Avatar użytkownika

Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
SYMPATYK POMAGANIA

Dziękujemy za Twoją wpłatę! Jeśli się zgodzisz, Twoje Imię i Nazwisko pojawi się na naszej stronie internetowej w zakładce Patroni. Wspomnimy o Tobie na Facebooku i Instagramie.

Twoja kwota przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa podopiecznym w czasie epidemii koronawirusa- dofinansowanie zakupu niezbędnych środków higienicznych.
20 zł miesięcznie
DOBRA DUSZA POMAGANIA

Dziękujemy za Twoją wpłatę! Co miesiąc będziesz otrzymywać od nas Certyfikat Dobroczynności na e-mail. Masz też oczywiście dostęp do nagrody z poprzedniego progu :)

Twoja kwota przyczyni się do dofinansowania zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla naszych podopiecznych.
50 zł miesięcznie
PASJONAT POMAGANIA

Dziękujemy za Twoją wpłatę! Nasi podopieczni nagrają dla Ciebie specjalne podziękowanie wideo. Dodatkowo raz na miesiąc będziemy wysyłać Ci krótkie filmiki lub zdjęcia zza kulis pracy Fundacji. Masz też oczywiście dostęp do nagród z poprzednich progów :)

Twoja kwota przyczyni się do ufundowania 30 minut rehabilitacji wcześniaka z Otulinki.
100 zł miesięcznie
SUPERHEROS POMAGANIA

WOW! Dziękujemy za Twoją wpłatę!

Chcemy nawiązać z Tobą kontakt i opowiedzieć Ci więcej o działalności naszej Fundacji. Będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w jednorazowym indywidualnym oprowadzeniu po ośrodku. Zobaczysz jak pracują nasi terapeuci. Obejrzysz ciekawe przestrzenie, takie jak: Sala Doświadczania Świata czy Labolatorium Analizy Chodu. Jeśli wolisz spotkanie online- zorganizujemy dla Ciebie transmisję i wywiady z personelem. Masz też oczywiście dostęp do nagród z poprzednich progów :)

Twoja kwota przyczyni się do ufundowania 1 godziny rehabilitacji podopiecznego Fundacji.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jest takie miejsce w Łodzi, w którym świat staje się bardziej kolorowy. Spotykają się tam ciocie czarodziejki oraz magiczni wujkowie, którzy każdego dnia walczą o uśmiechy dzieci, a ich rodziców obdarowują nadzieją. To my- Fundacja Kolorowy Świat!

 

Kim jesteśmy?

Istniejemy od 2003 roku. Otaczamy troską i specjalistyczną opieką dzieci w najróżniejszym wieku. Naszymi najmłodszymi podopiecznymi są kilkunastotygodniowe wcześniaki, które właśnie opuściły szpital.

Fundacja Kolorowy Świat pierwsza w Polsce utworzyła ośrodek Otulinka – miejsce pomagające ratować zagrożone noworodki i wcześniaki. Robimy to każdego dnia, zupełnie bezpłatnie. W ciągu roku minimum 100 maluszków otrzymuje ponad 900 godzin specjalistycznej terapii wyrównującej szanse i zapobiegającej pogłębianiu się niepełnosprawności. 

Wspieramy dzieci cierpiące na Mózgowe Porażenie Dziecięce, SMA, z zespołem Downa oraz zmagające się z niepełnosprawnością sprzężoną. 

 

 

Jak działamy?

OŚRODEK DLA WCZEŚNIAKÓW OTULINKA

Wiemy, że wsparcia rehabilitantów potrzebują dzieci w najróżniejszym wieku. Myśląc o wcześniakach i noworodkach zagrożonych zaburzeniami rozwoju, stworzyliśmy nowatorski program Otulinka. Chcemy zapewnić dzieciom możliwość jak najwcześniejszego rozpoczęcia rehabilitacji. Wiemy też, jak ważna jest możliwość utrzymania ciągłości opieki medycznej.

 

KOLOROWE PRZEDSZKOLE

Starsze dzieci zapraszamy do Kolorowego Przedszkola. Wykorzystujemy w nim ideę Nauczania Kierowanego. Zakłada ona, że dziecko stanowi nierozłączną całość fizyczną, emocjonalną oraz intelektualną. W naszym przedszkolu dzieci objęte są fachową opieką rehabilitacyjną, logopedyczną, psychologiczną i pedagogiczną. Przebywanie  pod opieką wyspecjalizowanej kadry i w grupie rówieśniczej wzmacnia nowo nabyte umiejętności.

 

KOLOROWA SZKOŁA

Dla dzieci od 7 roku życia, w Fundacji Kolorowy Świat, działa Kolorowa Szkoła. Poziom nauki, jaki oferuje dostosowany jest do indywidualnych możliwości uczniów. Zakładamy niewielkie klasy (do 4 osób), ponieważ pozwalają one, by każde z dzieci było traktowane indywidualnie. 

 

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU I DZIENNY ODDZIAŁ REHABILITACJI

Celem WWRD jest pobudzanie psychoruchowe i społeczne rozwoju dziecka od wczesnych miesięcy życia do podjęcia nauki w szkole. Największą, pod względem liczebności, jednostką w Fundacji jest Dzienny Oddział Rehabilitacji. Miesięcznie korzysta z niego blisko 250 małych pacjentów. Oferujemy w nim wielospecjalistyczną oraz kompleksową rehabilitację dzieciom zagrożonym nieprawidłowym rozwojem psychomotorycznym. 

 

AKCJE, KONFERENCJE, INICJATYWY SPOŁECZNE

Fundacja Kolorowy Świat nie kończy na tym kolorowania życia maluchom. Jesteśmy organizatorem wielu eventów, mających na celu niesienie pomocy dzieciom z MPD i innymi wadami rozwojowymi, np. Kampania #17milionów czy Bieg Daj Piątaka na Dzieciaka.

 

Dzięki Twoim regularnym wpłatom setki naszych podopiecznych będą bezpłatnie korzystać ze specjalistycznej opieki. Twoja pomoc zapewni naszym dzieciom niezbędną terapię. Będziemy mieli możliwość zakupu sprzętu medycznego i dydaktycznego. Dziękujemy za Twoje zaangażowanie i otwarte serce! Czyńmy świat jeszcze bardziej kolorowy :)

 

Po więcej informacji o naszych działaniach zapraszamy Cię na naszą stronę internetową:

http://www.kolorowyswiat.org/

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.