Jak się starzeć bez godności

W Patronite od 04.05.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 724

Liczba Patronów: 546

Zostań Patronem
Kup na prezent
30 patronów
610 miesięcznie
1 940 łącznie
Podcast Magdy Grzebałkowskiej i Ewy Winnickiej o tym, co robić, gdy nie jesteś już młody, a do emerytury daleko? Jak się starzeć i jak żyć? Biegać czy oszczędzać stawy? Czy podciągać to co zwisa? Na te i inne pytania odpowiadają znane z poczucia humoru, ironii i dystansu autorki i ich goście.

O Autorze

Po czym poznać, że to już? Same byśmy chciały wiedzieć. Żyłyśmy przez tyle lat spokojnie, popijałyśmy wino, ma- chałyśmy nóżką, rodziłyśmy dzieci, pisałyśmy książki i na- gle, bez ostrzeżenia, stanęłyśmy u progu starości. A prze- cież wciąż byłyśmy w trybie młodość, halo! Najgorzej, że zostałyśmy z tym same. Całe dzieciństwo kazano nam się uczyć liczenia, pisania, czytania, przewro- tów bokiem i dat wielkich bitew. Potem nie było lepiej – studia, podyplomówki, kursy językowe, warsztaty makra- my, ikebany, oddechu i budowania stołków. Istnieją szko- ły jogi, szkoły jazdy na nartach, szkoły patrzenia w siebie i wokół siebie. Kobiety ciężarne chodzą do szkół rodzenia. Potem mają do dyspozycji kursy karmienia piersią, zmie- niania pieluch i niespania przez trzy lata bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym. A co z nami? Gdzie są, do diabła, szkoły starzenia się? Gdzie broszury oswajające z siwieniem, marszczeniem i plamkami wątrobowymi na dłoniach? Gdzie poradniki, jak wyglądać sexy w berecie, gdzie ostrzeżenia przed po- starzającym beżem? Radzimy nas nie lekceważyć – kilku milionów Pola- ków pochodzących z przełomu lat 60. i 70. XX wieku. Bo to całkiem duża grupa wkurzonych osób, które nagle zo- rientowały się, że nie są już specjalnie młode, ale też nie są jeszcze stare. Co więcej, bardzo je ten stan zaskoczył, zdziwił i zaniepokoił. Już nie noszą różowych miniówek, ale daleko im do sandałów z plecionką. Zaliczyły kolejne wypalenie zawodowe, lecz wciąż daleko im do emerytu- ry. Kończą spłacać kredyt we frankach szwajcarskich i nie wiedzą, co zrobić ze swoim życiem.

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Ewa Jeżewska
Ewa Jeżewska
Próg: 15 zł
Grazyna Groth
Grazyna Groth
Próg: 5 zł
Agnieszka Szymańska Konik
Agnieszka Szymańska Konik
Próg: 15 zł
Marta Laskowska
Marta Laskowska
Próg: 15 zł
Ilona Sulik
Ilona Sulik
Próg: 15 zł
Bogumiła Wielopolska-Klimek
Bogumiła Wielopolska-Klimek
Próg: 15 zł