Avatar użytkownika

Kaja Klimek - Kajutex

5
patronów
194 
miesięcznie
13 332 
łącznie
5
patronów
194 zł 13 332 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Uzyskujesz Kajutexowy Certyfikat Patronusa i zaproszenie do naszej grupy na FB, w której będziemy dyskutować i dzielić się naszymi przemyśleniami związanymi z kinem, popkulturą, komiksem. Raz na trzy miesiące zorganizuję dla nas wszystkich spotkanie online - rozmowę z gościem albo pogadankę na wybrany temat, na które wejście będą mieli wszyscy Patroni niezależnie od progu,
25 zł miesięcznie
Superfajnie, że decydujesz się mnie wesprzeć większą kwotą. Uzyskujesz Kajutexowy Certyfikat Patronusa i zaproszenie do naszej grupy na FB, w której będziemy dyskutować i dzielić się naszymi przemyśleniami związanymi z kinem, popkulturą, komiksem. Raz na trzy miesiące zorganizuję dla nas wszystkich spotkanie online - rozmowę z gościem albo pogadankę na wybrany temat, na które wejście będą mieli wszyscy Patroni niezależnie od progu.
50 zł miesięcznie
Superfajnie, że decydujesz się mnie wesprzeć większą kwotą. Uzyskujesz Kajutexowy Certyfikat Patronusa i zaproszenie do naszej grupy na FB, w której będziemy dyskutować i dzielić się naszymi przemyśleniami związanymi z kinem, popkulturą, komiksem. Raz na trzy miesiące zorganizuję dla nas wszystkich spotkanie online - rozmowę z gościem albo pogadankę na wybrany temat, na które wejście będą mieli wszyscy Patroni niezależnie od progu.
99 zł miesięcznie
Superfajnie, że decydujesz się mnie wesprzeć większą kwotą. Uzyskujesz Kajutexowy Certyfikat Patronusa i zaproszenie do naszej grupy na FB, w której będziemy dyskutować i dzielić się naszymi przemyśleniami związanymi z kinem, popkulturą, komiksem. Raz na trzy miesiące zorganizuję dla nas wszystkich spotkanie online - rozmowę z gościem albo pogadankę, na które wejście będą mieli wszyscy Patroni niezależnie od progu.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kaja Klimek - Kajutex w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Internetowy przyczółek Kai Klimek (aka Kajutex) - krytyczki filmowej, popkulturowej, edukatorki, tłumaczki i co tam jeszcze. Na YouTube opowiada o komiksach, książkach, rozmawia o rzeczach, poleca #zdrowykontent.

Od niedawna na Spotify, również jako Kajutex!

Serwus heloł!

Tu Kaja Klimek (w internecie również jako Kajutex). Jestem krytyczką filmową i popkulturową, edukatorką filmową i tłumaczką… i co tam jeszcze. Wykładam na UW i SWPSie, prowadzę Akademię Filmu Dokumentalnego Against Gravity i UW. Od lat współpracuję też z mediami, jeżdżę na festiwale, gadam o filmach tu i tam. Jest tego trochę. Ale musi być ruch w interesie, dlatego teraz rozkręcam swój YouTubowy przyczółek, bo nie bez kozery “Kajutex” brzmi jak najntisowa spółka z o.o, no nie? I chciałabym tego robić, więcej, mocniej, teraz, jak w 30 ton liście liście liście przebojów, wiecie rozumiecie. Więc do rzeczy, ale najpierw logo, ta dam :)

Co już możecie znaleźć na moim YouTube?

 • pradawny Hashtag Warsztat - seria analiz popkultury i kina w postaci odcinków o bohaterach, tropach, aktorach, filmach, które nie powstały…

 • 3 minuty o… - szybkie recenzje komiksów i książek. Krótko, treściwie, na temat. Zrobiłam już ponad 50 odcinków, wciśnięta w kąt przy lodówce. A do tego kilka specjałów: rozmów z twórcami i osobami zaangażowanymi w rynek komiksowy. No i kochany przez wszystkich #unboxing.

 • Pogadanki po seansie - najeżone spoilerami i przekminą analizy filmów solo lub w duecie!

 • Zdrowy Kontent - mój tygodniczek polecajkowy, dla Waszego zdrowia i kontentu polecam co tydzień trzy rzeczy - film z dystrybucji, film ze streamingu i serial! Treści zdrowe jak 🥦 i 🍋 !

 • Rozmowy o Rzeczach - i z twórcami, i rozkminiaczami filmu i popkultury. Spotykaliśmy się na zoomie nie tylko po to, żeby sobie pogadać tym, co aktualne, ale żeby omówić konkretny temat, zarysować konteksty i pokminić tzw. Rzeczy, przez duże R.

 • Pozdrowienia z Czytelni - kolabo z cudowną czytelnią na Koszykowej w Warszawie, która ma gigantyczne zbiory komiksów. Opowiadam o nich w kontekście innych rzeczy, książek, filmów. Zachęcam też, by odwiedzać swoje czytelnie i biblioteki i korzystać z ich zbiorów, bo biblioteki to jest to.

 • Podsumowanie filmów i opowieści 2021 - o tutaj: https://youtu.be/SMhsDZ0JJSg

 • Spotify: od niedawna Rozmowy o Rzeczach i Pogadanki są już na Spotify! Szukajcie tam Kajutex

Co chcę robić dalej?

Niczym kwasy nienasycone w znanym obrazku Wilqa z cyklu “Dziki Świat Chemii”: chcę WIĘCEJ, WIĘCEJ WSZYSTKIEGO (materiał poglądowy: https://paczaizm.pl/kwasy-nienasycone-wilq/ )

 • Chcę odpalić kilka nowych formatów, na które mam już gotowe pomysły. Teaser: aktualne recenzje filmów (zamiast 160 znaczków na Filmwebie i minutowych shortów na TikToku), wykopywanie dziwactw i staroci, które są ekstra, #zdrowykontent, czyli optymistyczne i wesołe polecajki… Dawać więcej? :)

 • Chcę wrócić do Hashtag Warsztatu i zrobić nowy sezon tego formaciku, bo gdybym za każde pytanie “czy i kiedy wróci HW” dostawała złotówkę, to już bym miała całą kupkę!

 • Chcę nagrywać Rozmowy o Rzeczach w realu z ludźmi, a nie na zoomie, w jakichś wygodnych okolicznościach, przy herbatce, na fotelach. Wtedy się lepiej gada, a Wam lepiej słucha i ogląda.

 • Chcę upgrade'ować sprzęt, żeby to wszystko wyglądało cacy.

 • Chcę móc kupować i recenzować komiksy, które są z tzw. półki #rare - albo mają na razie tylko wydania zagraniczne.

Matka wszystkich pytań: Dlaczego spotykamy się na Patronite?

Wszystko czego dziś chcę (tak, można nucić) wymaga spełnienia kilku warunków: spokojnej głowy, czasu, researchu, czasu, energii do działania, czasu, dostępu do materiałów, czasu subskrypcji, sprzętu - i najważniejsze: czasu. Prawda jest taka: żeby robić kontent, chciałabym bardziej się temu poświęcić, co oznacza, poświęcanie (nomen omen!) czasu na pasję, a nie na pracę zarobkową. A do tego, żeby robić tzw. lepszy jakościowy kontent potrzebuję nie tylko swobody i luzu w kalendarzu, ale i… lepszego sprzętu. Chciałabym też móc kupić kilka(set) komiksów, które bardzo chciałabym dla Was zrecenzować. Zależy mi na tym, żeby nagrywać Rozmowy o Rzeczach w przyjemnych okolicznościach studyjnych, które dadzą osobom, z którymi rozmawiam większy komfort i pozwolą się wygodnie rozsiąść i rozgadać. 

Mam takie marzenie, więc bear with me: rozkręcam kanał, robię nowe formaty, to wszystko jest treściwe, jakościowe, świeże, fajne, kolorowe, zrobione z energią i pasją, z rozkminą i radością. Cytując Batmana (Val Kilmer w “Batman Forever” konkretnie): nie dlatego, że tak muszę, ale dlatego, że tak chcę. W otoczeniu emoji, serduszek, z uśmiechem na twarzy. Widzicie to? :D

Dlatego zwracam się do Was o pomoc za pośrednictwem serwisu Patronite, ziomale. Co Wy na to?

Kajutex działa już na YouTube, Tik Toku, Facebooku i Instagramie:

YT: Kaja Klimek - Kajutex

IG: Kajutex

FB: Kajutex

TT: Kajutex.pl

Kajutex na Spotify

Dzięki ❤️

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kaja Klimek - Kajutex już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Miroslaw Wnęk
Miroslaw Wnęk
25 zł
Anonimowy patron
50 zł
Anonimowy patron
99 zł
Anonimowy patron
10 zł
Natalia Z
Natalia Z
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.