Avatar użytkownika

Hub Kultury Kina Charlie

4
patronów
200 
miesięcznie
2 185 
łącznie
4
patronów
200 zł 2 185 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Dzięki Tobie będziemy mogli nadal wyświetlać najciekawsze filmy i rozwijać Hub Kultury Kina Charlie!
25 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie!

W ramach wdzięczności chcielibyśmy zaprosić Cię do specjalnie stworzonej, zamkniętej grupy Patronów Kina Charlie na FB - będziemy publikowali tam materiały, związane z postępem prac nad Hubem, których nie zamieszczamy nigdzie indziej.
50 zł miesięcznie
Dziękujemy!

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za Twoje wsparcie i w związku z tym zamieścimy Twoje imię i nazwisko (lub pseudonim) na naszej stronie internetowej w zakładce "Patroni Kina Charlie".

* oczywiście przysługuje Ci także bonus z niższego progu
100 zł miesięcznie
Robi się już naprawdę poważnie...!

W zamian za Twoje wsparcie wyślemy Ci oficjalny, imienny, elektroniczny certyfikat Patrona Kina Charlie z podpisami założycieli - w formie pliku pdf, do wydruku :)

* oczywiście przysługują Ci także bonusy z niższych progów
300 zł miesięcznie
To już naprawdę niebagatelna kwota.

W ramach wdzięczności <>zamieścimy Twoje imię i nazwisko (lub pseudonim) na planszy przed seansem.

* oczywiście przysługują Ci także bonusy z niższych progów
500 zł miesięcznie
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Twojej hojności!

W ramach wdzięczności zapraszamy Cię na 5 wybranych przez Ciebie w miesiącu seansów.

* oczywiście przysługują Ci także bonusy z niższych progów
1500 zł miesięcznie
To wsparcie, jakie nam się nie śniło.

W związku z tym otrzymujesz darmowy wstęp na wszystkie wybrane przez siebie seanse, zostaniesz wyróżniony na planszy przed seansem, a jeśli prowadzisz firmę, to przed wybraniem tego progu skontaktuj się z nami – ustalimy indywidualne warunki współpracy.

* oczywiście przysługują Ci także bonusy z niższych progów

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Hub Kultury Kina Charlie w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Kino Charlie to największe kino studyjne w Łodzi. Jednak to nie tylko kino. To zdecydowanie więcej...

Kim jesteśmy?

Istniejemy już od blisko 30 lat przy Piotrkowskiej 203/205 w Łodzi i jesteśmy jednym z najważniejszych kin studyjnych w Polsce. Od lat prezentujemy repertuar ambitny, studyjny oraz organizujemy wiele wydarzeń artystyczno-filmowych, którym trudno byłoby znaleźć inne, bardziej odpowiednie miejsce w Łodzi.

Wśród wydarzeń znalazły się liczne spotkania z twórcami, uroczyste premiery, pokazy plenerowe w całej Polsce, warsztaty dla dzieci, czy prelekcje i dyskusje z filmoznawcami. Przez wiele lat Kino Charlie tworzyło Forum Kina Europejskiego Festiwal CINERGIA. Ostatnia, dwudziesta czwarta edycja festiwalu odbyła się w 2019 roku! 

Od 1996 roku należymy do Sieci Kin Studyjnych. Z inicjatywy naszego kina swoje "gwiazdy" na Piotrkowskiej odebrali Agnieszka Holland, Feliks Falk oraz Zbigniew Rybczyński. 

Od 2002 r. przyznajemy własną nagrodę Złoty Glan, którą honorujemy twórców niezależnych, przeciwstawiających się modom i trendom dominującym w kulturze popularnej. Złotego Glana otrzymali m.in. Andrzej Wajda, Jerzy Skolimowski, Agnieszka Holland, Lech Majewski, Grupa "Łódź Kaliska", Zdzisław Beksiński, Andrzej Czeczot, Zbigniew Libera, Tomasz Bagiński, Dario Argento, Roman Polański, Peter Greenaway, Mariusz Wilczyński, Ania Dąbrowska oraz Kasia Smutniak. 

Od 2004 roku należymy do Europejskiej Sieci Kin "Europa Cinemas". 

W roku 2009 zostaliśmy uhonorowani nagrodą PISF-u dla najlepszego podmiotu prowadzącego kino (trzykrotnie nominowani) oraz Złotym Biletem „za wybitne zasługi w rozpowszechnianiu filmów polskich” przez Stowarzyszenie „Kina Polskie”.

W 2011 roku przy naszym kinie powstała Fundacja Miasto Kultury, z którą wspólnie tworzymy aktualnie Hub Kultury – inicjatywę integrującą podmioty zaangażowane w rozwój sektora kreatywnego i audiowizualnego w Łodzi. Kino Charlie powiększy się o kolejne sale kinowe. Bedzie to również miejsce praktycznych działań i współpracy w zakresie nowoczesnego standardu upowszechniania kultury, edukacji i wszelkich inicjatyw artystycznych. Uruchomienie przestrzeni Hubu Kultury planowane jest na 2023 rok. Wdrażamy również szereg innowacyjnych rozwiązań, chociażby KiNEO, którego celem jest zdalne zrządzanie kinami w regionie.

Niebawem zaskoczymy wszystkich kolejnymi pionierskimi inicjatywami technologicznymi, ponownie będziemy pierwsi w kraju :) 

Prowadzimy szereg stałych cykli takich jak Środa i Niedziela Seniora, Charlie Kocha Kobiety, Spotkania Filozoficzne organizowane wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim, seanse psychologiczne w cyklu Kino Bliskich Relacji czy pokazy filmów klasy B we współpracy z Filmy Najlepsze z Najgorszych. Współorganizujemy szereg wydarzeń filmowych, artystycznych  i festiwali. Posiadamy równiez wirtualną salę VOD na platformie mojeekino.pl.

Zorganizowaliśmy też charytatywny przegląd filmów ukraińskich "Bilet dla Ukrainy" oraz cykl bezpłatnych warsztatów animacji poklatkowej i projekcji filmów dla dzieci z Ukrainy pod nazwą "Manufaktura Bajek". 

Dlaczego zapraszamy Cię do wspólnego działania?

Podobnie jak reszta kin studyjnych w czasie pandemii przeżywaliśmy trudne momenty, ale udało się nam jakoś przetrwać ten niewygodny dla branży czas. Wyszliśmy z tego finansowo dość poobijani, ale pełni energii do dalszego działania! Efektem tego jest wdrażana aktualnie w życie idea Hubu Kultury Kina Charlie. To właśnie między innymi na ten cel potrzebujemy Twojego wsparcia, ponieważ środki jakie pozyskujemy w ramach projektów unijnych i lokalnych nie do końca wystarczają na realizację wszystkich założeń! 

Hub Kultury jest inicjatywą integrującą podmioty zaangażowane w rozwój sektora kreatywnego i audiowizualnego w Łodzi. Kino Charlie powiększy się o kolejne sale kinowe. Będzie to również miejsce praktycznych działań i współpracy w zakresie nowoczesnego standardu upowszechniania kultury, edukacji i wszelkich inicjatyw artystycznych. Powstanie również Galeria Łodzi Filmowej, sale warsztatowe i sala koncertowa! 

Uruchomienie przestrzeni Hubu Kultury planowane jest jeszcze w 2023 roku!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Hub Kultury Kina Charlie już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
100 zł
Anonimowy patron
25 zł
karol grabar.ski
karol grabar.ski
50 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.