Stowarzyszenie IPON

W Patronite od 28.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2899

Liczba Patronów: 2566

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
5 miesięcznie
405 łącznie
Na początku była pustka i przestrzeń, by w raczkującym polskim internecie wykroić miejsce dla niepełnosprawnych. Tak, w 2002 roku powstał Internetowy Portal Osób Niepełnosprawnych www.ipon.pl, który jest dziś jednym z największych portali zrzeszających niepełnosprawnych.

O Autorze

Na początku była pustka i przestrzeń, by w raczkującym polskim internecie wykroić miejsce dla niepełnosprawnych. Tak, w 2002 roku powstał Internetowy Portal Osób Niepełnosprawnych www.ipon.pl, który jest dziś jednym z największych portali zrzeszających kulawych. Cztery lata później założyliśmy stowarzyszenie, którym głównym celem jest integrowanie oraz inspirowanie do podejmowania działań, mających na celu pokonywanie ograniczeń zewnętrznych, jak i mentalnych. Mamy ponad 44,5 tysiąca zarejestrowanych użytkowników, liczba odwiedzających ciągle wzrasta.

IPON, to nie tylko rzeczywistość wirtualna. Organizujemy także zjazdy i zloty dla niepełnosprawnych z całej Polski.

Na jednym z naszych zlotów.
Ognisko na jednym z naszych zlotów...
To że nie wszyscy dobrze chodzimy, nie znaczy że nie potrafimy wiosłować!
Na zdjęciu Tatiana i Marcin, aktywnie spędzający czas podczas imprezy IPON w Sulejowie.

 

Chcemy, by nasz portal był, jak najbardziej przyjazny i dostępny dla wszystkich osób bez względu na ich niepełnosprawność. Dla wielu osób niepełnosprawnych internet jest głównym, często jedynym „oknem na świat”, co mobilizuje nas do tego, by nasze „okno” otwierać, jak najszerzej. Aby móc być atrakcyjnym dla internautów z różnymi dysfunkcjami, musimy się wciąż rozwijać, wzrastająca ilość odwiedzających, wymaga coraz mocniejszego serwera, a to wymaga środków finansowych.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 5 zł