Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Łanowa"

W Patronite od 16.01.2018

Jesteśmy grupą młodych ludzi, która zajmuje się 30-tką niepełnosprawnych intelektualnie osób z Domu Pomocy Społecznej z ul. Łanowej w Krakowie. Organizujemy cotygodniowe spotkania i Msze Święte, wyjazdy oraz co półroczne, 7-dniowe obozy rehabilitacyjne. Budujemy relacje. I cierpliwe dajemy ciepło.

O Autorze

O nas

Jesteśmy grupą młodych ludzi, która zajmuje się 30tką niepełnosprawnych intelektualnie osób z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej 43 w Krakowie. Każdy z naszych Podopiecznych ma swojego indywidualnego opiekuna-wolontariusza, który zabiera go na spotkania, opiekuje się nim na obozach, towarzyszy mu w różnych sytuacjach życiowych i stara się go jak najlepiej poznać. W ten sposób chcemy budować w naszej wspólnocie prawdziwe, głębokie relacje – zarówno w całej grupie, jak i te indywidualne. Przede wszystkim chcemy jednak cierpliwie dawać dobro.

Cotygodniowe spotkania

Spotykamy się w każdy poniedziałek. Co tydzień porywamy dzieci na spotkania w dominikańskim klasztorze w Krakowie. Tam wspólnie przeżywamy Eucharystię – niepodobną do żadnej innej na świecie – i razem spędzamy po niej wolny czas. Chodzimy na spacery, wycinamy i malujemy, gotujemy, układamy własnoręcznie zrobione puzzle, śpiewamy, oglądamy filmy, gramy na instrumentach.

Wyjazdy

Dodatkowo dwa razy w roku zabieramy dzieci na ponad tygodniowy obóz. Dla nich to czas ogromnej radości. Dla nas – chwile zupełnie niezapomnianych przeżyć, których z pewnością nie można doznać w żadnych innych okolicznościach. W miarę możliwości organizujemy również weekendowe wyjazdy i spotkania z naszymi Podopiecznymi oraz staramy się aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez DPS (Dzień Rodziny, urodziny naszych dzieciaków).

Cele grupy

W ciągu roku akademickiego dokładamy wszelkich starań, by przygotować naszych Podopiecznych do przyjęcia sakramentów: chrztu, komunii lub bierzmowania. Chcemy budować i pogłębiać nasze relacje. Jednocześnie, szczególnie w czasie obozów, chcemy pokazywać im życie poza murami DPSu. Dbamy o ich rozwój intelektualny i fizyczny. Zabieramy część naszych Podopiecznych na święta do swoich rodzinnych domów i staramy się organizować im jak najwięcej dodatkowych zajęć.

Zobaczcie krótki film pokazujący w nieco głębszy sposób czym jest nasza grupa:

oraz filmowe podsumowanie naszego ostatniego obozu:

Obiecujemy, że każda złotówka jaką dorzucicie do kasy Łanowej, zostanie wykorzystania, do przekazania jeszcze większej ilości dobra! Naprawdę warto!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)