Avatar użytkownika

Kultura Poświęcona

109
patronów
4 468 
miesięcznie
33 461 
łącznie
109
patronów
4 468 zł 33 461 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

15 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Za sumę równą kosztom subskrypcji Netflixa na czwórkę przyjaciół dostaniesz od nas cały pakiet benefitów. Od teraz będziesz otrzymywać na swojego maila cotygodniowy newsletter z zestawem „poświęconych” rekomendacji filmowych, serialowych i książkowych.

Uzyskasz również dostęp do naszego Discorda, gdzie budujemy zaangażowaną społeczność wokół idei promowanych przez Kulturę poświęconą. Discord da Ci możliwość suflowania własnych pomysłów na kolejne odcinki oraz dostęp do materiałów zza kulis.

Zaprosimy Cię także na comiesięczny zamknięty live, gdzie porozmawiamy o bieżących tematach z katobańki.
37 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Od teraz będziesz otrzymywać na swojego maila cotygodniowy newsletter z zestawem „poświęconych” rekomendacji filmowych, serialowych i książkowych. Uzyskasz również dostęp do naszego Discorda, gdzie budujemy zaangażowaną społeczność wokół idei promowanych przez Kulturę poświęconą. Discord da Ci możliwość suflowania własnych pomysłów na kolejne odcinki oraz dostęp do materiałów zza kulis. Zaprosimy Cię także na comiesięczny zamknięty live, gdzie porozmawiamy o bieżących tematach z katobańki.

Za wsparcie podziękujemy Ci imiennie na końcu każdego nowego odcinka!
49 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Od teraz będziesz otrzymywać na swojego maila cotygodniowy newsletter z zestawem „poświęconych” rekomendacji filmowych, serialowych i książkowych. Uzyskasz również dostęp do naszego Discorda, gdzie budujemy zaangażowaną społeczność wokół idei promowanych przez Kulturę poświęconą. Discord da Ci możliwość suflowania własnych pomysłów na kolejne odcinki oraz dostęp do materiałów zza kulis. Zaprosimy Cię także na comiesięczny zamknięty live, gdzie porozmawiamy o bieżących tematach z katobańki. Za wsparcie podziękujemy Ci imiennie na końcu każdego nowego odcinka.

Dodatkowo otrzymasz minimum cokwartalne zaproszenie na spotkanie zamknięte dla patronów w jednym z polskich miast.
100 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Za comiesięczną stówę dla naszego podcastu otrzymasz wszystko to, co zawierają poprzednie progi wsparcia. Ponadto podziękujemy Ci imiennie na początku każdego kolejnego odcinka i podkreślimy Twój status mecenasa Kultury poświęconej.
350 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Próg przeznaczony jest dla Przyjaciół i Przyjaciółek „Kultury Poświęconej”. Zawiera on wszystko to, co poprzednie, a dodatkowo jak to u przyjaciół - pozostajemy ze sobą w stałym kontakcie. Zawsze znajdziemy czas, aby zaprosić Cię na dobrą kawę, a Ty zawsze znajdziesz czas, aby wspomóc nas dobrą radą. 😉

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kultura Poświęcona w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Witamy serdecznie na Patronite podcastu „Kultura poświęcona”. To audycja Klubu Jagiellońskiego na czasy postchrześcijańskie; czasy, które chcą, ale nie potrafią zapomnieć o Bogu.

Cześć!

Kultura poświęcona to podcast z nosem przy ziemi. Co tydzień zbieramy porozrzucane po kulturze popularnej niewyraźnie tropy. Celem naszych poszukiwań są fantomowe bóle współczesnego świata po rzekomej śmierci Boga. Świata niby już zsekularyzowanego, ale wciąż pełnego tęsknoty za sacrum, chociaż wyrażanym w formach cokolwiek zaskakujących i wymagających uważnej obserwacji.

Taki był początek naszej audycji. Wystartowaliśmy w styczniu 2021 r. i przez 2,5 roku udało nam się nagrać 122 odcinki przesłuchane łącznie ponad 250 tys. razy. Od marca 2023 r. możecie nas już nie tylko słuchać, ale także oglądać na kanale Klubu Jagiellońskiego w serwisie YouTube.

Z tropicieli postchrześcijaństwa ewoluowaliśmy niczym pokemony w prawdziwego podcastowego człowieka-orkiestrę. Promujemy katolicki hedonizm, krytykujemy kolejne wymiary wchodzącej do Polski kultury woke, jesteśmy piewcami ludowości z wielkiej płyty i Polski B.

Z perspektywy katolickiej nauki społecznej punktujemy słabości i patologie turbokapitalizmu, przedstawiamy zalety osadzenia w tym, co lokalne, regionalne i narodowe. Na krytyczny warsztat bierzemy liberalizm z jego indywidualistycznymi i globalistycznymi wypaczeniami.

Jednak to, co dla nas najważniejsze, jest zdeponowane w samym tytule audycji. Swój czas i wysiłek poświęcamy Kościołowi i kulturze. Jesteśmy katolikami, pijemy whisky z colą, subskrybujemy Netflixa i HBO, czytamy Ojców Kościoła. I pragniemy, aby nasza wiara znajdowała odzwierciedlenie także poza murami świątyń: w życiu codziennym, relacjach społecznych oraz kulturze- zarówno tej wysokiej, jak i w wersji pop.

 

Podcast tworzymy we trzech, kolejno: Piotr Kaszczyszyn, Konstanty Pilawa i Bartosz Brzyski. Pierwszy – redaktor naczelny portalu opinii Klubu Jagiellońskiego. Drugi – redaktor naczelny czasopisma idei „Pressje”. Trzeci – rzecznik prasowy Klubu Jagiellońskiego. Przede wszystkim jesteśmy trójką przyjaciół, dla których ten podcast to okazja, aby się spierać i zgadzać w tematach dla nas najważniejszych.

Efekty naszej pracy mogliście do tej pory słuchać jako podcast lub oglądać video, a skomentować na platformie Discord. O tym, co będzie dalej, zdecydujecie sami!

Chcesz skontaktować się z nami bezpośrednio? Napisz na adres: kultura.poswiecona@klubjagiellonski.pl

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Kultura Poświęcona w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kultura Poświęcona już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Łukasz Cieloszyk
Łukasz Cieloszyk
15 zł
Zuzanna Stankiewicz
Zuzanna Stankiewicz
15 zł
Piotr Szumski
Piotr Szumski
15 zł
Anonimowy patron
15 zł
Barbara Nałęcz-Nieniewska
Barbara Nałęcz-Nieniewska
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.