W Patronite od 06.05.2020

Moda osobista - własne inspiracje - naturalne tkaniny pokryte printami z ręcznie malowanych wzorów

O Autorze

Dla wielu z nas moda jest tylko dodatkiem do codzienności. W miarę estetycznym opakowaniem. 

Nie dla mnie. Moda jest nieodłącznym elementem kultury. Może być manifestem, formą buntu, ale przede wszystkim pozwala wyraźnie pokazać nasze uświadomione cechy charakteru. Jeśli ubieramy się estetycznie, mówi to o nas stosunkowo nie wiele. Jeśli wybierzemy coś co do nas naprawdę pasuje, może to mieć znaczny wpływ na nasze relacje. 

Myślę, że moda jest sztuką. Może nią być w wielu formach zbliżonych do performensu czy spektaklu teatralnego, ale przede wszystkim gdy tworzy piękno w postaci przemyślanej kolorystycznie, dobrze skrojonej rzeźby stroju o właściwych proporcjach (zerknijcie na moje cele, aby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat).

Marka Kamy Made in Krakow powstała w 2015 roku w Krakowie. Obecnie prowadzę sprzedaż on line, ale robię wszystko co mogę by jak najszybciej otworzyć niewielkie atelier. 

Marka prezentowała się na pokazach mody w Polsce i w Niemczech:

  • styczeń 2017 - Berlin Fashion Week
  • czerwiec 2017 - Fashion Philosophy Bielsko Biała
  • marzec 2018 - Cracow Fashion Week

Tworzę odzież, która pomaga być sobą. Mnie pomaga w byciu sobą jako twórcy, a kobietom, które ją noszą pomaga w znalezieniu swobody i radości z tego, że noszą to co im się naprawdę podoba, co wydobywa ich cechy charakteru.

Staram się przedstawiać moje projekty na rysunkach, bo wyobraźnia pozwala mi pokazać projekty w dowolnych okolicznościach, scenerii i emocjach modeli. Efekty, które można osiągnąć tylko przy współpracy z licznymi zespołami specjalistów od sesji zdjęciowych. Moje rysunki czasem są bardzo proste, ale staram się, aby przebijały z nich uczucia. Czasem radość, czasem zamyślenie lub bijąca z twarzy pełna akceptacja i zadowolenie.

Sama tworzę tkaniny, zadrukowane wzorami, które maluję w formie obrazów lub grafik. Po odpowiedniej obróbce kształtów (nigdy kolorów) tworzę z obrazu wzór, który drukuję na naturalnych tkaninach - bawełnie i jedwabiu, jak na poniższych zdjęciach jedwabnych apaszek.

          Japan
Dragon
         Bloom
Tourtle Back

 

Maluję kilka wzorów w ciągu roku, bo po powstaniu tkaniny żal wykorzystywać ją tylko do jednego projektu, kiedy można nadać jej przeróżne formy. Nie tworzę dużych kolekcji. Wręcz przeciwnie, staram się szyć niewiele egzemplarzy, a kolejne realizować na wymiar, tak aby nie tworzyć niepotrzebnej odzieży, która zalegałaby później w szafie lub obciążałaby środowisko naturalne. 

Szycie odbywa się w małym studio krawieckim pod Krakowem, gdzie krawcowa, która kocha to co robi dokłada do każdego projektu sporo swojego serca.


 

Jeszcze kilka słów o mnie. Mieszkam w Krakowie i na co dzień prowadzę różne zawodowe projekty, z których się utrzymuję, a w miarę możliwości rozwijam markę Kamy. Szyciem i projektowaniem ubrań zajmowałam się od dziecka, ale dopiero kiedy poznałam świat, sztuki narodził się w głowie pomysł na połączenie tych pasji. 

Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas aby przeczytać ten opis i poznać ideę mojej marki. Teraz zerknijcie na cele. Jeśli przychodzi wam do głowy pomysł na współpracę, zapraszam do kontaktu przez Patronie lub bezpośrednio.

Kamila Kosowska

kamy@kamydesign.pl


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)