Podróż bez Paszportu

W Patronite od 13.05.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 255

Liczba Patronów: 160

Zostań Patronem
Kup na prezent
139 patronów
2 430 miesięcznie
24 070 łącznie
Nazywam się Mateusz Grzeszczuk i jestem dziennikarzem. Prywatnie pracuje w branży PR, ale "po godzinach" prowadzę podcast "Podróż bez Paszportu"!

O Autorze

Cześć! Nazywam się Mateusz. Pracuję w PR&Marketingu. Jestem związany z ruchem skautowym, uwielbiam reportaż, whisky i jazdę rowerem.

Podcast "Podróż bez Paszportu" powstał w październiku 2020 roku. Efekt swoich zainteresowań stosunkami międzynarodowymi, historią czy geopolityką - przełożyłem na dźwięki audycji. Dziś to społeczność kilkudziesięciu tysięcy osób, którzy chcą o świecie wiedzieć więcej. I to chyba dobrze, bo przecież przekonujemy się każdego dnia, że to, co dzieje się poza naszymi granicami, ma ogromny wpływ na kraj nad Wisłą.

 

Konkurencja podcastowa jest ogromna, a historia i świat polityki to dosyć popularne tematy. Postanowiłem jednak do programu od samego początku zapraszać najlepszych ekspertów - dziś współpracuję z głównymi ośrodkami w Europie Środkowo-Wschodniej. Goszczą u mnie autorytety w swoich dziedzinach, zostałem zauważony przez polskie Think-tanki, ośrodki akademickie, redakcje i media. Dziś "Podróż" polecana jest na zajęciach akademickich, "Podróż" to przestrzeń na dyskusję i debatę, a przede wszystkim program, którego słuchasz w drodze do pracy, szkoły czy uczelni.

Rzeczywistość gospodarcza Sri Lanki. Problemy byłego premiera Gruzji. Konflikt pomiędzy Argentyną i Wielka Brytanią. Afgańskie narkotyki. Rugby w Nowej Zelandii. Norweskie zorze. Serbski nacjonalizm. Front ukraiński. Wybory w Zambii. Nowa stolica w Egipcie. Rywalizacja mocarstw o Arktykę. 

Niezależnie od tego, co Cię ciekawi, na "Podróży" znajdziesz zawsze temat dla siebie. Jeżeli coś zostało przemilczane przez media, prędzej czy później usłyszysz na kanale. Nie kieruje się odsłonami, zasięgami. Kanał to dla mnie również miejsce zdobywania (prywatnie) wiedzy. Spotykam się z ludźmi, którzy tłumaczą mi świat. Tłumaczą Wam świat.

Swoich słuchaczy traktuję z szacunkiem, dlatego nie mówię im jak mają myśleć. Swoim Gościom daję się wypowiedzieć, nie przerywam i z reguły nie dyskutuję. To Wy ocenicie. Wśród największych zalet audycji wskazujecie na fakt, że ukazuje się regularnie, systematycznie, a w trakcie mojego urlopu - nadrabiacie starsze materiały. 

Współpracowałem ze środowiskiem Krytyki Politycznej, bywali u mnie narodowcy. Pojawiały się osoby związane z partią "Razem" i "Konfederacją". Urzędnicy państwowi i wykładowcy mniejszych ośrodków akademickich. Gazeta Wyborcza i "W Sieci". "Kultura Liberalna" i "Gość Niedzielny". 

Mogę się rozwijać, robić swoje - dzięki Waszemu regularnemu wsparciu.

Dziękuję Wam za oznaki wsparcia, sympatii i pomysły.

Na zakończenie moje ostatnie opublikowane, ulubione odcinki :)

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jan Gościniak
Jan Gościniak
Próg: 50 zł
Filip Regent
Filip Regent
Próg: 5 zł
Leszek Anonimowy
Leszek Anonimowy
Próg: 30 zł
Piotr Kowacki
Piotr Kowacki
Próg: 10 zł
Jacek Telęga
Jacek Telęga
Próg: 20 zł
Rafał Kamiński
Rafał Kamiński
Próg: 20 zł