Kamil Wroński - nastoletni student

W Patronite od 29.09.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 286

Liczba Patronów: 272

Zostań Patronem
Kup na prezent
83 patronów
2 130 miesięcznie
56 150 łącznie
Kamil Wroński, najmłodszy polski student. W 2016 roku dostał się na Politechnikę Lubelską na kierunku Mechatronika. Tworzy swoje wynalazki od czwartego roku życia. Projektuje i wykonuje różnego rodzaju urządzenia np. roboty, sterowniki.

O Autorze

 

Kamil Wroński jest najmłodszym studentem w Polsce. W wieku 8 lat dostał się na kierunek Mechatronika, wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej. Aktualnie ma 14 lat i uczy się w pierwszej klasie liceum oraz na Politechnice Lubelskiej.

 

Kamil tworzy swoje wynalazki od czwartego roku życia. Tworzy różne urządzenia mechatroniczne, realizuje projekty dla wielu firm. 

 

W odróżnieniu od Einsteina szybko nauczył się mówić, ma bogaty zasób słów i terminologii technicznej. Cechuje się nad wyraz rozwiniętym logicznym myśleniem i łatwością uczenia się, co zresztą sprawia mu największą przyjemność. 

Może być zdjęciem przedstawiającym w budynku

 

Pomimo bardzo młodego wieku ma już na swoim koncie liczne osiągnięcia:

 • W październiku 2021 roku ukończył projekt na Politechnice - jego celem było stworzenie sterowania do urządzenia badającego przepływy dwufazowe (mieszaniny gaz-ciecz). Kamil napisał sterowanie w języku C pod mikrokontroler oraz aplikację sterującą w języku Python.
   
 • Stworzył Solar Tracker - urządzenie ustawiające panele słoneczne w stronę słońca, co znacznie zwiększa ich wydajność.
   
 • Doceniła do firma STMicroelectronics - jedna z największych firm technologicznych na świecie. Od ponad roku Kamil ma prywatnego tutora z tej firmy, a także dostęp do wszystkich płytek oraz części wyprodukowanych przez tą firmę. Ma także dostęp do najnowszego oprogramowania.

 

Kamil jest w trakcie otwierania Start-upu w celu wprowadzenia Solar Trackera na rynek. Ma on mieć decydujący głos.

Aktualnie jego głównym oraz największym projektem jest innowacyjny napęd do samochodu elektrycznego. Kamil pracuje nad nim od kilku lat i robi wyraźne postępy. Nagrał filmy na youtube, w których pokazał w jaki sposób używać oprogramowania oraz elementów firmy STMicroelectronics, aby sterować silnikiem elektrycznym BLDC. Jego postępy zostały przez tą firmę docenione i postanowili wspierać młodego naukowca.

 

 

Rozwój Kamila niesie za sobą liczne koszty związane z coraz to nowszymi i bardziej zaawansowanymi narzędziami jak na przykład frezarka CNC, sprzęt laboratoryjny (różnego rodzaju mierniki, generatory, analizatory itp.), elementy elektroniczne (podzespoły pasywne, bierne itp.), a także specjalistyczne oprogramowanie. Niewystarczające finanse powodują widoczne spowolnienie rozwoju studenta.

 

Dochodzą do tego również codzienne wydatki związane z utrzymaniem Kamila. Jego rodzice przyznają, że nie mają funduszy na to, by sfinansować wszystkie te elementy, chociaż i tak praktycznie wszystkie dochody rodzinne idą na rozwój młodego naukowca. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jacek Kołodziej
Jacek Kołodziej
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Renata Kulig
Renata Kulig
Próg: 10 zł
Pawel Ptak
Pawel Ptak
Próg: 10 zł
Agata Cieślak
Agata Cieślak
Próg: 5 zł
Miłosz Jakubowski
Miłosz Jakubowski
Próg: 10 zł