Żaneta Laps

W Patronite od 18.04.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Jak pomóc uczniom w języku polskim? Tworzę bezpłatne i innowacyjne materiały edukacyjne: filmy, piosenki, mapy myśli. Obecnie nie mogę pracować (opiekuję się dzieckiem z niepełnosprawnością), dlatego dzielę się całym moim entuzjazmem, energią, 15-letnim doświadczeniem, wiedzą i sercem w Internecie

O Autorze

Kim jestem?

Uczę odkąd tylko pamiętam, to moja pasja

Kocham ludzi, literaturę i naukę. Stale podnoszę swoje kompetencje, ukończyłam Uniwersytet z ocenami celującymi na dyplomach, każdego dnia próbuję tworzyć nowe, kreatywne i nieszablonowe sposoby dotarcia do uczniów. Największym sukcesem są osiągnięcia moich wychowanków. Kiedy widzę, jak człowiek pokonuje własne ograniczenia i wznosi się na wyżyny swoich możliwości, czuję ogromny sens i spełnienieUwielbiam pomagać ludziom, motywując ich i inspirując. Przez lata pomogłam setkom uczniów wygrać z maturą i egzaminami :)


Co robię?

Rozumiem ogrom różnic indywidualnych (również jako psycholog) i konieczność stosowania różnych rozwiązań w edukacji. Przekłady intersemiotyczne, filmy, gry, prace twórcze – to były moje metody pracy w szkole. Kiedy sytuacja życiowa zmusiła mnie to pozostania w domu, moją energię postanowiłam przelać na multimedialne formy. Stworzyłam bezpłatny portal o nazwie „Korepetycje Język Polski”.  

Moje materiały polecano na stronach rządowych podczas edukacji on-line, a niektóre filmy mają setki tysięcy wyświetleń, ponieważ nauczyciele wykorzystują je do swojej pracy w szkole.

Co chcę osiągnąć?

Chcę dotrzeć do tysięcy uczniów, pomóc im wznieść się ponad ograniczenia, propagując ciekawe sposoby na zapamiętywanie i uczenie się. Chcę, aby uczniowie odkryli piękno literatury, aby zafascynowali się językiem polskim, aby nauczyli się uczyć.

Jeśli chciałbyś mi pomóc, zostając moim Patronem, RAZEM stworzymy miejsce nowoczesnej edukacji! Miejsce pełne szacunku, kreatywności i uśmiechu, pasji i ciekawości, podążające za współczesnymi trendami i technologiami.

Treści

Jak nauczyć się przypadków? Piosenką :) Wpada w ucho, można słuchać jej wielokrotnie i śpiewać.

Wiem od nauczycieli, że dzieci nucą moją piosenkę na lekcjach i kartkówkach, a zapamiętanie tego zagadnienia gramatycznego nie sprawia już trudności :) Utwory wykonuje moja córka, Weronika :)

 
Mapy myśli
Czy można na jednej kartce a4 zmieścić całą lekturę? Albo całą epokę? Można! Mapy myśli są jednym z najlepszych sposobów notowania i syntezy materiału.
 
Wiersze
Wiersze pomagają w zapamiętaniu na przykład zasad ortograficznych.

 

TikTok

Konkursy na TikToku: "Jaka to lektura?", "Pytania z epok" - uaktywniają młodzież i motywują do rywalizacji, są przy tym dobrym sposobem na powtórkę materiału :)

 

Więcej moich materiałów znajduje się na kanale YouTube, na TikToku i na stronie www.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika