Kaja Klimek - Kajutex

W Patronite od 03.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1134

Liczba Patronów: 1349

Zostań Patronem
Kup na prezent
9 patronów
368 miesięcznie
10 858 łącznie
Internetowy przyczółek Kai Klimek (aka Kajutex) - krytyczki filmowej, popkulturowej, edukatorki, tłumaczki i co tam jeszcze. Na YouTube opowiada o komiksach, książkach, rozmawia o rzeczach, poleca #zdrowykontent.

Od niedawna na Spotify, również jako Kajutex!

O Autorze

Serwus heloł!

Tu Kaja Klimek (w internecie również jako Kajutex). Jestem krytyczką filmową i popkulturową, edukatorką filmową i tłumaczką… i co tam jeszcze. Wykładam na UW i SWPSie, prowadzę Akademię Filmu Dokumentalnego Against Gravity i UW. Od lat współpracuję też z mediami, jeżdżę na festiwale, gadam o filmach tu i tam. Jest tego trochę. Ale musi być ruch w interesie, dlatego teraz rozkręcam swój YouTubowy przyczółek, bo nie bez kozery “Kajutex” brzmi jak najntisowa spółka z o.o, no nie? I chciałabym tego robić, więcej, mocniej, teraz, jak w 30 ton liście liście liście przebojów, wiecie rozumiecie. Więc do rzeczy, ale najpierw logo, ta dam :)

Co już możecie znaleźć na moim YouTube?

 • pradawny Hashtag Warsztat - seria analiz popkultury i kina w postaci odcinków o bohaterach, tropach, aktorach, filmach, które nie powstały…

 • 3 minuty o… - szybkie recenzje komiksów i książek. Krótko, treściwie, na temat. Zrobiłam już ponad 50 odcinków, wciśnięta w kąt przy lodówce. A do tego kilka specjałów: rozmów z twórcami i osobami zaangażowanymi w rynek komiksowy. No i kochany przez wszystkich #unboxing.

 • Pogadanki po seansie - najeżone spoilerami i przekminą analizy filmów solo lub w duecie!

 • Zdrowy Kontent - mój tygodniczek polecajkowy, dla Waszego zdrowia i kontentu polecam co tydzień trzy rzeczy - film z dystrybucji, film ze streamingu i serial! Treści zdrowe jak 🥦 i 🍋 !

 • Rozmowy o Rzeczach - i z twórcami, i rozkminiaczami filmu i popkultury. Spotykaliśmy się na zoomie nie tylko po to, żeby sobie pogadać tym, co aktualne, ale żeby omówić konkretny temat, zarysować konteksty i pokminić tzw. Rzeczy, przez duże R.

 • Pozdrowienia z Czytelni - kolabo z cudowną czytelnią na Koszykowej w Warszawie, która ma gigantyczne zbiory komiksów. Opowiadam o nich w kontekście innych rzeczy, książek, filmów. Zachęcam też, by odwiedzać swoje czytelnie i biblioteki i korzystać z ich zbiorów, bo biblioteki to jest to.

 • Podsumowanie filmów i opowieści 2021 - o tutaj: https://youtu.be/SMhsDZ0JJSg

 • Spotify: od niedawna Rozmowy o Rzeczach i Pogadanki są już na Spotify! Szukajcie tam Kajutex

Co chcę robić dalej?

Niczym kwasy nienasycone w znanym obrazku Wilqa z cyklu “Dziki Świat Chemii”: chcę WIĘCEJ, WIĘCEJ WSZYSTKIEGO (materiał poglądowy: https://paczaizm.pl/kwasy-nienasycone-wilq/ )

 • Chcę odpalić kilka nowych formatów, na które mam już gotowe pomysły. Teaser: aktualne recenzje filmów (zamiast 160 znaczków na Filmwebie i minutowych shortów na TikToku), wykopywanie dziwactw i staroci, które są ekstra, #zdrowykontent, czyli optymistyczne i wesołe polecajki… Dawać więcej? :)

 • Chcę wrócić do Hashtag Warsztatu i zrobić nowy sezon tego formaciku, bo gdybym za każde pytanie “czy i kiedy wróci HW” dostawała złotówkę, to już bym miała całą kupkę!

 • Chcę nagrywać Rozmowy o Rzeczach w realu z ludźmi, a nie na zoomie, w jakichś wygodnych okolicznościach, przy herbatce, na fotelach. Wtedy się lepiej gada, a Wam lepiej słucha i ogląda.

 • Chcę upgrade'ować sprzęt, żeby to wszystko wyglądało cacy.

 • Chcę móc kupować i recenzować komiksy, które są z tzw. półki #rare - albo mają na razie tylko wydania zagraniczne.

Matka wszystkich pytań: Dlaczego spotykamy się na Patronite?

Wszystko czego dziś chcę (tak, można nucić) wymaga spełnienia kilku warunków: spokojnej głowy, czasu, researchu, czasu, energii do działania, czasu, dostępu do materiałów, czasu subskrypcji, sprzętu - i najważniejsze: czasu. Prawda jest taka: żeby robić kontent, chciałabym bardziej się temu poświęcić, co oznacza, poświęcanie (nomen omen!) czasu na pasję, a nie na pracę zarobkową. A do tego, żeby robić tzw. lepszy jakościowy kontent potrzebuję nie tylko swobody i luzu w kalendarzu, ale i… lepszego sprzętu. Chciałabym też móc kupić kilka(set) komiksów, które bardzo chciałabym dla Was zrecenzować. Zależy mi na tym, żeby nagrywać Rozmowy o Rzeczach w przyjemnych okolicznościach studyjnych, które dadzą osobom, z którymi rozmawiam większy komfort i pozwolą się wygodnie rozsiąść i rozgadać. 

Mam takie marzenie, więc bear with me: rozkręcam kanał, robię nowe formaty, to wszystko jest treściwe, jakościowe, świeże, fajne, kolorowe, zrobione z energią i pasją, z rozkminą i radością. Cytując Batmana (Val Kilmer w “Batman Forever” konkretnie): nie dlatego, że tak muszę, ale dlatego, że tak chcę. W otoczeniu emoji, serduszek, z uśmiechem na twarzy. Widzicie to? :D

Dlatego zwracam się do Was o pomoc za pośrednictwem serwisu Patronite, ziomale. Co Wy na to?

Kajutex działa już na YouTube, Tik Toku, Facebooku i Instagramie:

YT: Kaja Klimek - Kajutex

IG: Kajutex

FB: Kajutex

TT: Kajutex.pl

Kajutex na Spotify

Dzięki ❤️


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Natalia Z
Natalia Z
Próg: 10 zł
Marcin Jagodziński
Marcin Jagodziński
Próg: 25 zł
Kamil Gola
Kamil Gola
Próg: 25 zł
Paweł Dąbrowski
Paweł Dąbrowski
Próg: 25 zł
Miroslaw Wnęk
Miroslaw Wnęk
Próg: 25 zł