Strefa Patrona:

Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
16

patronów

580 zł

miesięcznie

2550 zł

łącznie

Kamil Wroński, najmłodszy polski student. W tym roku dostał się na Politechnikę Lubelską na kierunku Mechatronika. Tworzy swoje wynalazki od czwartego roku życia. Projektuje i wykonuje różnego rodzaju urządzenia np. roboty. Tegoroczny laureat ogólnopolskiego konkursu dla amatorów elektroniki. Planuje w przyszłości stworzyć teleport

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Bieżąca obsługa Kamila
Jak to bieżąca obsługa? Cóż, Kamil jest nie tylko genialnym naukowcem, ale też dzieckiem! Co prawda jego iloraz inteligencji osiągnął poziom akademicki, ale czasem umykają mu mało istotne szczegóły, np. fakt, że lepiej nie operować palnikiem w okolicy firanek… Rodzice już nawet nie liczą ręczników, które nie przetrwały spotkania z nadsiarczanem na dłoniach Kamila, przypalonych dywanów czy serii wybuchów… Umysł Kamila wykracza daleko poza jego wiek, ale – ciągle jest przecież dziewięciolatkiem.
Finansując pierwszy cel pomożecie odciążyć finansowo rodziców najmłodszego studenta w Polsce, którzy starają się ze wszystkich sił zapewnić mu warunki do rozwoju. A Kamil będzie mógł w pełni poświęcić swojej pasji w tworzeniu wynalazków! (nie zważając na firanki)
0%
29 %
100%
osiągnięto 29%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 1420 zł
Zabawki Kamila
Kamil nie jest typowym dzieckiem. Zazwyczaj odrabianie lekcji i nauka są dla dziewięciolatków karą – co innego granie w piłkę, bieganie po podwórku, gry komputerowe… W przypadku Kamila jest dokładnie na odwrót. Rodzice muszą go zmuszać, żeby zostawił „Mechatronikę dla zaawansowanych”(Mecha) i zobaczył, jak wygląda świat… Podobnie jest z zabawkami. Żołnierzyki, samochody czy gry nie należą do zabawek, które specjalnie interesują Kamila.
Ale za to drukarka 3D, frezarka PCB, stacja lutownica – to już inna rozmowa! Jednak koszty takich zabawek są diametralnie różnie – na przykład laboratoryjny stolik ze specjalnych, wytrzymałych tworzyw, niezbędny do prowadzenia zaawansowanych eksperymentów to koszt... 25 000 PLN!
Pomimo dużego zaangażowania Politechniki Lubelskiej i sponsorów nadal rodzice Kamila nie mogą sobie pozwolić na wiele z tych narzędzi. Gdy uda się osiągnąć drugi cel, rodzice Kamila zyskają regularne źródło finansowania, które pozwoli z czasem skompletować zaawansowane laboratorium. Skoro już teraz Kamil ma na swoim koncie kilka wynalazków, co stanie się gdy będzie miał dostęp do sprzętu najwyższej klasy!
BONUS – Kamil, informując o swoim nowym wynalazku, wymieni z imienia i nazwiska wszystkich Patronów, którzy go wsparli!
0%
11 %
100%
osiągnięto 11%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 4420 zł
Kamil rusza w świat(i zaprasza do siebie!)
Dzięki takiemu wsparciu Kamil będzie mógł sobie pozwolić na to, by wyjechać na zaproszenie do CERN'u w Szwajcarii, czy szereg wydarzeń naukowych w Polsce i na świecie. Finanse są obecnie główną przeszkodą w rozwoju dziewięcioletniego umysłu, który może zrewolucjonizować polską naukę. Gdy ten cel zostanie osiągnięty, Kamil nagra specjalne video z podziękowaniami dla Patronów. Co więcej! 5 osób spośród grona Patronów otrzyma specjalne zaproszenie – Kamil spotka się z nimi osobiście i oprowadzi po swoim naukowym świecie!

O Autorze

 

Kamil Wroński jest najmłodszym studentem w Polsce. W wieku 8 lat dostał się na kierunek Mechatronika, wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej.

 

Kamil tworzy swoje wynalazki od czwartego roku życia. Buduje między innymi tranzystory, rezystory i roboty. 

 

W odróżnieniu od Einsteina szybko nauczył się mówić, ma bogaty zasób słów i terminologii technicznej. Cechuje się nad wyraz rozwiniętym logicznym myśleniem i łatwością uczenia się, co zresztą sprawia mu największą przyjemność. 

 

 

Pomimo bardzo młodego wieku ma już na swoim koncie liczne osiągnięcia:

  • w wieku 4.5 lat wygrał konkurs na konstrukcję robota z klocków Lego, podczas gdy głównymi uczestnikami konkursu byli 10-latkowie,
     
  • jako siedmiolatek zbudował samochód, który potrafi odbijać się od przeszkód i utrzymywać stałą odległość od nich,
     
  • w tym miesiącu wygrał ogólnoposki konkurs dla amatorów elektroniki. Jego wynalazek zaskoczył nawet samych organizatorów. 

     

 

 

Rozwój Kamila niesie za sobą liczne koszty związane z coraz to nowszymi i bardziej zaawansowanymi narzędziami jak na przykład frezarka PCB, stacja lutownicza, sprzęt laboratoryjny (różnego rodzaju mierniki, generatory, analizatory itp.), elementy eletroniczne (podzezspoły pasywne, bierne itp.), moduły elektroniczne, koła zębate i wiele rozmaitych elementów niezbędnych do prowadzenia badań, budowania, eksperymentowania, a co za tym idzie rozwoju młodej nadziei polskiego świata naukowego. 

 

Dochodzą do tego również codzienne wydatki związane z utrzymaniem Kamila. Jego rodzice przyznają, że nie mają funduszy na to, by sfinansować wszystkie te elementy, chociaż i tak praktycznie wszystkie dochody rodzinne idą na rozwój młodego naukowca. 

Zostań Patronem

5 zł / miesiąc
patroni: 4
Limit: 0
Ukłony od Newtona

Dzięki Ci Patronie, że decydujesz się wesprzeć Kamila – każda złotówka przybliża go do realizacji marzeń! Nie są to marzenia zwyczajne – w głowie Kamila kłębią się bowiem mechatroniczne zagadnienia, fizyczne wzory, a gdzieś w oddali… Nagroda Nobla. (i oczywiście największe marzenie– wynalezienie teleportu).
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 7
Limit: 0
Edison składa wyrazy szacunku

Wspierając Kamila wspierasz rozwój polskiej nauki – być może kiedyś świat usłyszy o przełomowym wynalazku, a Ty będziesz miał w nim swój współudział!
W podzięce otrzymasz dostęp do comiesięcznych postów Kamila, w których zobaczysz (i przeczytasz) jak się rozwija, czym się zajmuje i co udało mu się osiągnąć
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 3
Limit: 0
Niels Bohr podziwia Twoją hojność!

Finanse nie powinny być przeszkodą w rozwoju umysłu. Dzięki Twoim wpłatom Kamil może w spokoju planować modele kolejnych wynalazków, pieczołowicie montować precyzyjne elementy – wreszcie – zadziwiać swoją pracą profesorów i naukowców!
Specjalnie dla Patronów (i wyłącznie dla nich!) Kamil nagra videoprzewodnik, w którym oprowadzi nas po swojej pracowni, pokaże jak pracuje na politechnice (z kolegami starszymi o ponad dekadę) i opowie o planach na przyszłość.
- próg zawiera również nagrody z poprzednich progów (5 zł, 10 zł)
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 0
Nicola Tesla jest zdumiony

Nikola Tesla przez wielu uważany jest za największego wynalazcę wszech czasów. Na swoim koncie ma ponad 300 patentów. Kamil również nie próżnuje – ostatnio wygrał ogólnopolski konkurs dla miłośników elektroniki. Jego wynalazek zaskoczył nawet samych organizatorów! Tempo rozwoju umysłu Kamila jest zagadką dla naukowców…
Za wsparcie w tej wysokości, Kamil prześle Ci specjalny magnes – powieś go na lodówce, a gdy znajomi będą o niego pytać, pochwal się że wspierasz polską naukę! (i jednocześnie – najmłodszego polskiego studenta)
- próg zawiera również nagrody z poprzednich progów (5 zł, 10 zł, 30 zł)
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 0
Zadziwiasz samego Einsteina!

Patronie, serdeczne dzięki za Twoją hojność! Pasja Kamila nie może się rozwijać bez funduszy, a świat nauki nie należy do najtańszych… Twoja wpłata nie tylko pomaga Kamilowi w pokonywaniu kolejnych granic, ale też udowadnia, że Polacy są dumnym narodem, który wspiera wyjątkowe talenty. Za kilka, kilkanaście lat Kamil (być może) będzie rozsławiał Polskę na całym świecie!
W podzięce, oprócz wszystkich nagród z niższych progów, każdy Patron otrzyma zdjęcie Kamila z jego autografem i krótkimi podziękowaniami,
- próg zawiera również nagrody z poprzednich progów (5 zł, 10 zł, 30 zł, 50 zł)
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 1
Patronat Zipsee "Cyfrowa Polska"
Limit osiągnięty
1000 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Próg dla Patronów Instytucjonalnych.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Mecenasi

Wyszukiwarka

Wybierz