Joanna Jaskółka - Matka Tylko Jedna

W Patronite od 01.02.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 393

Liczba Patronów: 445

Zostań Patronem
Kup na prezent
43 patronów
1 505 miesięcznie
2 920 łącznie
Joanna Jaskółka - autorka książki "Bliżej", twórczyni bloga www.matkatylkojedna.pl, od 10 lat opisuje w sieci swoje życie na wsi i komentuje rzeczywistość. Od niedawna w podkaście.

O Autorze

Przede wszystkim - dziękuję, że tu jesteś. 

 

Kiedy 10 lat temu rzuciłam Warszawę i przeprowadziłam się na wieś, wyobrażałam sobie, że kiedyś znajdę taką pracę, dzięki której nie będę musiała wychodzić do biura i będę mogła zajmować się w spokoju dziećmi. Ale to były marzenia, które snułam, bez większej wiary, że się ziszczą. Los był dla mnie łaskawy, ale też wbił szpilę - faktycznie, cała moja zawodowa działalność skupia się w internecie, ale  diagnoza spektrum autyzmu moich dzieci sprawiła, że marzenie stało się koniecznością. 

 

Tekst o diagnozie spektrum autyzmu na blogu 

 

Na szczęście w codziennym życiu na wsi z dwójką dzieci myślących bardzo niestandardowo, odnajduję tyle radości i inspiracji, że mogę dzielić się nią z innymi. Przez 10 lat działalności blogowej, napisałam prawie 1000 tekstów blogowych i około 3000 tysięcy statusów  na Facebooku [z części z nich powstała książka], które codziennie poprawiają humor, skłaniają do refleksji lub motywują kilkadziesiąt tysięcy osób. Za to, że setki osób napisało mi taką opinię - kłaniam się w pas. Już samo to jest dla mnie wielką nagrodą - wasza obecność, kiedy jestem i kiedy mnie nie ma. 

 

Fragment tekstu "Samotność w matce" jednego z najpopularniejszych na blogu. 

 

 

 

Po dwóch latach walki z depresją i stanami lękowymi, w 2023 roku podnoszę się zwycięsko z kolan (tylko trochę szybciej niż nasz kraj) i zamierzam więcej czasu poświęcić tworzeniu oraz opisywaniu rzeczywistości. Dzięki twojemu wsparciu będę mogła mocniej się skupić na pisaniu kolejnej książki oraz dalszą edukację w kwestii diagnozowania spektrum autyzmu u dzieci, będąc niezależna od reklamodawców, którzy do tej pory byli głównym źródłem moich dochodów. 

 

Od początku mojej działalności najważniejszy byłeś dla mnie Ty - mój czytelnik. To dla ciebie powstała grupa Wiejskie Matki, jedno z niewielu miejsc w internecie absolutnie wolne od przemocy i skupione na rodzicielstwie bliskości. To dla ciebie regularnie od 10 lat tworzę wpisy, bo reklamy czasem są, a czasem ich nie ma, a odbiorcy są zawsze. A wiele z moich odbiorców nie zmienia się od lat, za co jestem wdzięczna. 

 

W ramach moich kanałów społecznościowych, których staniesz się częścią, decydując się na wspieranie mnie, będziesz mieć wpływ [bez względu, na jaki próg się zdecydujesz], nie tylko na to, jak będzie mi się pracować, ale też na to, o czym będę tworzyć, o czym pisać, na czym się skupiać. Nie ustawiam więc chwilowo ogólnego celu - on będzie zależeć również od ciebie!

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Patrycja Zaremba
Patrycja Zaremba
Próg: 70 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Dorota Waldén
Dorota Waldén
Próg: 10 zł
Joanna Łysikowska
Joanna Łysikowska
Próg: 100 zł
Olga Dąbek
Olga Dąbek
Próg: 200 zł
Em Ha
Em Ha
Próg: 50 zł