Avatar użytkownika

Podróż bez Paszportu

286
patronów
4 690 
miesięcznie
82 570 
łącznie
286
patronów
4 690 zł 82 570 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Słuchacz, lubisz i zauważyłeś ten podcast pośród wielu innych. Dziękuję Ci za Twoje zaufanie i cegiełkę!

➡ Jeżeli zdecydujesz się na tę formę wsparcia - podziękuję Ci imiennie w jednym z odcinków mojego podcastu!
10 zł miesięcznie
W 1980 roku legendarny dziennikarz Bohdan Tomaszewski wypuszcza swój reportaż "Dziesięć moich olimpiad". To symbol dziennikarstwa sportowego i niedościgiony ideał. Karol X Gustaw, król Szwedzki nie kojarzy się dobrze Polakom w związku z potopem szwedzkim, ale za to nie odmówiłbym wywiadu z Malcomem X. Twoje 10 zł miesięcznie oznacza dla mnie regularne publikowanie kilku odcinków tygodniowo z informacjami z całego globu. Staniesz się Patronem "Podróży bez Paszportu" i dzięki Tobie ten program będzie istnieć.

➡ Jeżeli zdecydujesz się na tę formę wsparcia, podziękuję Ci imiennie w trakcie mojego programu oraz na moich social mediach (stronie podcastu oraz mojej autorskiej)
20 zł miesięcznie
To juz większa suma oznaczająca z Twojej strony pewne wyrzeczenia. Bardzo Ci dziękuję!

➡ Jeżeli zdecydujesz się na tę formę wsparcia, podziękuję Ci imiennie w trakcie mojego programu oraz na moich social mediach (stronie podcastu oraz mojej autorskiej).
30 zł miesięcznie
"Brudna i brutalna polityka w Izraelu" - to tytuł trzydziestego odcinka nagranego z Panią dr Agnieszką Bryc. Do każdego tego typu spotkania muszę się bardzo długo przygotować, przeczytać kilka publikacji, sięgnąć po zagraniczne media. Twoje trzy dyszki to dla mnie świetna motywacja, żeby jeszcze bardziej pogłębiać research i zadawać takie pytania, których nie znajdziesz na innym podcaście.

➡ Jeżeli zdecydujesz się na tę formę wsparcia - podziękuję Ci imiennie na moich kanałach social media oraz w trakcie jednego z odcinków. Dam Ci też możliwość zadania pytania jednemu z moich gości.
50 zł miesięcznie
50 rok n.e Cesarzem Rzymu był Klaudiusz, Papieżem - Piotr Apostoł, Cesarzem Chin - Guangwudi, a królem Partów - Gotarzes II. Chciałbym aby na kanale pojawiały się częściej wykłady i rozmowy o zarysie historycznym. Twoje wsparcie przybliży mnie do tego celu.

➡ Jeżeli zdecydujesz się na tę formę wsparcia - podziękuję Ci imiennie na moich kanałach social media oraz w trakcie jednego z odcinków Dam Ci też możliwość zadania pytania jednemu z moich gości. Ponadto będziesz mógł zaproponować swój temat na podcast, który z wielką przyjemnością zrealizuje.
80 zł miesięcznie
W 2020 roku ubiegający się o kolejną reelekcję prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka "podobno" zdobył 79,7 procent głosów. Chciałbym relacjonować tego typu wydarzenia również na swoim Facebooku i Instagramie. Twoja wypłata będzie dla mnie wielką motywacją, żeby rozwijać swoje sociale.

❗Jeżeli zdecydujesz się na tę formę wsparcia - podziękuję Ci imiennie na moich kanałach social media oraz w trakcie KAŻDEGO odcinka.
❗ Będziesz mógł też zgłosić swój temat oraz zaproponować gościa.
150 zł miesięcznie
Jeżeli zdecydujesz się zapłacić 150 zł miesięcznie za moją pracę, będzie dla mnie to ogromny powód na to, że warto prowadzić ten podcast. Nie tylko w kontekście swojego hobby.

❗Twoje nazwisko lub nazwa Twojej firmy zostanie umieszczona w podziękowaniach dla patronów w opisie każdego odcinka.
❗Zaproponujesz temat i gościa audycji.
❗Zaproszę Cię też do zrealizowania odcinka wspólnie ze mną.
200 zł miesięcznie
Rośnie serce! Dziękuję za wsparcie i zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby dostarczyć wartościowy materiał!
300 zł miesięcznie
Co mogę powiedzieć? Tylko dziękuję! Tyle mogę. Resztę oddam w dźwiękach, merytoryce i wspaniałych Gościach.
400 zł miesięcznie
Obiecuję zawsze przygotowywać jak najlepsze audycje jakie potrafię! Dziękuję!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Podróż bez Paszportu w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Nazywam się Mateusz Grzeszczuk i jestem dziennikarzem. Prywatnie pracuje w branży PR, ale "po godzinach" prowadzę podcast "Podróż bez Paszportu"!

Cześć! Nazywam się Mateusz. Pracuję w PR&Marketingu. Jestem związany z ruchem skautowym, uwielbiam reportaż, whisky i jazdę rowerem.

Podcast "Podróż bez Paszportu" powstał w październiku 2020 roku. Efekt swoich zainteresowań stosunkami międzynarodowymi, historią czy geopolityką - przełożyłem na dźwięki audycji. Dziś to społeczność kilkudziesięciu tysięcy osób, którzy chcą o świecie wiedzieć więcej. I to chyba dobrze, bo przecież przekonujemy się każdego dnia, że to, co dzieje się poza naszymi granicami, ma ogromny wpływ na kraj nad Wisłą.

 

Konkurencja podcastowa jest ogromna, a historia i świat polityki to dosyć popularne tematy. Postanowiłem jednak do programu od samego początku zapraszać najlepszych ekspertów - dziś współpracuję z głównymi ośrodkami w Europie Środkowo-Wschodniej. Goszczą u mnie autorytety w swoich dziedzinach, zostałem zauważony przez polskie Think-tanki, ośrodki akademickie, redakcje i media. Dziś "Podróż" polecana jest na zajęciach akademickich, "Podróż" to przestrzeń na dyskusję i debatę, a przede wszystkim program, którego słuchasz w drodze do pracy, szkoły czy uczelni.

Rzeczywistość gospodarcza Sri Lanki. Problemy byłego premiera Gruzji. Konflikt pomiędzy Argentyną i Wielka Brytanią. Afgańskie narkotyki. Rugby w Nowej Zelandii. Norweskie zorze. Serbski nacjonalizm. Front ukraiński. Wybory w Zambii. Nowa stolica w Egipcie. Rywalizacja mocarstw o Arktykę. 

Niezależnie od tego, co Cię ciekawi, na "Podróży" znajdziesz zawsze temat dla siebie. Jeżeli coś zostało przemilczane przez media, prędzej czy później usłyszysz na kanale. Nie kieruje się odsłonami, zasięgami. Kanał to dla mnie również miejsce zdobywania (prywatnie) wiedzy. Spotykam się z ludźmi, którzy tłumaczą mi świat. Tłumaczą Wam świat.

Swoich słuchaczy traktuję z szacunkiem, dlatego nie mówię im jak mają myśleć. Swoim Gościom daję się wypowiedzieć, nie przerywam i z reguły nie dyskutuję. To Wy ocenicie. Wśród największych zalet audycji wskazujecie na fakt, że ukazuje się regularnie, systematycznie, a w trakcie mojego urlopu - nadrabiacie starsze materiały. 

Współpracowałem ze środowiskiem Krytyki Politycznej, bywali u mnie narodowcy. Pojawiały się osoby związane z partią "Razem" i "Konfederacją". Urzędnicy państwowi i wykładowcy mniejszych ośrodków akademickich. Gazeta Wyborcza i "W Sieci". "Kultura Liberalna" i "Gość Niedzielny". 

Mogę się rozwijać, robić swoje - dzięki Waszemu regularnemu wsparciu.

Dziękuję Wam za oznaki wsparcia, sympatii i pomysły.

Na zakończenie moje ostatnie opublikowane, ulubione odcinki :)

 

 

 

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Podróż bez Paszportu w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Podróż bez Paszportu już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
20 zł
Jarek Skowron
Jarek Skowron
30 zł
Kszegosz
Kszegosz
10 zł
Wojciech Wośko
Wojciech Wośko
10 zł
Przemek Machań
Przemek Machań
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.