Irena Kuczyńska

W Patronite od 21.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
60 łącznie
Jestem Irena - autorka bloga www.irenaKuczynska.pl. Opisuję w nim ciekawe miejsca, wydarzenia oraz ludzi w Pleszewie, gdzie mieszkam i w Ostrorogu, skąd pochodzę. Wasze wsparcie pomoże mi skupić się na wyszukiwaniu ciekawostek, które od 4 lat śledzicie na blogu. Kreuję tylko pozytywne treści!

O Autorze

Jestem Irena - aktywna seniorka z Pleszewa, z wykształcenia nauczycielka, z pasji dziennikarka. Przez 26 lat prowadziłam "Gazetę Pleszewską", która powstała w 1990 roku po upadku cenzury. Po przejściu na emeryturę, tę szkolną i tę gazetową, postanowiłam wykorzystać zdobyte doświadczenie i wiedzę oraz rozpoznawalne  nazwisko i założyć bloga. Trochę też dlatego, żeby sobie i troszkę całemu światu, udowodnić, że życie emerytki nie musi być nudne i może być pełne wyzwań.

Blog www.irenakuczynska.pl okazał się strzałem w dziesiątkę. Pleszewianie oraz moi rodacy z Ostroroga, go pokochali. Piszę o tym, co się w moim mieście dzieje. Na moim blogu bije puls miasta Pleszewa i okolicznych miejscowości. Przy czym kreuję tylko pozytywne informacje.

Zaczęłam też wydobywać z cienia wydarzenia i sytuacje, które kiedyś  miały miejsce oraz osoby, dzisiaj zupełnie nieznane, które działały w Pleszewie i okolicy, tworząc historię. Na przykład Anna z Tęczyńskich - Raciborska - właścicielka Pleszewa przez 30 lat w XVI wieku...

http://irenakuczynska.pl/pani-pleszewska-czyli-ksiezna-anna-teczynskich-raciborska/

 

 Bohaterami moich postów są pleszewianie, którzy kiedyś w mieście żyli, budowali firmy, budowali domy, fundowali kościoły, pracowali, kochali się, zarabiali i tracili pieniądze. A nawet  doradzali królom i papieżom.

Przypominam ważne wydarzenia z historii Pleszewa  i okolicznych miejscowości np. wielkie pożary, epidemie ale też budowę pleszewskiej kolei, podłączenie miasta do sieci energetycznej  czy budowę pierwszej  nitki wodociągu w 1901 roku...

http://irenakuczynska.pl/118-lat-temu-poplynela-w-pleszewie-woda-z-kranu/

Na moim  blogu istnieje Pleszew jako miasto wielokulturowe, wszak w XIX wieku mieszkali tu Polacy, Niemcy, Żydzi, osadnicy olęderscy budowali wioski, które przetrwały do dziś.

Inspiruję też Czytelników do współpracy, rzucając temat, prosząc o zdjęcia czy wspomnienia. I te przychodzą nawet z Australii, gdzie mieszkają pleszewianie i z mojego bloga czerpią wiedzę o rodzinnym mieście. Zachęcam pleszewian do spisywania historii własnych rodzin i gromadzenia zdjęć.

Ale nie tylko Pleszew, gdzie mieszkam od 1972 roku, opisuję. Na blogu znajdziecie też posty dotyczące historii mojego rodzinnego Ostroroga. Także rodzinnych. Oto opis rodzinnego zdjęcia z 1918 roku:

http://irenakuczynska.pl/chwila-zadumy-nad-rodzinnym-zdjeciem-1918-roku-pradziadkami-roli-glownej/

Aktywna seniorka nie tylko pisze ale też odbywa podróże, te małe, czyli nawet do sąsiedniej miejscowości i te duże np. do Albanii czy Gruzji. Zawsze relacjonuję je na blogu. Robię to także dla tych , którzy z racji różnych dolegliwości i ograniczeń, nie podróżują. Np. post o 22 - godzinnej podróży liniowym autobusem z Pleszewa do Mediolanu, gdzie mieszka moja córka, przeczytała rekordowa liczba internautów.

http://irenakuczynska.pl/22-godziny-autobusie-kalisza-mediolanu/

Dlaczego piszę? Bo od dziecka uwielbiałam to robić. Opisywałam przeczytane książki, a moje listy z wakacji, były małymi formami literackimi. Potem czas pracy w gazetach i teraz blog, gdzie nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o miejsce.

Chciałabym funkcjonować dalej ze swoim blogiem, mieć chociaż niewielkie pieniądze na zafundowanie kawy moim rozmówcom, na kupno nowego sprzętu, książek, na owe podróże małe i duże.

Mój blog jest, tak jak jego autorka, ciągle w drodze. Wiele się tu jeszcze może zdarzyć. Będę wdzięczna wszystkim, którzy bloga wesprą i zostaną jego patronami.

Na bieżąco prowadzę też fanpage, gdzie zachęcam do lektury bloga.

https://www.facebook.com/irenakuczynskablog

 

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika