Kamil Wroński

W Patronite od 29.09.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 727

Liczba Patronów: 579

Zostań Patronem
Kup na prezent
25 patronów
515 miesięcznie
19 470 łącznie
Kamil Wroński, najmłodszy polski student. W 2016 roku dostał się na Politechnikę Lubelską na kierunku Mechatronika. Tworzy swoje wynalazki od czwartego roku życia. Projektuje i wykonuje różnego rodzaju urządzenia np. roboty, sterowniki. Planuje w przyszłości stworzyć telep

O Autorze

 

Kamil Wroński jest najmłodszym studentem w Polsce. W wieku 8 lat dostał się na kierunek Mechatronika, wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej.

 

Kamil tworzy swoje wynalazki od czwartego roku życia. Buduje między innymi tranzystory, rezystory i roboty. 

 

W odróżnieniu od Einsteina szybko nauczył się mówić, ma bogaty zasób słów i terminologii technicznej. Cechuje się nad wyraz rozwiniętym logicznym myśleniem i łatwością uczenia się, co zresztą sprawia mu największą przyjemność. 

 

 

Pomimo bardzo młodego wieku ma już na swoim koncie liczne osiągnięcia:

 • w wieku 4.5 lat wygrał konkurs na konstrukcję robota z klocków Lego, podczas gdy głównymi uczestnikami konkursu byli 10-latkowie,
   
 • jako siedmiolatek zbudował samochód, który potrafi odbijać się od przeszkód i utrzymywać stałą odległość od nich,
   
 • w tym miesiącu wygrał ogólnoposki konkurs dla amatorów elektroniki. Jego wynalazek zaskoczył nawet samych organizatorów. 

   

 

 

Rozwój Kamila niesie za sobą liczne koszty związane z coraz to nowszymi i bardziej zaawansowanymi narzędziami jak na przykład frezarka PCB, stacja lutownicza, sprzęt laboratoryjny (różnego rodzaju mierniki, generatory, analizatory itp.), elementy eletroniczne (podzezspoły pasywne, bierne itp.), moduły elektroniczne, koła zębate i wiele rozmaitych elementów niezbędnych do prowadzenia badań, budowania, eksperymentowania, a co za tym idzie rozwoju młodej nadziei polskiego świata naukowego. 

 

Dochodzą do tego również codzienne wydatki związane z utrzymaniem Kamila. Jego rodzice przyznają, że nie mają funduszy na to, by sfinansować wszystkie te elementy, chociaż i tak praktycznie wszystkie dochody rodzinne idą na rozwój młodego naukowca. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
An Na
An Na
Próg: 10 zł
Barbara Bil
Barbara Bil
Próg: 10 zł
Maciej Korczowski
Maciej Korczowski
Próg: 5 zł
Alicja Gierszewska
Alicja Gierszewska
Próg: 10 zł
Sebastian Kwaczała
Sebastian Kwaczała
Próg: 10 zł
Rafał Agnieszczak
Rafał Agnieszczak
Próg: 10 zł