Centrum Aktywizmu Klimatycznego "Gniazdo" w Warszawie

W Patronite od 20.05.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 696

Liczba Patronów: 942

Zostań Patronem
Kup na prezent
15 patronów
690 miesięcznie
3 820 łącznie

Odporność 🍀

1 500 zł

miesięcznie

46%

osiągnięto

810 zł

brakuje

Jesteśmy w połowie drogi do tego, aby nie musieć już martwić się kosztami utrzymania lokalu ❤️ Po przekroczeniu tego celu możemy przenieść środki, którymi dysponujemy na inne obszary, przede wszystkim na realizację regularnych wydarzeń.

Naszą ambicją jest, by w "Gnieździe" działo się coś każdego dnia, rano i wieczorem. Przy tym poziomie wsparcia, możemy zapewnić, że na Kruczej 17 będzie zawsze jakiś ruch. Może w drodze do pracy wpadniesz na sąsiedzki plant-swap, a po południu na warsztat miejskiej partyzantki ogrodniczej? Drzwi są zawsze otwarte. 🙌

Samowystarczalność 🌱

3 000 zł

miesięcznie

23%

osiągnięto

2 310 zł

brakuje

Kochane osoby! Powyżej progu 3000 złotych miesięcznie jesteśmy samowystarczalni/e 💪 Koszty utrzymania lokalu są pokryte, a my nie musimy szukać żadnych dodatkowych źródeł finansowania. Możemy w pełni skupić się na działaniach na rzecz planety, bez zbędnego ogarniania.

Nadchodzą fale klimatycznej rebelii, regularne strajki, a nasza społeczność - mając przestrzeń taką jak "Gniazdo" - uzyskuje wpływ i siłę, jakiej dawno nie mieliśmy. Rozpoczynamy rewolucje, zamykamy Bełchatów i ratujemy klimat. Możemy to osiągnąć tylko razem 💚

Zrównoważony Rozwój 🌅

300 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Osiągnięcie tego celu to początek długiej drogi. Wystarczy, żeby opłacić rachunki w lokalu na Kruczej 17 😄 Nadal musimy szukać dodatkowych funduszy, ale każda złotówka, którą dostajemy od Patronów, to dla nas milowy krok, który pozwoli na tworzenie tego wyjątkowego miejsca na mapie Warszawy.

Otworzymy "Gniazdo" jeszcze w te wakacje ☀️ Rozpoczniemy całym festiwalem wydarzeń. Na razie w planach: warsztaty artywizmu, czyli sztuki jako formy aktywizmu, wykład "Heading for Extinction", od którego rozpoczął się ruch klimatyczny Extinction Rebellion w Wielkiej Brytanii, spotkanie otwarte wszystkich trzech ruchów tworzących "Gniazdo", od Extinction Rebellion przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny po Rodziców dla Klimatu oraz na koniec pokaz zaangażowanego filmu animowanego. Bądźcie na bieżąco!
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jan Swianiewicz
Jan Swianiewicz
Próg: 60 zł
Anonimowy patron
Próg: 60 zł
Rakowy_Manaskal
Rakowy_Manaskal
Próg: 100 zł
Ingeborga Janikowska-Lipszyc
Ingeborga Janikowska-Lipszyc
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Piotr Cykowski
Piotr Cykowski
Próg: 30 zł