Fundacja Ja, Nauczyciel

W Patronite od 17.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 616

Liczba Patronów: 1383

Zostań Patronem
6 patronów
610 miesięcznie
1 830 łącznie
Cześć Patronie! Wywodzimy się z różnych środowisk związanych z edukacją. Fundacja Ja, Nauczyciel powstała w 2019 r. jako reprezentacja największej w Polsce grupy nauczycielek i nauczycieli na Facebooku Ja, Nauczyciel'ka. Działamy na rzecz zmiany. #TworzyMyJakośćwEdukacji

O Autorze

To część z nas:


Od lewej: Wiktoria Niedzielska-Galant, Inka Ilasz, Iwona Chmura-Rutkowska, Marcin Korczyc, Dariusz Sochacki, Andrzej Smoliński. Poza zdjęciem: Beata Adamczyk-Durczewska, Maciej Durczewski, Marek Mendel, Janusz Walczak. 

#BądźCzęściąZmiany

Dołącz do Nas 👇

#NadzwyczajnaNaRadaPedagogiczna

Organizujemy Nadzwyczajne NaRady Pedagogiczne ONLINE, aby wzmocnić głos nauczycielek i nauczycieli. 

Naszym celem jest rozpoczęcie budowy szerokiej kooperatywy na rzecz zmiany w edukacji oraz wypracowanie kierunków i priorytetów rozwoju systemu oświaty w Polsce. Zapraszamy wszystkich Państwa do wspólnego stworzenia tego porozumienia. 

Ponieważ zależy nam na tym, by każdy głos miał szansę wybrzmieć, nasza wyjątkowa narada odbędzie się w formule Open Space. To dynamiczna forma dyskusji, w której wszystko zależy od uczestników i uczestniczek, poczynając od zgłoszenia tematów do rozmowy, poprzez wybór najbardziej „gorących” dla uczestników zagadnień oraz debatowanie w małych kręgach z rotacją uczestników.

Koncert #GraMyZamiastStrajku

Chcemy zorganizować Koncert #GraMyZamiastStrajku, aby podziękować nauczycielkom i nauczycielom za ich trud w ostatnich latach. Imprezę zorganizujemy w Poznaniu, przy współpracy z CK Zamek. 

#SpotkajMySię

#PokażMySię

W II Części Koncertu wystąpią śpiewający i muzykujący nauczyciele i nauczycielki wraz ze swoimi uzdolnionymi wokalnie absolwentkami i absolwentami. Od strony muzycznej za kształt tej części koncertu odpowiadać będzie Orkiestra Mikołaja Gąsiewskiego, pianisty, kompozytora i aranżera. Zaproszenie do III Części Koncertu przyjęły: Monika Urlik, Monika Borzym oraz Kasia Wilk. Imprezę poprowadzi Joanna Kołaczkowska oraz Agnieszka Litwin oraz aktorzy z Teatru Polskiego w Poznaniu. Patronat nad naszym wydarzeniem zadeklarował Prezydent Miasta Poznania.  

 

#GraMyZamiastStrajku

#DziękujemyNamWszystkim  

W roku szkolnym 2020/2021 prowadziliśmy kampanię #BądźSwoimUlubionymNauczycielem. Nauczycielki i nauczyciele mają w sobie wielki potencjał, o którym nie wszyscy wiedzą. To zawód, który wymaga wielu umiejętności i kompetencji oraz szczególnej wrazliwości i uważności na drugiego człowieka.  

#BankUlubionychNauczycieli

Naszym największym lękiem bywa to, że nie jesteśmy doskonali. Naszą największą siłą jest to, że bywamy mocni ponad miarę. Nosimy w sobie szczególne światło, dzięki któremu potrafimy być przewodniczkami i przewodnikami dla naszych uczennic i uczniów. W trakcie transmisji Koncertu chcemy  pokazać jak wielu z nas wykonuje fantastyczną pracę każdego dnia. Dlatego tworzymy #BankUlubionychNauczycieli. Przyślij do nas zdjęcie nauczycielki lub nauczyciela wraz z krótkim opisem: imię, nazwisko, przedmiot, miejscowość na: janauczyciel@ja-nauczyciel.pl a my stworzymy welki baner: #BankUlubionychNauczycieli i pokażemy go w trakcie koncertu! 

#RóbMySwoje

14 października w Poznaniu wraz z kilkunastoma organizacjami zainicjujemy proces Nadzwyczajnych NaRad Pedagogicznych. Wierzymy, że będzie to proces kroczący, który wzmocni głos praktyków: nauczycieli i nauczycielek w dyskusji o kształcie systemu oświaty w Polsce. To społeczność szkoły powinna decydować o tym, co się w niej dzieje. Chcemy Wam to umożliwić. Wierzymy, że kolejne spotkania odbędą się w innych miejscach w Polsce. Ja, Nauczyciel'ka to obecnie największa społeczność nauczycielek i nauczycieli w Polsce. Spotykajmy się - niech nas usłyszą!


 

#FajneKomplety

Zorganizujemy serię spotkań/wydarzeń live dla społeczności Ja, Nauczyciel'ka. Ostatni rok pokazał nam, jak ważna jest wymiana doświadczeń, wzajemne wsparcie i inspiracja. Do udziału w wydarzeniach zaprosimy ekspertki i ekspertów, znanych i cenionych nauczycieli/nauczycielki oraz przedstawicieli świata edukacji, którzy podzielą się z Wami swoją wiedzą i  doświadczeniem. 

 

#NauczycielskiPowerBank

Często tkwimy w przekonaniu, że jako siłaczki i siłacze systemu powinniśmy spełniać swoje powinności bez skargi. Nie zauważamy, kiedy stajemy się przeciążeni do granic naszych możliwości. Borykamy się z hejtem, podważaniem kompetencji, stereotypami na temat naszego zawodu. Choć nasza praca dodaje często skrzydeł nam i podopiecznym, dotyka nas wypalenie, czujemy zniechęcenie. Pojawia się wstyd, poczucie winy, zmęczenie i bezradność, że możemy „tylko” tyle. Czy rozmawiamy o tym, z czym sobie nie radzimy? Wraz z partnerami stworzymy największą sieć wsparcia nauczycielek i nauczycieli w Polsce. Dołącz do nas!

 

 

 

#TworzyMyJakośćwEdukacji

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
EduHero
EduHero
Próg: 20 zł
Agnieszka Olszewska
Agnieszka Olszewska
Próg: 500 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł