KSIĄŻKOWISKO

W Patronite od 11.01.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1056

Liczba Patronów: 771

Zostań Patronem
Kup na prezent
22 patronów
415 miesięcznie
1 915 łącznie
Cześć, tu Zuza! Prowadzę na youtubie kanał KSIĄŻKOWISKO, gdzie co tydzień rozmawiamy o szeroko pojętej fantastyce. Prowadzę też KKF - Książkowiskowy Klub Fantastyki - gdzie raz na miesiąc czytamy wspólnie jedną książkę, a potem dyskutujemy o niej podczas spotkania LIVE.

O Autorze

Cześć, tu Zuza!

Witajcie w patronitowej krainie KSIĄŻKOWISKA.

Nie sądziłam, że kiedyś nadejdzie ten dzień! Podejrzewam, że większość osób zaglądających na ten profil trafiła tu z mojego kanału youtube, więc mam nadzieję, że również tutaj postanowicie do mnie dołączyć. Dla patronów przygotowałam różne ciekawe benefity, które mam nadzieję chociaż częściowo podziękują Wam za Wasze nieocenione wsparcie!

Chciałabym stworzyć dla nas fajne miejsce, gdzie będzie wszystkiego jeszcze więcej - więcej dobrej atmosfery, więcej fajnych wydarzeń, więcej gadania o książkach. Więcej rozmów w mniejszym gronie gdzie podzielić się można swoimi przemyśleniami na różne tematy i nie znikają one w tłumie tak jak youtubowe komentarze. Nasz własny prywatny discord, gdzie możemy na bieżąco rozmawiać o książkach, które czytamy na KKF, dawać sobie polecajki, zgadzać się i nie zgadzać i po prostu czuć się dobrze!

Myślę, że należy się Wam wyjaśnienie, dlaczego właściwie założyłam patronite?

Jakiś czas temu podjęłam decyzję, że książkowisko NIGDY NIE BĘDZIE kanałem podejmującym się barterowych oraz płatnych współprac recenzenckich lub kręcącym sponsorowane przez wydawnictwa filmy. Na polskim booktubie jest to w większości główne źródło dochodu, ale, prosto mówiąc, jestem miękką bułą która nie potrafi wypunktować książki od góry do dołu jeśli dostanie ją do płatnej recenzji, więc się do tego typu współprac nie nadaję. Poza tym na KSIĄŻKOWISKU mówię o wielu książkach, które wydane zostały już jakiś czas temu, albo nie ukazały się jeszcze wcale w Polsce i daje mi to ogromną radość!

Postanowiłam więc spróbować modelu, który z powodzeniem sprawdza się na booktubie zagranicznym i nie ogranicza mnie w żaden sposób, czyli właśnie patronite. To nie jest tak, że planuję z tego zrobić swój sposób na życie. Mam stałą pracę, którą bardzo lubię, nie martwcie się - nie zginę! ;) Ale bym mogła poświęcać na naszą społeczność jeszcze więcej czasu, wkładać tyle serca i zaangażowania na ile mnie stać, muszę w jakiś sposób myśleć o finansowaniu choć malutkiej części tego projektu, który samoistnie staje się powoli coraz większy a pomysłów na przyszłość dla nas mi nie brakuje :)

Co planuję w przyszłości?

Jeśli pomysł patronite zaskoczy (czyli znajdzie się przynajmniej kilku patronów zainteresowanych udziałem żebym nie robiła wszystkiego sama dla siebie) planuję po wstępnym czasie na rozruch wprowadzać powoli coraz więcej "atrakcji" dostępnych dla wszystkich WIKINGÓW lub wyżej. Maratony czytelnicze, wspólne spotkania online, wywiady z osobami z ksiażkowego świata, może oddzielny klub książki tylko dla patronów gdzie będziemy czytać WASZE polecajki? Jest tyle możliwości, sami zdecydujemy w którą stronę chcemy iść :)

Co zatem możesz dla mnie zrobić by mi pomóc?

To proste! Zostań książkowiskowym WIKINGIEM, SKRYTOBÓJCĄ, CZARNOKSIĘŻNIKIEM, BERSERKIEM lub JEDNOROŻCEM (tak, nie oszukujmy się, jestem prawie pewna jednorożcu, że nie istniejesz... ale z drugiej strony kto wie), wybierz swoje przeznaczenie (albo niech ono wybierze Ciebie?) i baw się dobrze w naszej fantastycznej krainie!

 

Jeśli zastanawiasz się, co będzie działo się w 2023, zapraszam do obejrzenia poniższych filmów z planami czytelniczymi :)

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
J Kubaszczyk
J Kubaszczyk
Próg: 5 zł
Radosław Olszak
Radosław Olszak
Próg: 20 zł
Kinga
Kinga
Próg: 20 zł
Agnieszka Przelor
Agnieszka Przelor
Próg: 10 zł
Izabela Ostrowska
Izabela Ostrowska
Próg: 20 zł