpieczne korzystanie z nowych technologii. Za pomocą aplikacji Im2Be uczymy rodziny, jak zachować równowagę życia codziennego i zdobywać nowe kompetencje w coraz bardziej wyizolowanym świecie.

O Autorze

WSPÓŁCZESNE PROBLEMY

Coraz bardziej doświadczamy problemów dzieci związanych z izolacją w świecie technologicznym. Depresja, lęki, nuda, zaburzenia koncentracji, brak kompetencji społecznych i współpracy w grupie….

Większość z nas tłumaczy to negatywnym oddziaływaniem nowoczesnych technologii…ale główny problem znajduje się gdzie indziej – w relacjach rodzinnych. Dzieci, które się po prostu nudzą, wolą skorzystać z dobrodziejstw świata wirtualnego, który mogą kreować takim, jakim chcą. Rodzice wiecznie zabiegani nie mają czasu poświęcić wystarczającej uwagi swoim dzieciom, aby zaspokoić ich potrzeby emocjonalne…

A może rozwiązaniem jest właśnie technologia? Technologia, która pozwoli połączyć dwa minusy i da ogromny plus?

Wyobraź sobie aplikację, która pozwala na interakcję technologiczną, prowokując jednocześnie spędzenie wspólnego czasu w świecie realnym?

Wyobraź sobie, że wraz ze swoim dzieckiem odbywacie wspólnie wspaniałą przygodę po świecie, aż do szczytu rozwojowego! Idziecie wspólnie jako rodzic i dziecko! Ale jednocześnie jak równy z równym!

Wyobraź sobie, że to od Ciebie zależy jakim uczynisz świat Twojej rodziny!

Tym właśnie się zajmujemy – tworzymy digital coaching platform czyli IM2BE!


Co chcemy osiągnąć i dlaczego to będzie działać?

Współczesny świat nie daje możliwości całkowitego wyeliminowania technologii, co ze względu na korzyści płynące z ich używania wydaje się być oczywiste. W związku z tym, nasz zespół postanowił wyjść naprzeciw problematyce wpływu technologii na nowe pokolenia i opracować narzędzie pomostowe dla zachowania równowagi pomiędzy światami. Naszym rozwiązaniem jest aplikacja Im2Be Kids pełniąca rolę platformy coachingowej. Jej głównym celem jest wprowadzenie równowagi w podstawowej komórce społecznej, jaką stanowi rodzina. Z doświadczenia naszych ekspertów oraz badań prowadzonych m.in. przez Fundację DBAM O MÓJ Z@SIĘG wynika, że podstawowym problemem jest błędne modelowanie wzorców na poziomie Mama – Tata – Dziecko.

Co chcemy osiągnąć

Naszą misją jest stworzenie narzędzia, które:

  • ułatwi dokonywania samooceny wszystkich członków rodziny - co ułatwi samorozwój i zmianę negatywnych nawyków;
  • wprowadzi równowagę życiową – dzięki czemu zgodnie z definicją WHO zapewnimy sobie zdrowie;
  • nauczy dyscypliny – ułatwi pozyskiwanie motywacji wewnętrznej w dążeniu do ciągłego rozwoju i eksplorowania własnych możliwości.

Dlaczego to będzie działać

Wierzymy w sukces i powodzenie Im2Be, ponieważ:

  • nasze idee opieramy na badaniach empirycznych - badania wyraźnie wskazują na potrzebę uwagi rodzicielskiej względem rozwoju dzieci;
  • wykorzystujemy źródło problemów do ich eliminacji - Im2Be wykorzystuje nowe interesujące technologie i urządzenia takie jak tablet, smartfon, laptop, jednocześnie aktywizując użytkowników do ograniczania z ich korzystania na rzecz świata realnego;
  • stawiamy na relację i komunikację - Im2Be zapewnia łatwą i korzystną komunikację zarówno w świecie wirtualnym i realnym.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!