Strefa Patrona:

11

patronów

130 zł

miesięcznie

7890 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
288
miesięczne wsparcie
196
liczba patronów

  Kamil Wroński, najmłodszy polski student. W 2016 roku dostał się na Politechnikę Lubelską na kierunku Mechatronika. Tworzy swoje wynalazki od czwartego roku życia. Projektuje i wykonuje różnego rodzaju urządzenia np. roboty, sterowniki. Planuje w przyszłości stworzyć telep

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
26 %
100%
osiągnięto 26%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 370 zł
Bieżąca obsługa Kamila
Jak to bieżąca obsługa? Cóż, Kamil jest nie tylko genialnym naukowcem, ale też dzieckiem! Co prawda jego iloraz inteligencji osiągnął poziom akademicki, ale czasem umykają mu mało istotne szczegóły, np. fakt, że lepiej nie operować palnikiem w okolicy firanek… Rodzice już nawet nie liczą ręczników, które nie przetrwały spotkania z nadsiarczanem na dłoniach Kamila, przypalonych dywanów czy serii wybuchów… Umysł Kamila wykracza daleko poza jego wiek, ale – ciągle jest przecież dziewięciolatkiem.
Finansując pierwszy cel pomożecie odciążyć finansowo rodziców najmłodszego studenta w Polsce, którzy starają się ze wszystkich sił zapewnić mu warunki do rozwoju. A Kamil będzie mógł w pełni poświęcić swojej pasji w tworzeniu wynalazków! (nie zważając na firanki)
0%
100%
osiągnięto 2%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 4870 zł
Kamil rusza w świat(i zaprasza do siebie!)
Dzięki takiemu wsparciu Kamil będzie mógł sobie pozwolić na to, by wyjechać na zaproszenie do CERN'u w Szwajcarii, czy szereg wydarzeń naukowych w Polsce i na świecie. Finanse są obecnie główną przeszkodą w rozwoju dziewięcioletniego umysłu, który może zrewolucjonizować polską naukę. Gdy ten cel zostanie osiągnięty, Kamil nagra specjalne video z podziękowaniami dla Patronów. Co więcej! 5 osób spośród grona Patronów otrzyma specjalne zaproszenie – Kamil spotka się z nimi osobiście i oprowadzi po swoim naukowym świecie!
0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 9870 zł
Samochód elektryczny oczami Kamila


„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi” A. Einstein

Samochód elektryczny bez wątpienia da się zrobić – ale czy da się go zrobić prościej? Lepiej? Czy dziecko spojrzy na sprawę zupełnie nowym okiem i zaproponuje rozwiązania, których nikt nie dostrzega?

Politechnika Lubelska zaproponowała, by Kamil w ramach nauki podjął się budowania samochodu elektrycznego. Co ciekawe, ma zrobić to całkowicie na swój sposób. Uczelnia zostawia Kamilowi wolność i liczy na to, że połączenie jego niezwykłych umiejętności i dziecięcej prostoty zaowocuje zupełnie nowymi rozwiązaniami! Kamil nie musi oczywiście stworzyć działającego pojazdu - chodzi o to, by przepracował główne mechanizmy na swój, unikalny sposób.

Całkowity koszt tego przedsięwzięcia, a więc zakup potrzebnego sprzętu, części oraz zapewnienie indywidualnego toku nauczania wyniesie około…2 miliony złotych i ma potrwać przez 3 lata.

Niestety uczelnia nie ma możliwości sfinansowania tego projektu z racji tego, iż jest to projekt indywidualny. By Kamil mógł podjąć wyzwanie, konieczne jest zapewnienie mu indywidualnego toku nauczania. Zatrudnienie profesorów, którzy w swoim wolnym czasie podejmą się poprowadzenia indywidualnych zajęć to kosz około 10 tysięcy złotych miesięcznie – i to jest właśnie nasz cel.

O Autorze

 

Kamil Wroński jest najmłodszym studentem w Polsce. W wieku 8 lat dostał się na kierunek Mechatronika, wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej.

 

Kamil tworzy swoje wynalazki od czwartego roku życia. Buduje między innymi tranzystory, rezystory i roboty. 

 

W odróżnieniu od Einsteina szybko nauczył się mówić, ma bogaty zasób słów i terminologii technicznej. Cechuje się nad wyraz rozwiniętym logicznym myśleniem i łatwością uczenia się, co zresztą sprawia mu największą przyjemność. 

 

 

Pomimo bardzo młodego wieku ma już na swoim koncie liczne osiągnięcia:

  • w wieku 4.5 lat wygrał konkurs na konstrukcję robota z klocków Lego, podczas gdy głównymi uczestnikami konkursu byli 10-latkowie,
     
  • jako siedmiolatek zbudował samochód, który potrafi odbijać się od przeszkód i utrzymywać stałą odległość od nich,
     
  • w tym miesiącu wygrał ogólnoposki konkurs dla amatorów elektroniki. Jego wynalazek zaskoczył nawet samych organizatorów. 

     

 

 

Rozwój Kamila niesie za sobą liczne koszty związane z coraz to nowszymi i bardziej zaawansowanymi narzędziami jak na przykład frezarka PCB, stacja lutownicza, sprzęt laboratoryjny (różnego rodzaju mierniki, generatory, analizatory itp.), elementy eletroniczne (podzezspoły pasywne, bierne itp.), moduły elektroniczne, koła zębate i wiele rozmaitych elementów niezbędnych do prowadzenia badań, budowania, eksperymentowania, a co za tym idzie rozwoju młodej nadziei polskiego świata naukowego. 

 

Dochodzą do tego również codzienne wydatki związane z utrzymaniem Kamila. Jego rodzice przyznają, że nie mają funduszy na to, by sfinansować wszystkie te elementy, chociaż i tak praktycznie wszystkie dochody rodzinne idą na rozwój młodego naukowca. 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 4
Ukłony od Newtona

Dzięki Ci Patronie, że decydujesz się wesprzeć Kamila – każda złotówka przybliża go do realizacji marzeń! Nie są to marzenia zwyczajne – w głowie Kamila kłębią się bowiem mechatroniczne zagadnienia, fizyczne wzory, a gdzieś w oddali… Nagroda Nobla. (i oczywiście największe marzenie– wynalezienie teleportu).
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 6
Edison składa wyrazy szacunku

Wspierając Kamila wspierasz rozwój polskiej nauki – być może kiedyś świat usłyszy o przełomowym wynalazku, a Ty będziesz miał w nim swój współudział!
W podzięce otrzymasz dostęp do comiesięcznych postów Kamila, w których zobaczysz (i przeczytasz) jak się rozwija, czym się zajmuje i co udało mu się osiągnąć
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 0
Niels Bohr podziwia Twoją hojność!

Finanse nie powinny być przeszkodą w rozwoju umysłu. Dzięki Twoim wpłatom Kamil może w spokoju planować modele kolejnych wynalazków, pieczołowicie montować precyzyjne elementy – wreszcie – zadziwiać swoją pracą profesorów i naukowców!
Specjalnie dla Patronów (i wyłącznie dla nich!) Kamil nagra videoprzewodnik, w którym oprowadzi nas po swojej pracowni, pokaże jak pracuje na politechnice (z kolegami starszymi o ponad dekadę) i opowie o planach na przyszłość.
- próg zawiera również nagrody z poprzednich progów (5 zł, 10 zł)
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 1
Nicola Tesla jest zdumiony

Nikola Tesla przez wielu uważany jest za największego wynalazcę wszech czasów. Na swoim koncie ma ponad 300 patentów. Kamil również nie próżnuje – ostatnio wygrał ogólnopolski konkurs dla miłośników elektroniki. Jego wynalazek zaskoczył nawet samych organizatorów! Tempo rozwoju umysłu Kamila jest zagadką dla naukowców…
Za wsparcie w tej wysokości, Kamil prześle Ci specjalny magnes – powieś go na lodówce, a gdy znajomi będą o niego pytać, pochwal się że wspierasz polską naukę! (i jednocześnie – najmłodszego polskiego studenta)
- próg zawiera również nagrody z poprzednich progów (5 zł, 10 zł, 30 zł)
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Zadziwiasz samego Einsteina!

Patronie, serdeczne dzięki za Twoją hojność! Pasja Kamila nie może się rozwijać bez funduszy, a świat nauki nie należy do najtańszych… Twoja wpłata nie tylko pomaga Kamilowi w pokonywaniu kolejnych granic, ale też udowadnia, że Polacy są dumnym narodem, który wspiera wyjątkowe talenty. Za kilka, kilkanaście lat Kamil (być może) będzie rozsławiał Polskę na całym świecie!
W podzięce, oprócz wszystkich nagród z niższych progów, każdy Patron otrzyma zdjęcie Kamila z jego autografem i krótkimi podziękowaniami,
- próg zawiera również nagrody z poprzednich progów (5 zł, 10 zł, 30 zł, 50 zł)
Zostań patronem
1000 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Próg dla Patronów Instytucjonalnych.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni