Avatar użytkownika

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Łanowa"

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Jesteśmy grupą młodych ludzi, która zajmuje się 30-tką niepełnosprawnych intelektualnie osób z Domu Pomocy Społecznej z ul. Łanowej w Krakowie. Organizujemy cotygodniowe spotkania i Msze Święte, wyjazdy oraz co półroczne, 7-dniowe obozy rehabilitacyjne. Budujemy relacje. I cierpliwe dajemy ciepło.

O nas

Jesteśmy grupą młodych ludzi, która zajmuje się 30tką niepełnosprawnych intelektualnie osób z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej 43 w Krakowie. Każdy z naszych Podopiecznych ma swojego indywidualnego opiekuna-wolontariusza, który zabiera go na spotkania, opiekuje się nim na obozach, towarzyszy mu w różnych sytuacjach życiowych i stara się go jak najlepiej poznać. W ten sposób chcemy budować w naszej wspólnocie prawdziwe, głębokie relacje – zarówno w całej grupie, jak i te indywidualne. Przede wszystkim chcemy jednak cierpliwie dawać dobro.

Cotygodniowe spotkania

Spotykamy się w każdy poniedziałek. Co tydzień porywamy dzieci na spotkania w dominikańskim klasztorze w Krakowie. Tam wspólnie przeżywamy Eucharystię – niepodobną do żadnej innej na świecie – i razem spędzamy po niej wolny czas. Chodzimy na spacery, wycinamy i malujemy, gotujemy, układamy własnoręcznie zrobione puzzle, śpiewamy, oglądamy filmy, gramy na instrumentach.

Wyjazdy

Dodatkowo dwa razy w roku zabieramy dzieci na ponad tygodniowy obóz. Dla nich to czas ogromnej radości. Dla nas – chwile zupełnie niezapomnianych przeżyć, których z pewnością nie można doznać w żadnych innych okolicznościach. W miarę możliwości organizujemy również weekendowe wyjazdy i spotkania z naszymi Podopiecznymi oraz staramy się aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez DPS (Dzień Rodziny, urodziny naszych dzieciaków).

Cele grupy

W ciągu roku akademickiego dokładamy wszelkich starań, by przygotować naszych Podopiecznych do przyjęcia sakramentów: chrztu, komunii lub bierzmowania. Chcemy budować i pogłębiać nasze relacje. Jednocześnie, szczególnie w czasie obozów, chcemy pokazywać im życie poza murami DPSu. Dbamy o ich rozwój intelektualny i fizyczny. Zabieramy część naszych Podopiecznych na święta do swoich rodzinnych domów i staramy się organizować im jak najwięcej dodatkowych zajęć.

Zobaczcie krótki film pokazujący w nieco głębszy sposób czym jest nasza grupa:

oraz filmowe podsumowanie naszego ostatniego obozu:

Obiecujemy, że każda złotówka jaką dorzucicie do kasy Łanowej, zostanie wykorzystania, do przekazania jeszcze większej ilości dobra! Naprawdę warto!