Krzysztof Gonciarz

W Patronite od 14.08.2016

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 93

liczba Patronów: 65

171 patronów
2 660 zł miesięcznie
597 235 zł łącznie
Twórca wideo na YouTube, vloger i komik internetowy. Autor Zapytaj Beczkę!

O Autorze

Nazywam się Krzysztof Gonciarz.  Pochodzę z Krakowa i od 5 lat mieszkam w Japonii. Na YouTube tworzę od 2011 roku. Prowadzę tam dwa kanały: podróżniczo-lifestyle'owy (Krzysztof Gonciarz) oraz komediowy (Zapytaj Beczkę). Mają one łącznie prawie 2 miliony subskrybentów.

Mój profil na Patronite odniósł wielki sukces w 2016 roku i przez długi czas był najchętniej wspieranym profilem na tej platformie. Mało tego, w ciągu niespełna 3,5 roku od startu zbiórki moi Patroni wpłacili łącznie ponad pół miliona złotych (!), co  znacznie przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania! I w tym miejscu ogromnie dziękuję każdej osobie, która dołożyła swoją cegiełkę! Według moich szacunków mam dług wdzięczności wobec ponad 4500 osób :)

Moje najważniejsze cele na YouTube w tym momencie

 • poszukiwanie nowych formatów
 • rozwój kanału komediowego, w ramach programów Zapytaj Beczkę i Mądrość Tłumów
 • poszukiwanie tematów na filmy dokumentalne/sylwetkowe we współpracy ze społecznością widzów

Co do tej pory udało się zrealizować dzięki Patronite?

Społeczność Patronów stała się silnikiem napędowym i fundamentem wszystkich moich projektów. Wasze hojne wsparcie pozwoliło mi m.in. na regularne vlogowanie na temat swojego życia, moich podróży oraz prowadzenia firmy w Japonii i w Polsce, inne projekty, o których mowa poniżej oraz na zakupy sprzętowe.

W 2017 roku dzięki wsparciu Patronów zrealizowałem epicką serię filmów z wyprawy na Grenlandię. Myślę, że udało nam się wspólnie z ekipą i widzami stworzyć coś na najwyższym światowym poziomie, jeśli chodzi o YouTube. W tym roku filmowałem też w Chinach, na Islandii, w Nowym Jorku, w Polsce no i oczywiście w Japonii. Udało mi się m.in. spotkać z polską ekipą skoczków podczas konkursu Pucharu Świata w Sapporo!

W 2018 roku skupiłem się na projektach komercyjnych, ale oprócz wraz z Patronami stworzyłem wiele filmów sylwetkowo-dokumentalnych z udziałem wybitnych gości. Przykłady? Właściciel tajnej kopalni kryptowalut, polskie modelki pracujące w Tokio, fotograf uliczny, licencjonowana przewodniczka po Nowym Jorku, mistrzyni świata w parzeniu kawy, Japonka, która napisała książkę o polskim hip-hopie… W tym roku udało mi się także wejść na szczyt Fuji od poziomu morza i uwiecznić to na filmie!

W 2019 roku zdecydowaną petardą i nowością na moim kanale była seria filmów z Czarnobyla, z której jestem jeszcze bardziej dumny niż z vlogów grenlandzkich :) Mimo że ten temat może się wydawać oklepany, to mam wrażenie, że razem udało nam się stworzyć coś unikatowego. Zwiedziłem też z kamerą Hongkong i Szkocję. Powstawały też dokumenty: o hanami w Tokio, o zawodniku sumo polskiego pochodzenia, o Japonce grającej koncerty chopinowskie, filmy sylwetkowe o fotografach:

Wspominałem o zakupach sprzętowych. Dzięki Wam mogłem na bieżąco inwestować w lepszy sprzęt filmowy i znacząco podnosić jakość materiałów. Konkrety?

 • aparat Sony A7SII + obiektywy
 • aparat Panasonic Lumix GH5 + obiektywy
 • aparat Panasonic Lumix S1H + obiektywy (moja najnowsza zabawka)
 • kamera DJI Osmo Pocket
 • stabilizator DJI Ronin S
 • dron DJI Mavic
 • dron DJI Spark
 • dron DJI Mavic 2

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem