Avatar użytkownika

Kartografia Niepraktyczna

121
patronów
2 060 
miesięcznie
71 210 
łącznie
121
patronów
2 060 zł 71 210 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Uczeń geodety

Bardzo dziękuję za wsparcie i zaufanie.

Twoje imię zostanie zapisane niebieskim atramentem w Annałach Kartografii Niepraktycznej.

Dodatkowo otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku Pracownia kartografa, gdzie będziesz mógł podejrzeć mój warsztat od zaplecza oraz wyrazić swoją opinię lub spróbować zainspirować mnie do stworzenia jakiejś mapy.

10 zł miesięcznie
Geodeta

Twoje zaangażowanie sprawia, że Kartograf z uwagą będzie wsłuchiwał się w to, co masz do powiedzenia.

Twoje imię zostanie zapisane czerwonym atramentem w Annałach Kartografii Niepraktycznej.

Zostaniesz zatem zaproszony na prywatny kanał Discord Doradcy kartografa, gdzie będziemy mogli porozmawiać sobie o tym, co na danej mapie powinno się znaleźć.


+ nagrody z progu 5 zł.

25 zł miesięcznie
Zwiadowca

Jesteś kimś, na kim Kartograf polega i komu ufa, gdyż kreśli swoje mapy na podstawie Twoich odkryć. Na każdej tworzonej właśnie mapie będziesz mógł dodać wymyśloną (to jest odnalezioną!) przez Ciebie lokację. Może to być miasteczko, wioska, jaskinia, wyspa, starożytne ruiny, czy to tam sobie upatrzysz.

Twoje imię zostanie zapisane srebrnym atramentem w Annałach Kartografii Niepraktycznej.

Dodatkowo w pierwszym miesiącu patronażu otrzymasz model 3d figurki kartografa do samodzielnego wydrukowania i pomalowania.


+ nagrody z niższych progów

50 zł miesięcznie
Mecenas

Zdajesz sobie sprawę z tego, że wyposażenie warsztatu kartograficznego sporo kosztuje, dlatego też postanowiłeś wesprzeć pracownię finansowo.

Wszystkie wpłaty z tego progu przeznaczę na różnego rodzaju przybory kreślarskie: zestawy grafionów, elipsografy, specjalistyczne cyrkle i tak dalej.


Osoby decydujące się na ten próg zostaną uwiecznione w Hali Sławy na stronie internetowej oraz na innych materiałach Kartografii Niepraktycznej, a ich pseudonim/nazwisko/zdjęcie lub inne dane pojawią się w sekcji Mecenasi na tym profilu.


+nagrody z niższych progów


100 zł miesięcznie
Rada Instytutu Kartografii
Wybierając ten próg zasiądziesz w Radzie Instytutu Kartografii Niepraktycznej, dzięki czemu zyskasz możliwość wpływu na to, jakie mapy będą tworzone.

Rada zbierać się będzie raz na kwartał i głosować wspólnie (za pomocą ankiety na serwisie Patronite) nad tym, jaki teren ma zostać naniesiony na mapę.

Każdy członek rady może zaproponować jedną mapę, która trafi do puli, nad którą będziemy głosować.

Głosowania odbywać się będą co trzy miesiące, zawsze:
1 stycznia
1 kwietnia
1 lipca
1 października

Dodatkowo w legendzie mapy umieszczone będą imiona i nazwiska, bądź pseudonimy członków Rady.

+ nagrody z niższych progów

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kartografia Niepraktyczna w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Kartografia Niepraktyczna to ręcznie rysowane mapy fantastycznych światów. Staram się tworzyć mapy wiernie oddające dane uniwersum, a jednocześnie mające solidne oparcie w historii kartografii oraz pokrewnych jej dziedzin, używając do tego tradycyjnych przyrządów kreślarskich.

Witajcie!

Mam na imię Michał i od kilku lat hobbystycznie zajmuję się kreśleniem map fantastycznych (chocież nie tylko) światów. Specjalizuję się w uniwersach fantasy, ponieważ zazwyczaj rysuję za pomocą tradycyjnych przyrządów kreślarskich, takich jak rapidografy, grafiony, czy stalówki.
A najchętniej i najczęściej rysuję mapy na potrzeby różnych gier fabularnych.

Staram się kreślić mapy w taki sposób, aby mogły być zarówno rekwizytem dla graczy, jak i pomocą i inspiracją do tworzenia przygód dla mistrzów gry. Mapy wyglądające tak, jak gdyby rzeczywiście powstały i były używane w danym uniwersum.

W listopadzie 2019 roku założyłem na Facebook stronę Kartografia Niepraktyczna oraz zacząłem udostępniać moje mapy wszystkim chętnym za pomocą serwisu Deviant Art

Poza kreśleniem, zajmuję się także tworzeniem krótkich, łatwych i przyjemnych materiałów edukacyjnych, w których opowiadam o historii map, odwzorowaniach kartograficznych, geografii, geodezji i pokrewnych dziedzinach.

 

Doszedłem jednak do takiego punktu, w którym aby dalej rozwijać swój warsztat oraz umiejętności, muszę zwrócić się do Was o wsparcie. 

Plany na przyszłość

W dalszym ciągu zamierzam dostarczać Wam szczegółowych map, których będziecie mogli używać jako rekwizytów na swoich sesjach rpg lub też w innych celach.

Poza tym zamierzam w najbliższym czasie zająć się projektowaniem globusów oraz atlasów tematycznych wybranych uniwersów.

Cele Autora

Warsztat kartograficzny
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 2 940 zł brakuje
41%
Koszty wyposażenia warsztatu w niezbędne przyrządy, aby rysować mapy wielkoformatowe, a także mapy poprawne kartograficzne, czy też pełne detali, przerastają moje zasoby.
Potrzebuję do tego sporo specjalistycznego sprzętu - elipsografów, cyrkli do wykreślania krzywych stożkowych, solidnej i dużej deski kreślarskiej, porządnej podświetlanej lupy stołowej, precyzyjnych rapidografów i tak dalej.

Wasza pomoc pozwoliłaby mi powoli skompletować cały potrzebny sprzęt.
Biblioteka kartografa
  • 150 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Staram się opierać swoje mapy na jak największej ilości źródeł. Każdego miesiąca kupię jedną książkę/podręcznik do wybranego systemu rpg/inny materiał źródłowy, aby wykorzystać zawarte tam informacje do narysowania jak najwierniejszej mapy danego uniwersum. O tym co kupię w danym miesiącu zadecydujemy wspólnie w gronie patronów.
Archiwa Kartografii Niepraktycznej
  • 200 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Mniej więcej tyle wyniesie opłacenie domeny i serwera oraz wykupienie większej przestrzeni dyskowej na Deviant Art w celu udostępniania do pobrania skanów map w bardzo wysokiej rozdzielczości, jak również koszty związane ze skanowaniem wielkoformatowych rysunków.

A własnej strony zaczyna mi brakować, gdyż przydałoby się własny zakątek w sieci, gdzie mógłbym publikować chociażby różne dodatkowe materiały do rysowanych przeze mnie map - od dokładnych opisów lokalizacji, przez pomysły na przygody, aż po różnego rodzaju porady na temat używania mapy podczas sesji rpg.
Przybory kreślarskie
  • 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Przy rysowaniu każdej mapy zużywam stalówki, ołówki, kredki, tusze, farby, papier rysunkowy i wiele innych materiałów. Do tego wszystkiego cały dokupuję w nowe przybory, które muszę wyszukiwać oraz kupować na portalach aukcyjnych. Marzą mi się nowe przykładnice i ekierki, kilka specjalistycznych cyrkli, większa paleta kolorystyczna tuszy i tak dalej.
Byłoby wspaniale móc się ciągle rozwijać, aby dostarczać Wam coraz lepiej, szybciej i dokładniej narysowane mapy.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kartografia Niepraktyczna już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Małgorzata Samela
Małgorzata Samela
5 zł
Rav Wieczór
Rav Wieczór
10 zł
Patryk Firkowski
Patryk Firkowski
5 zł
Tomasz Szubert
Tomasz Szubert
10 zł
Krzysztof Kopiński
Krzysztof Kopiński
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.