Kartografia Niepraktyczna

W Patronite od 31.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 351

Liczba Patronów: 195

Zostań Patronem
Kup na prezent
111 patronów
1 700 miesięcznie
35 145 łącznie
Kartografia Niepraktyczna to ręcznie rysowane mapy fantastycznych światów. Staram się tworzyć mapy wiernie oddające dane uniwersum, a jednocześnie mające solidne oparcie w historii kartografii oraz pokrewnych jej dziedzin, używając do tego tradycyjnych przyrządów kreślarskich.

O Autorze

Witajcie!

Mam na imię Michał i od kilku lat hobbystycznie zajmuję się kreśleniem map fantastycznych (chocież nie tylko) światów. Specjalizuję się w uniwersach fantasy, ponieważ zazwyczaj rysuję za pomocą tradycyjnych przyrządów kreślarskich, takich jak rapidografy, grafiony, czy stalówki.
A najchętniej i najczęściej rysuję mapy na potrzeby różnych gier fabularnych.

Staram się kreślić mapy w taki sposób, aby mogły być zarówno rekwizytem dla graczy, jak i pomocą i inspiracją do tworzenia przygód dla mistrzów gry. Mapy wyglądające tak, jak gdyby rzeczywiście powstały i były używane w danym uniwersum.

W listopadzie 2019 roku założyłem na Facebook stronę Kartografia Niepraktyczna oraz zacząłem udostępniać moje mapy wszystkim chętnym za pomocą serwisu Deviant Art. Jak dotąd opublikowałem tam 18 różnych map.

Poza kreśleniem, zajmuję się także tworzeniem krótkich, łatwych i przyjemnych materiałów edukacyjnych, w których opowiadam o historii map, odwzorowaniach kartograficznych, geografii, geodezji i pokrewnych dziedzinach.

Doszedłem jednak do takiego punktu, w którym aby dalej rozwijać swój warsztat oraz umiejętności, muszę zwrócić się do Was o wsparcie. 

Plany na przyszłość

W dalszym ciągu zamierzam dostarczać Wam szczegółowych map, których będziecie mogli używać jako rekwizytów na swoich sesjach rpg lub też w innych celach.

Poza tym zamierzam w najbliższym czasie zająć się projektowaniem globusów oraz atlasów tematycznych wybranych uniwersów.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Paweł Ryman
Paweł Ryman
Próg: 25 zł
Michał Fryc
Michał Fryc
Próg: 5 zł
Aleksander Sieradzki
Aleksander Sieradzki
Próg: 10 zł
Jakub Junga
Jakub Junga
Próg: 10 zł
Jan Skiba
Jan Skiba
Próg: 10 zł
Małgorzata Samela
Małgorzata Samela
Próg: 5 zł