Jakub Kajdaniuk

W Patronite od 22.06.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
W dwóch podcastach opowiadam o tym, jak pisać lepsze scenariusze i jak rozbudowywać naszych bohaterów - w książkach, grach fabularnych, etc.
W pierwszym płynę sam. W tym drugim konkretne odpowiedzi na konkretne pytania padają dzięki pomocy Adama.

O Autorze

Transkrypcje? Materiały?

Wszystko jest ogólnodostępne w zakładce Posty!

 

Czasem sam, czasem wraz z przyjaciółmi tworzymy audycje dla miłośników gier fabularnych (RPG). Rozmawiamy przede wszystkim o pisaniu scenariuszy i teorii gier fabularnych, bo zawsze chciałem mieć swoją audycję w radio.

 

Podcast solo

Strumień świadomości o grach fabularnych, muzyce, popkulturze, kampaniach społecznych, rowerach, grach i Bóg jeden wie, czym jeszcze...

 

Podcast RPG

Rozmowy Jakuba i Adama o grach fabularnych, scenariuszach (także tych filmowych), powieściach i historiach postaci.
Wszystkiego, czego chcielibyście wiedzieć o RPG może tu nie ma, ale na pewno jest sporo.

 

Co się dzieje z kasą?

Wiadomo, nie samymi grami człowiek żyje, dlatego też co miesiąc wszystek wpływów z Patronite i BuyCoffee dzielony jest następująco:

10% zawsze trafia na ratowanie Śnieżnych Leopardów - najlepszych, ze wszystkich leopardów. Świat bez tych zwierząt nie będzie takim samym miejscem, dlatego wspieramy Snow Leopard Trust, największą i najstarszą organizację dbającą o zachowanie populacji tych wspaniałych kotów.

20% trafia na inną wybraną organizację lub akcję charytatywną

70% trafia na rozwój audycji, jej promocję, wykarmienie Graczy, organizację kolejnych nagrań, zakup podręczników oraz składanie ofiar AI, które montuje te audycje.

 

Ryzyka

Grami fabularnymi zajmuję się od ponad 20 lat i ryzyko, że mi się znudzą i przestanę cokolwiek publikować jest raczej niewielkie. Z drugiej jednak strony uprawiam także sporty ekstremalne, więc jeśli zginę marnie to po pierwsze, przestanę publikować, a po drugie, proszę wszystkich fanów i Patronów o zadbanie o to, żeby na moim nagrobku pojawił się napis: "kochał śnieżne leopardy, najlepsze ze wszystkich leopardów".

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika