Kamil Wroński

W Patronite od 29.09.2016

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 716

liczba Patronów: 558

15 patronów
235 zł miesięcznie
14 135 zł łącznie
Kamil Wroński, najmłodszy polski student. W 2016 roku dostał się na Politechnikę Lubelską na kierunku Mechatronika. Tworzy swoje wynalazki od czwartego roku życia. Projektuje i wykonuje różnego rodzaju urządzenia np. roboty, sterowniki. Planuje w przyszłości stworzyć telep

O Autorze

 

Kamil Wroński jest najmłodszym studentem w Polsce. W wieku 8 lat dostał się na kierunek Mechatronika, wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej.

 

Kamil tworzy swoje wynalazki od czwartego roku życia. Buduje między innymi tranzystory, rezystory i roboty. 

 

W odróżnieniu od Einsteina szybko nauczył się mówić, ma bogaty zasób słów i terminologii technicznej. Cechuje się nad wyraz rozwiniętym logicznym myśleniem i łatwością uczenia się, co zresztą sprawia mu największą przyjemność. 

 

 

Pomimo bardzo młodego wieku ma już na swoim koncie liczne osiągnięcia:

  • w wieku 4.5 lat wygrał konkurs na konstrukcję robota z klocków Lego, podczas gdy głównymi uczestnikami konkursu byli 10-latkowie,
     
  • jako siedmiolatek zbudował samochód, który potrafi odbijać się od przeszkód i utrzymywać stałą odległość od nich,
     
  • w tym miesiącu wygrał ogólnoposki konkurs dla amatorów elektroniki. Jego wynalazek zaskoczył nawet samych organizatorów. 

     

 

 

Rozwój Kamila niesie za sobą liczne koszty związane z coraz to nowszymi i bardziej zaawansowanymi narzędziami jak na przykład frezarka PCB, stacja lutownicza, sprzęt laboratoryjny (różnego rodzaju mierniki, generatory, analizatory itp.), elementy eletroniczne (podzezspoły pasywne, bierne itp.), moduły elektroniczne, koła zębate i wiele rozmaitych elementów niezbędnych do prowadzenia badań, budowania, eksperymentowania, a co za tym idzie rozwoju młodej nadziei polskiego świata naukowego. 

 

Dochodzą do tego również codzienne wydatki związane z utrzymaniem Kamila. Jego rodzice przyznają, że nie mają funduszy na to, by sfinansować wszystkie te elementy, chociaż i tak praktycznie wszystkie dochody rodzinne idą na rozwój młodego naukowca. 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem