W Patronite od 22.07.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1065

liczba Patronów: 968

5 patronów
90 zł miesięcznie
180 zł łącznie
Postawiłam sobie za cel promocję polskiej sztuki i polskich artystów w kraju i za granicą. Wyjeżdżam więc na studia do Wielkiej Brytanii, by zdobyć wiedzę potrzebną do przekształcenia mojej pasji w zawód. Chcę pomóc artystom żyć z tego, co kochają najbardziej – ze sztuki. Pomóż mi osiągnąć ten cel!

O Autorze

Cześć, to ja! Nazywam się Kamila, ale wszyscy mówią do mnie Kama. Dlaczego? Tak jest fajniej i tak lubię najbardziej, bo czuję się wtedy w 100% sobą.

Kim jestem? Och, zdefiniować znaczy ograniczyć! Ale niech będzie. Jestem dziewczyną szalenie zakochaną w sztuce i w psychologii, ciągnie mnie w stronę promocji młodych artystów i arteterapii. Właśnie skończyłam szkołę średnią z dyplomem matury międzynarodowej International Baccalaureate (IB) i dostałam się na wymarzone studia na kierunku Historii Sztuki na University of Sussex, wiodącym, brytyjskim uniwersytecie w tej dziedzinie.

Dlaczego chcę studiować za granicą? Moim marzeniem jest promocja polskich artystów i ich twórczości za granicą. Bez zrozumienia międzynarodowego rynku sztuki i poznania ludzi z tego środowiska, nie będę w stanie tego dokonać. Dlaczego Wielka Brytania? To miejsce styku kultur łączące miłośników sztuki z różnych zakątków globu, z dwoma największymi domami aukcyjnymi na świecie, w których mam szansę odbyć staże.

Ale jak to w życiu bywa, na studia zagraniczne potrzebne są środki, których mi brak. Stąd moja obecność na Patronite, gdzie mam nadzieję znaleźć zrozumienie i wsparcie od miłośników sztuki i nie tylko ;) Żeby nie było - to nie tak, że rozsiadam się teraz wygodnie w fotelu czekając tylko na wsparcie. O nie! Cały czas aktywnie działam i rozwijam własne projekty, m.in. fundację wspierającą młodych artystów oraz galerię sztuki online, które, mam nadzieję, staną się podstawą moich działań po ukończeniu studiów.

Coś więcej o mnie

Cóż, sztuka to całe moje życie. Interesuję się nią odkąd skończyłam 11 lat i od gimnazjum sama uczę się o historii sztuki i o wszystkim co ma w sobie pierwiastek kreatywności :) Od 2015 roku prowadzę bloga Heart of Art, który stopniowo przekształcam w swój życiowy projekt galerii sztuki online i gdzie całą sobą pokazuję światu, że sztuka może otwierać nam nowe drzwi i prowadzić przez życie najpiękniejszymi ścieżkami. Piszę o tym, jak sztuka łączy się z codziennym życiem, obrazując przy tym moje opowieści różnymi dziełami.

Tutaj przeczytasz moje teksty: www.heartofart.pl

Logo mojego bloga Heart of Art
Logo mojego bloga Heart of Art

 

W 2018 założyłam kanał Call me Kama i rozpoczęłam projekt “Why don’t we talk?” kręcąc krótki film o istocie zdrowia psychicznego pt. „Ktoś cię wysłucha”. Razem z tatą prowadzę też Fundację „Więcej niż sztuka!” wspierającą młodych artystów i promującą wiedzę o sztuce wśród dzieci i młodzieży, a od 2019 roku piszę do lokalnego magazynu o sztuce „Marchand”.

Tu przeczytasz teksty z Magazynu "Marchand"

Tu znajdziesz mój kanał na You Tube

 

W moc i piękno sztuki wierzyłam od zawsze, dziwiąc się za każdym razem, kiedy moi znajomi nie rozumieli zupełnie tego, co robię. Sztuka pomogła mi się otworzyć i spojrzeć na świat z innej perspektywy, a prawdę mówiąc – wywróciła mi życie do góry nogami i to w bardzo dobrą stronę. Czas mijał, a ja trwałam przy swoim, dalej pisałam i rozwijałam się artystycznie, aż w końcu zrozumiałam, co chcę robić w życiu – promować młodą twórczość, szczególnie tę polską, wzruszającą i pełną emocji, aby każdy miał okazję doświadczyć na własnej skórze, jak bardzo zmienia się życie, kiedy wprowadzimy w nie odrobinę sztuki.

Co da mi Twoja pomoc?

Każdy aspekt mojej działalności zyskuje na Twoim wsparciu, nawet najmniejsza pomoc jest dla mnie nieoceniona i daje motywacje do działania. Pomimo że te studia to dla mnie ogromny sukces, to ich sfinansowanie spędza mi często sen z powiek. Każda złotówka to chwila oddechu, ale i szansa na realizację kolejnych moich pomysłów.

  • CZAS – na myślenie, marzenia, planowanie i działanie. Twoja pomoc na pewno przyczyni się do tego, że będę go miała choć trochę więcej :) To najważniejszy czynnik potrzebny mi do zrobienia czegokolwiek: rozpoczęcia nowego projektu, czy dopracowania poprzedniego, dalszej nauki i rozwoju.
  • STUDIA – nie ukrywam, że łatwo nie będzie mi się utrzymać samej za granicą. Dlatego Twoje wsparcie to też duży komfort psychiczny i życiowy, dzięki któremu będę mieć pewność, że mogę się spokojnie uczyć i sięgać po marzenia. I że nie będę jadła codziennie makaronu z keczupem :)
  • NOWE PROJEKTY – nie potrafię siedzieć w miejscu, kiedy w głowie galopują kolejne pomysły! W planach jest podcast (oczywiście o sztuce), kanał na YouTube, dalszy rozwój Heart of Art, nowy program Fundacji, książka… Kto wie na co jeszcze wpadnę po drodze ;) Wszystko rzecz jasna robione dwujęzycznie, aby za granicą też można było dowiedzieć się dużo o polskiej sztuce!

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości albo chcesz po prostu ze mną porozmawiać, nie wahaj się ani chwili. Nie gryzę :)

Adres e-mail: kontakt@kamilamistarz.pl

Profil FB: facebook.com/mistarz.kamila

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni