Avatar użytkownika

Kamil Wroński - nastoletni student

44
patronów
905 
miesięcznie
77 885 
łącznie
44
patronów
905 zł 77 885 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Ukłony od Newtona

Dzięki Ci Patronie, że decydujesz się wesprzeć Kamila – każda złotówka przybliża go do realizacji marzeń! Nie są to marzenia zwyczajne – w głowie Kamila kłębią się bowiem mechatroniczne zagadnienia, fizyczne wzory, a gdzieś w oddali… Nagroda Nobla. (i oczywiście największe marzenie– wynalezienie teleportu).
10 zł miesięcznie
Edison składa wyrazy szacunku

Wspierając Kamila wspierasz rozwój polskiej nauki – być może kiedyś świat usłyszy o przełomowym wynalazku, a Ty będziesz miał w nim swój współudział!
W podzięce otrzymasz dostęp do comiesięcznych postów Kamila, w których zobaczysz (i przeczytasz) jak się rozwija, czym się zajmuje i co udało mu się osiągnąć
30 zł miesięcznie
Niels Bohr podziwia Twoją hojność!

Finanse nie powinny być przeszkodą w rozwoju umysłu. Dzięki Twoim wpłatom Kamil może w spokoju planować modele kolejnych wynalazków, pieczołowicie montować precyzyjne elementy – wreszcie – zadziwiać swoją pracą profesorów i naukowców!
Specjalnie dla Patronów (i wyłącznie dla nich!) Kamil nagra videoprzewodnik, w którym oprowadzi nas po swojej pracowni, pokaże jak pracuje na politechnice (z kolegami starszymi o ponad dekadę) i opowie o planach na przyszłość.
- próg zawiera również nagrody z poprzednich progów (5 zł, 10 zł)
50 zł miesięcznie
Nicola Tesla jest zdumiony

Nikola Tesla przez wielu uważany jest za największego wynalazcę wszech czasów. Na swoim koncie ma ponad 300 patentów. Kamil również nie próżnuje – ostatnio wygrał ogólnopolski konkurs dla miłośników elektroniki. Jego wynalazek zaskoczył nawet samych organizatorów! Tempo rozwoju umysłu Kamila jest zagadką dla naukowców…
Za wsparcie w tej wysokości, Kamil prześle Ci specjalny magnes – powieś go na lodówce, a gdy znajomi będą o niego pytać, pochwal się że wspierasz polską naukę! (i jednocześnie – najmłodszego polskiego studenta)
- próg zawiera również nagrody z poprzednich progów (5 zł, 10 zł, 30 zł)
100 zł miesięcznie
Zadziwiasz samego Einsteina!

Patronie, serdeczne dzięki za Twoją hojność! Pasja Kamila nie może się rozwijać bez funduszy, a świat nauki nie należy do najtańszych… Twoja wpłata nie tylko pomaga Kamilowi w pokonywaniu kolejnych granic, ale też udowadnia, że Polacy są dumnym narodem, który wspiera wyjątkowe talenty. Za kilka, kilkanaście lat Kamil (być może) będzie rozsławiał Polskę na całym świecie!
W podzięce, oprócz wszystkich nagród z niższych progów, każdy Patron otrzyma zdjęcie Kamila z jego autografem i krótkimi podziękowaniami,
- próg zawiera również nagrody z poprzednich progów (5 zł, 10 zł, 30 zł, 50 zł)
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
5 dostępnych miejsc
Próg dla Patronów Instytucjonalnych.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kamil Wroński - nastoletni student w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Kamil Wroński, najmłodszy polski student. W 2016 roku dostał się na Politechnikę Lubelską na kierunku Mechatronika. Tworzy swoje wynalazki od czwartego roku życia. Projektuje i wykonuje różnego rodzaju urządzenia np. roboty, sterowniki.

 

Kamil Wroński jest najmłodszym studentem w Polsce. W wieku 8 lat dostał się na kierunek Mechatronika, wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej. Aktualnie ma 14 lat i uczy się w pierwszej klasie liceum oraz na Politechnice Lubelskiej.

 

Kamil tworzy swoje wynalazki od czwartego roku życia. Tworzy różne urządzenia mechatroniczne, realizuje projekty dla wielu firm. 

 

W odróżnieniu od Einsteina szybko nauczył się mówić, ma bogaty zasób słów i terminologii technicznej. Cechuje się nad wyraz rozwiniętym logicznym myśleniem i łatwością uczenia się, co zresztą sprawia mu największą przyjemność. 

Może być zdjęciem przedstawiającym w budynku

 

Pomimo bardzo młodego wieku ma już na swoim koncie liczne osiągnięcia:

 • W październiku 2021 roku ukończył projekt na Politechnice - jego celem było stworzenie sterowania do urządzenia badającego przepływy dwufazowe (mieszaniny gaz-ciecz). Kamil napisał sterowanie w języku C pod mikrokontroler oraz aplikację sterującą w języku Python.
   
 • Stworzył Solar Tracker - urządzenie ustawiające panele słoneczne w stronę słońca, co znacznie zwiększa ich wydajność.
   
 • Doceniła do firma STMicroelectronics - jedna z największych firm technologicznych na świecie. Od ponad roku Kamil ma prywatnego tutora z tej firmy, a także dostęp do wszystkich płytek oraz części wyprodukowanych przez tą firmę. Ma także dostęp do najnowszego oprogramowania.

 

Kamil jest w trakcie otwierania Start-upu w celu wprowadzenia Solar Trackera na rynek. Ma on mieć decydujący głos.

Aktualnie jego głównym oraz największym projektem jest innowacyjny napęd do samochodu elektrycznego. Kamil pracuje nad nim od kilku lat i robi wyraźne postępy. Nagrał filmy na youtube, w których pokazał w jaki sposób używać oprogramowania oraz elementów firmy STMicroelectronics, aby sterować silnikiem elektrycznym BLDC. Jego postępy zostały przez tą firmę docenione i postanowili wspierać młodego naukowca.

 

 

Rozwój Kamila niesie za sobą liczne koszty związane z coraz to nowszymi i bardziej zaawansowanymi narzędziami jak na przykład frezarka CNC, sprzęt laboratoryjny (różnego rodzaju mierniki, generatory, analizatory itp.), elementy elektroniczne (podzespoły pasywne, bierne itp.), a także specjalistyczne oprogramowanie. Niewystarczające finanse powodują widoczne spowolnienie rozwoju studenta.

 

Dochodzą do tego również codzienne wydatki związane z utrzymaniem Kamila. Jego rodzice przyznają, że nie mają funduszy na to, by sfinansować wszystkie te elementy, chociaż i tak praktycznie wszystkie dochody rodzinne idą na rozwój młodego naukowca. 

Cele Autora

Kamil rusza w świat(i zaprasza do siebie!)
 • 5 000 zł miesięcznie
 • 4 095 zł brakuje
18%
Dzięki takiemu wsparciu Kamil będzie mógł sobie pozwolić na to, by wyjechać na zaproszenie do CERN'u w Szwajcarii, czy szereg wydarzeń naukowych w Polsce i na świecie. Finanse są obecnie główną przeszkodą w rozwoju dziewięcioletniego umysłu, który może zrewolucjonizować polską naukę. Gdy ten cel zostanie osiągnięty, Kamil nagra specjalne video z podziękowaniami dla Patronów.
Samochód elektryczny oczami Kamila
 • 10 000 zł miesięcznie
 • 9 095 zł brakuje
9%


„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi” A. Einstein

Samochód elektryczny bez wątpienia da się zrobić – ale czy da się go zrobić prościej? Lepiej? Czy dziecko spojrzy na sprawę zupełnie nowym okiem i zaproponuje rozwiązania, których nikt nie dostrzega?

Politechnika Lubelska zaproponowała, by Kamil w ramach nauki podjął się budowania samochodu elektrycznego. Co ciekawe, ma zrobić to całkowicie na swój sposób. Uczelnia zostawia Kamilowi wolność i liczy na to, że połączenie jego niezwykłych umiejętności i dziecięcej prostoty zaowocuje zupełnie nowymi rozwiązaniami! Kamil nie musi oczywiście stworzyć działającego pojazdu - chodzi o to, by przepracował główne mechanizmy na swój, unikalny sposób.

Całkowity koszt tego przedsięwzięcia, a więc zakup potrzebnego sprzętu, części oraz zapewnienie indywidualnego toku nauczania wyniesie około…2 miliony złotych i ma potrwać przez 3 lata.

Niestety uczelnia nie ma możliwości sfinansowania tego projektu z racji tego, iż jest to projekt indywidualny. By Kamil mógł podjąć wyzwanie, konieczne jest zapewnienie mu indywidualnego toku nauczania. Zatrudnienie profesorów, którzy w swoim wolnym czasie podejmą się poprowadzenia indywidualnych zajęć to kosz około 10 tysięcy złotych miesięcznie – i to jest właśnie nasz cel.

Bieżąca obsługa Kamila
 • 500 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Jak to bieżąca obsługa? Cóż, Kamil jest nie tylko genialnym naukowcem, ale też dzieckiem! Co prawda jego iloraz inteligencji osiągnął poziom akademicki, ale czasem umykają mu mało istotne szczegóły, np. fakt, że lepiej nie operować palnikiem w okolicy firanek… Rodzice już nawet nie liczą ręczników, które nie przetrwały spotkania z nadsiarczanem na dłoniach Kamila, przypalonych dywanów czy serii wybuchów… Umysł Kamila wykracza daleko poza jego wiek, ale – ciągle jest przecież dzieckiem.
Finansując pierwszy cel pomożecie odciążyć finansowo rodziców najmłodszego studenta w Polsce, którzy starają się ze wszystkich sił zapewnić mu warunki do rozwoju. A Kamil będzie mógł w pełni poświęcić swojej pasji w tworzeniu wynalazków! (nie zważając na firanki)
Prąd (zwłaszcza pobierany przez Kamila laboratorium) dużo kosztuje.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kamil Wroński - nastoletni student już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Barbara Bil
Barbara Bil
10 zł
Krzysztof Cisek
Krzysztof Cisek
10 zł
Maciej Korczowski
Maciej Korczowski
5 zł
Grzegorz Woronowski
Grzegorz Woronowski
10 zł
Anonimowy patron
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.