Kino Bajka

W Patronite od 14.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 355

Liczba Patronów: 358

Zostań Patronem
39 patronów
940 miesięcznie
5 470 łącznie
Bajka to ostatnie kino studyjne w Lublinie. Kino to niesamowite emocje i magia, której nie da się zastąpić małym ekranem laptopa. Chcemy nadal tworzyć miejsce, w którym możecie poczuć niezastąpioną atmosferę kina studyjnego, dlatego prosimy Was o wsparcie!

O Autorze

Kino Bajka to ostatnie lubelskie kino studyjne. Rozpoczęliśmy swoją działalność 05 października 1991 roku filmem "Tańczący z wilkami". Przez ostatnie lata przeszliśmy kilka poważnych kryzysów - pojawienie się pierwszych multipleksów, cyfryzacja kin. Samo otwarcie zbiegło się z trudnym momentem dla rynku kin - to właśnie na początku lat 90. rozpoczął się okres kaset video, ale Bajka, proponując swoim widzom ambitny repertuar zachęciła ich do wizyt w kinie. Przez lata wiele się u nas zmieniło - stare projektory wymieniliśmy na nowy, cyfrowy. Wybudowaliśmy nowoczesną, kameralną salę niebieską, a w czasie lockdownu odremontowaliśmy salę czerwoną.

Jednak teraz jesteśmy w najtrudniejszym momencie - po zamknięciu kina spowodowanym pandemią nałożono na nas obowiązek ograniczenia dostępności miejsc na sali - najpierw do 50%, później do zaledwie 25%. Teraz podjęto decyzję o ponownym zamknięciu kultury. Pomoce ze strony rządu są niewystarczające, a my bardzo chcemy działać dalej! Bajka to nie tylko zwykłe kino, do którego przychodzi się obejrzeć film i zjeść popcorn.

Bajka to miejsce licznych spotkań. Ze sztuką, ale także z jej twórcami. Przez lata odwiedzili nas m.in. Jerzy Stuhr, Krzysztof Zanussi, Daniel Olbrychski, Agnieszka Holland, Joanna Kos - Krauze i Krzysztof Krauze, Leszek Wosiewicz, Jerzy Domaradzki, Dorota Kędzierzawska i wielu, wielu innych. Jesteśmy też miejscem, w którym nasi widzowie przeżywali jedne z najważniejszych momentów w swoim życiu - pierwsze randki, zaręczyny, czy wspólne witanie Nowego Roku.

Jerzy Stuhr
Daniel Olbrychski
Krzysztof Zanussi
Dorota Kędzierzawska

 

Miłość kwitnie w Bajce!

 

Jesteśmy też ważnym miejscem kształtowania świadomości i wrażliwości na sztukę wśród najmłodszej widowni. Nasza Młodzieżowa Akademia Filmowa i Akademia Przedszkolaka to nie tylko zwyczajne wyjście do kina. To opracowany przez nas program solidnej edukacji filmowej, która ma na celu zapoznanie młodych widzów z postaciami słynnych reżyserów, przybliża historię kina, zawody związane z filmem, a także kwestie techniczne produkcji filmowej.

Kino to niesamowite emocje i magia, której nie da się zastąpić małym ekranem laptopa. Chcemy nadal tworzyć miejsce, w którym możecie poczuć niezastąpioną atmosferę kina studyjnego, dlatego prosimy Was o wsparcie!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem