Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat

W Patronite od 22.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Jest takie miejsce w Łodzi, w którym świat staje się bardziej kolorowy. Spotykają się tam ciocie czarodziejki oraz magiczni wujkowie, którzy każdego dnia walczą o uśmiechy dzieci, a ich rodziców obdarowują nadzieją. To my- Fundacja Kolorowy Świat!

O Autorze

 

Kim jesteśmy?

Istniejemy od 2003 roku. Otaczamy troską i specjalistyczną opieką dzieci w najróżniejszym wieku. Naszymi najmłodszymi podopiecznymi są kilkunastotygodniowe wcześniaki, które właśnie opuściły szpital.

Fundacja Kolorowy Świat pierwsza w Polsce utworzyła ośrodek Otulinka – miejsce pomagające ratować zagrożone noworodki i wcześniaki. Robimy to każdego dnia, zupełnie bezpłatnie. W ciągu roku minimum 100 maluszków otrzymuje ponad 900 godzin specjalistycznej terapii wyrównującej szanse i zapobiegającej pogłębianiu się niepełnosprawności. 

Wspieramy dzieci cierpiące na Mózgowe Porażenie Dziecięce, SMA, z zespołem Downa oraz zmagające się z niepełnosprawnością sprzężoną. 

 

 

Jak działamy?

OŚRODEK DLA WCZEŚNIAKÓW OTULINKA

Wiemy, że wsparcia rehabilitantów potrzebują dzieci w najróżniejszym wieku. Myśląc o wcześniakach i noworodkach zagrożonych zaburzeniami rozwoju, stworzyliśmy nowatorski program Otulinka. Chcemy zapewnić dzieciom możliwość jak najwcześniejszego rozpoczęcia rehabilitacji. Wiemy też, jak ważna jest możliwość utrzymania ciągłości opieki medycznej.

 

KOLOROWE PRZEDSZKOLE

Starsze dzieci zapraszamy do Kolorowego Przedszkola. Wykorzystujemy w nim ideę Nauczania Kierowanego. Zakłada ona, że dziecko stanowi nierozłączną całość fizyczną, emocjonalną oraz intelektualną. W naszym przedszkolu dzieci objęte są fachową opieką rehabilitacyjną, logopedyczną, psychologiczną i pedagogiczną. Przebywanie  pod opieką wyspecjalizowanej kadry i w grupie rówieśniczej wzmacnia nowo nabyte umiejętności.

 

KOLOROWA SZKOŁA

Dla dzieci od 7 roku życia, w Fundacji Kolorowy Świat, działa Kolorowa Szkoła. Poziom nauki, jaki oferuje dostosowany jest do indywidualnych możliwości uczniów. Zakładamy niewielkie klasy (do 4 osób), ponieważ pozwalają one, by każde z dzieci było traktowane indywidualnie. 

 

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU I DZIENNY ODDZIAŁ REHABILITACJI

Celem WWRD jest pobudzanie psychoruchowe i społeczne rozwoju dziecka od wczesnych miesięcy życia do podjęcia nauki w szkole. Największą, pod względem liczebności, jednostką w Fundacji jest Dzienny Oddział Rehabilitacji. Miesięcznie korzysta z niego blisko 250 małych pacjentów. Oferujemy w nim wielospecjalistyczną oraz kompleksową rehabilitację dzieciom zagrożonym nieprawidłowym rozwojem psychomotorycznym. 

 

AKCJE, KONFERENCJE, INICJATYWY SPOŁECZNE

Fundacja Kolorowy Świat nie kończy na tym kolorowania życia maluchom. Jesteśmy organizatorem wielu eventów, mających na celu niesienie pomocy dzieciom z MPD i innymi wadami rozwojowymi, np. Kampania #17milionów czy Bieg Daj Piątaka na Dzieciaka.

 

Dzięki Twoim regularnym wpłatom setki naszych podopiecznych będą bezpłatnie korzystać ze specjalistycznej opieki. Twoja pomoc zapewni naszym dzieciom niezbędną terapię. Będziemy mieli możliwość zakupu sprzętu medycznego i dydaktycznego. Dziękujemy za Twoje zaangażowanie i otwarte serce! Czyńmy świat jeszcze bardziej kolorowy :)

 

Po więcej informacji o naszych działaniach zapraszamy Cię na naszą stronę internetową:

http://www.kolorowyswiat.org/


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent