Strefa Patrona:

533

patronów

19395 zł

miesięcznie

29060 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
3
miesięczne wsparcie
5
liczba patronów

  Jestem niezależnym producentem filmowym. Zbieram fundusze na dokument o księżach pedofilach w Polsce. Bez cenzury i bez znieczulenia. „…poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.” J 8,32

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
29 %
100%
osiągnięto 29%
cel: 100000 zł
brakuje 70940 zł
Film o pedofilii w polskim Kościele
Wraz z ekipą producencką zbieramy pieniądze na film o pedofilii w polskim kościele bo tylko w ten sposób może powstać prawdziwy, wolny od cenzury i nacisków dokument na ten temat.

Tylko niezależność finansowa pozwoli nam zrealizować film, w którym obnażymy hipokryzje części kościelnych hierarchów i zmowę milczenia służącą ochronie zboczeńców a nie ich ofiar. Za nami są pierwsze dni zdjęciowe, pracę nad dokumentem potrwają około roku.

Nie będziemy wstanie sami sfinansować całej produkcji, której koszt szacujemy na 450 tysięcy złotych. Wiemy, że kwota jaką staramy się zebrać nie jest mała, ale są to pieniądze bez których nie uda nam się dokończyć prowadzonych śledztw i zrealizować na odpowiednio wysokim poziomie technicznym filmu, na który czekają ofiary księży pedofilów. Temat ten wciąż jest na tyle kontrowersyjny i politycznie niepoprawny, że duże tzw. meainstreamowe media stronią od jego drążenia skupiając się co najwyżej na pojedynczych przypadkach. Nikt nie stawia twardych pytań o funkcjonujące w kościele mechanizmy dzięki, którym przestępcy w sutannach mogą się czuć bezkarnie. Jak to możliwe, że od dziesięcioleci sprawy dotyczące księży pedofilów są zazwyczaj tuszowane, kto za tym stoi, kto na to pozwala, jak wysoko sięga zmowa milczenia? My nie tylko postawimy te pytania, ale i na nie odpowiemy. Dlatego prosimy Was o pomoc, bez Waszego finansowego wsparcia nie uda nam się zrealizować tego filmu.

100 tysięcy złotych - tyle potrzebujemy na rozbudowanie redakcji, która przez cały czas trwania produkcji (12 miesięcy) będzie zajmowała się weryfikacją zebranych materiałów oraz zeznań świadków. To bardzo ważne, aby nikt nie mógł nam zarzucić, że w naszym filmie choćby przypadkiem rozminęliśmy się z prawdą. Bez przerwy napływają do nas nowe informacje, do przejrzenia są akta spraw i archiwa Instytutu Pamięci Narodowej. Bez zatrudnienia dodatkowych osób pełniących rolę researcherów prace nad filmem znacznie się wydłużą o ile w ogóle będziemy w stanie go skończyć.
0%
14 %
100%
osiągnięto 14%
cel: 200000 zł
brakuje 170940 zł
Profesjonalna ekipa zdjęciowa
200 tysięcy złotych - osiągnięcie tego progu finansowego zabezpieczy nas w kwestii opłacenia ekip zdjęciowych. Pracują dla nas znakomici operatorzy, ludzie pełni pasji, gotowi na wiele poświęceń. Nie możemy jednak oczekiwać, że będą pracować za darmo. Dzięki Waszemu wsparciu pokryjemy koszty znacznej części zaplanowanych dni zdjęciowych.

O kolejnych progach i celach będziemy Was informować na bieżąco.

O Autorze

Nazywam się Tomasz Sekielski - jestem reporterem, dziennikarzem śledczym, korespondentem wojennym, dokumentalistą i pisarzem. Karierę dziennikarską zaczynałem w bydgoskim radiu VOX, następnie po przeprowadzce do Warszawy związałem się z radiem Wawa, z którego przeniosłem się do RDC. W 1997 roku znalazłem się w zespole, który tworzył Fakty - nowy program informacyjny, nowej powstającej właśnie telewizji - TVN. 

https://fakty.tvn24.pl/archiwum-faktow,58/tak-wygladalo-pierwsze-wydanie-faktow,304968.html

W TVN spędziłem 15 lat relacjonując najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie, począwszy od kampanii wyborczych na konfliktach zbrojnych kończąc. W tym czasie znakomicie poznałem sejmowe kuluary i ich tajemnice. Byłem świadkiem upadku wielkich politycznych karier i wznoszenia na ich gruzach nowych partyjnych imperiów. Prowadząc dziennikarskie śledztwa tropiłem sekrety wpływowych ludzi władzy, biznesu i kościoła. Relacjonowałem prace komisji śledczych informując widzów o najgłośniejszych aferach takich jak afera Rywina, afera Orlenu, afera Hazardowa. Jestem współautorem nagrań nazywanych "taśmami Beger", które ujawniły kulisy politycznych negocjacji PiS z Samoobroną. Pracując w TVN byłem twórcą i prowadzącym wielu popularnych programów publicystycznych: Kuluary, Prześwietlenie, Teraz MY, Czarno na Białym. Na swoim koncie mam także dwa filmy dokumentalne:

„Władcy Marionetek”

„8:38”

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/10-04-2010-poranek-w-tvn24,213286.html

Po odejściu z grupy TVN stworzyłem własną firmę producencką „Kombinat Medialny”. W 2013 roku jako producent zewnętrzny rozpocząłem współpracę z TVP. Dla Telewizji Polskiej stworzyłem „Po Prostu”, autorski program o charakterze reportersko - publicystycznym. W cyklu tym zrealizowałem blisko 50 reportaży ze świata. Pokazywałem w nich aktualne wydarzenia i zjawiska społeczne, którymi żyła międzynarodowa opinia publiczna. Relacjonowałem m.in. krwawą pacyfikację Kijowskiego Majdanu, konflikt zbrojny na wschodzie Ukrainy, narkotykową wojnę w Meksyku, zamachy terrorystyczne we Francji, zestrzelenie holenderskiego Boeinga 777. Pokazywałem problemy związane z islamskim fundamentalizmem w Europie i kryzysem imigracyjnym. W swoich reportażach poruszałem także kwestie handlu ludźmi, sporu o eutanazję, albańskiej zemsty krwi, nierozliczonych zbrodni wojennych na Bałkanach i mrocznych tajemnic Watykanu.

https://vod.tvp.pl/website/po-prostu-program-tomasza-sekielskiego,9525905

W 2016 roku zakończyłem współpracę z TVP i jako „Kombinat Medialny” na zlecenie Fokus TV rozpocząłem produkcję 10 odcinkowego serialu dokumentalnego „Teoria Spisku”. Premiera serii miała miejsce w październiku 2017 roku.

https://vod.pl/programy-tv/tomasz-sekielski-teoria-spisku-czlowiek-ktory-wiedzial-za-duzo/eqzyv24

Za swoją pracę byłem wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Na koncie mam wszystkie najważniejsze nagrody dziennikarskie - Dziennikarz Roku, Wiktory, Telekamery, Grand Press, nagroda SDP, nagroda Andrzeja Woyciechowskiego, Impactor, Niptel, nagroda specjalna Festiwalu Sztuki i Faktu.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 53
Dziękuję - to bardzo miłe, że poświęcasz swoje pieniądze na wsparcie idei mojego filmu. To trudna produkcja, ale każda, nawet najdrobniejsza kwota zbliży mnie do celu.

Śledź na bieżąco moje postępy. Postaram się Ciebie nie zawieść.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 175
Bardzo Ci dziękuję, że zdecydowałeś się na wsparcie mojego projektu.

Za 10 zł otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku. Będę tam publikował:

• ekskluzywne materiały, powstałe w trakcie realizacji zdjęć do filmu
• zakulisowe nagrania, pokazujące prace nad filmem
• niepublikowane nigdzie indziej zdjęcia
• opisy historii, wydarzeń, spotkań, które są nieodłączną częścią takiej produkcji

Będę również odpowiadał na Państwa pytania – mam również nadzieję, że będzie to platforma do merytorycznych dyskusji.

Dla osób, które nie posiadają konta na Facebooku - raz w miesiącu pojawi się podsumowanie prac na blogu Patronite (dostępne tylko dla Patronów)
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 147
Twoje wsparcie jest dla mnie bardzo cenne.

W zamian prześlę Ci cyfrowy certyfikat wsparcia mojej produkcji.

A jeżeli masz do mnie specjalne pytanie, to uzyskasz moją odpowiedź w trakcie w cotygodniowego Sekielski Sunday Night na Facebooku.

Oczywiście ten próg daje Ci dostęp do przywilejów z poprzedniego progu (10 zł).
Zostań patronem
40 zł / miesiąc
patroni: 53
Ta kwota pozwoli solidnie zasilić budżet naszego filmu.

Każdy Patron z tego progu otrzyma pocztą fotografię z planu zdjęciowego - wraz z moim autografem i podziękowaniami.

Zdjęcie będzie mogło zawisnąć na Twojej ścianie - pokazując innym, że jesteś współtwórcą filmu - a zarazem misji pokazaniu światu prawdy.

Oczywiście ten próg daje Ci dostęp do przywilejów z poprzednich progów (10 zł, 20 zł)
Zostań patronem
70 zł / miesiąc
patroni: 28
Limit: 400
Kwota, którą chcesz mnie wesprzeć zasługuje na specjalne wyróżnienie.

Już teraz możesz czuć się zaproszona/y na ekskluzywny, przedpremierowy pokaz filmu. Rezerwuj czas na początku 2019 roku. I sprawdzaj regularnie skrzynkę pocztową!

Oczywiście ten próg daje Ci dostęp do przywilejów z poprzednich progów (10 zł, 20 zł, 40 zł)
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 58
Limit: 80
Próg Mecenacki

To już nie jest mój film, tylko NASZ film. Tak, tak. Decydując się na tak duże wsparcie zapisujesz się na kartach polskiej kinematografii. Jeśli tylko zechcesz:

Twoje imię i nazwisko pojawi się w napisach końcowych - zostaniesz wymieniona/y jako jeden z producentów NASZEGO filmu!

Oczywiście ten próg daje Ci dostęp do przywilejów z poprzednich progów (10 zł, 20 zł, 40 zł, 70 zł)
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 20
Limit: 20
Chciałbym Cię uhonorować specjalnie. Dostaniesz coś, czym będziesz mógł się pochwalić swoim bliskim.

Wyjątkowy plakat filmowy, na którym zostaniesz wyróżniony w specjalny sposób. To będzie jedyny w swoim rodzaju poster, wyprodukowany w jednym egzemplarzu - tylko dla Ciebie!

UWAGA! Dostępnych jest tylko 20 sztuk!


Oczywiście ten próg daje Ci dostęp do przywilejów z poprzednich progów (10 zł, 20 zł, 40 zł, 70 zł, 100 zł)
Limit osiągnięty
Czy powiadomić Cię, gdy próg będzie dostępny?
1000 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 10
Okazałeś tak wielką hojność, że żadne słowa nie oddadzą mojej wdzięczności. Mając od Ciebie takie wsparcie jestem pewien, że ten film powstanie. A ty będziesz go miał zawsze pod ręką…

Otrzymasz bowiem ekskluzywne, limitowane wydanie filmu na płycie Blu-Ray. Pamiątkę na całe życie.

Wyprodukujemy tylko 10 sztuk!!


Oczywiście ten próg daje Ci dostęp do przywilejów z poprzednich progów (10 zł, 20 zł, 40 zł, 70 zł, 100 zł, 200 zł)
Zostań patronem

Najnowsi Patroni