Avatar użytkownika

Lekcja.online

0
patronów
0 
miesięcznie
110 
łącznie
0
patronów
0 zł 110 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Mamy w języku polskim przysłowie "grosz do grosza, a będzie kokosza". Dziękujemy Ci za wsparcie i w nagrodę zapraszamy do grupy w telegramie. Współdecyduj o tym co nowego pojawi się na lekcja.online!
10 zł miesięcznie
Jest nam bardzo miło, że doceniasz naszą pracę. Czeka na Ciebie wersja elektroniczna książki "Plan B" autorstwa Mateusza Demianiuka (pomysłodawcy lekcja.online), w której opisuje on swoją podróż autostopową przez Litwę, Łotwę, Rosję, Finlandię, Szwecję, Danię i Niemcy. Oczywiście liczymy też na Twoje pomysły odnośnie rozwoju lekcja.online, dlatego zapraszamy Cię do naszej grupy w telegramie.
20 zł miesięcznie
Dziękujemy Ci, że jesteś z nami! Liczymy na Twoje uczestnictwo w naszej grupie w telegramie i dorzucamy Ci aż 2 nasze książki w wersji elektronicznej! "Plan B" autorstwa Mateusza Demianiuka (pomysłodawcy lekcja.online) o podróży autostopem przez Litwę, Łotwę, Rosję, Finlandię, Szwecję, Danię i Niemcy oraz dwujęzyczny (po polsku i po rosyjsku) "Napoleon" autorstwa Marioli Okhotnikovej o życiu we Francji.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Lekcja.online w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Lekcja.online - portal dla osób rosyjskojęzycznych uczących się języka polskiego. Tworzymy artykuły dwujęzyczne, kursy językowe i podcasty. Wykorzystujemy przy tym naszą znajomość języka rosyjskiego, aby uczynić waszą naukę maksymalnie efektywną.

Cześć, mam na imię Mateusz i od kilku lat uczę języka polskiego osoby rosyjskojęzyczne. Na początku była to dla mnie praca dodatkowa, z czasem stała się jednak pasją i podstawowym źródłem dochodu. Od początku uczyłem w myśl zasady "ucz tak, jak sam chciałbyś być uczony". Uważam, że najlepszym nauczycielem języka obcego jest native speaker, który zna język ojczysty swojego ucznia. Znam dobrze język rosyjski i nieustannie wykorzystuję go na swoich zajęciach. Uważam, że wrzucanie ucznia od razu na głęboką wodę i używanie na lekcjach tylko języka dla niego obcego jest błędne.

Z czasem uznałem, że sami prowadzenie lekcji to za mało, dlatego narodził się pomysł na stworzenie portalu, na którym mógłbym podzielić się swoją wiedzą, portalu zaadresowanego konkretnie do osób rosyjskojęzycznych, na którym będę pomagał chcącym nauczyć się języka polskiego zrozumieć jego niuanse.

Do tej pory udało się mi napisać we współpracy z Mariolą Okhotnikovą ponad 30 dwujęzycznych artykułów, stworzyliśmy wspólnie kursy krajoznawcze o Podlasiu i Śląsku, oraz kurs gramatyczny polskie przypadki, gdzie szczegółowo wyjaśniamy zawiłości polskiej gramatyki. Praca nad rozwojem lekcja.online jest wielką przyjemnością, ale również wielkim wysiłkiem. Wiąże się również z kosztami. Do stworzenia kursów potrzebujemy grafik, do kursów krajoznawczych wykorzystywaliśmy lektorów, czy korzystaliśmy z usług ilustratora. Chcemy dalej rozwijać lekcja.online, ale potrzebne jest nam poczucie, że ta praca ma sens, dlatego narodził się pomysł na Patronite.

Materiały na lekcja.online tworzę wspólnie z Mariolą Okhotnikovą

Pomimo tego, że język polski i rosyjski są podobne, jest między nimi cała masa różnic, które chcielibyśmy opisać. Bazując na naszej znajomości obu języków w pierwszej kolejności chcielibyśmy dokończyć kurs polskie przypadki, następnie chcemy zająć się analizą polskich przyimków.

Mamy nadzieję, że z waszą pomocą to się uda :)

Cele Autora

Dokończenie kursu "Polskie przypadki"
  • 200 zł miesięcznie
  • 200 zł brakuje
0%
W tej chwili kurs polskie przypadki składa się z części: rodzaj w języku polskim, mianownik, biernik i dopełniacz. Po osiągnięciu celu dodamy do kursu celownik, narzędnik, miejscownik i wołacz.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Lekcja.online już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Irina Manturova
Irina Manturova
20 zł
Wiktor Myszołów
Wiktor Myszołów
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.