Lekcjareligii.pl

W Patronite od 29.11.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1088

Liczba Patronów: 753

Zostań Patronem
16 patronów
237 miesięcznie
5 318 łącznie
Ciekawostki religioznawcze, historia religii, sztuka i architektura sakralna, chrześcijaństwo, judaizm, islam, inne.

O Autorze

Czy wiesz, który święty ochroni cię przed piratami? Jaki Pokemon wywodzi się z japońskiego folkloru? Kiedy powstało pierwsze tłumaczenie Koranu na polski? Dlaczego ogon bobra był uznawany za danie postne? Przedstawiciele którego wyznania odcinali sobie penisy?


Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiesz się na Lekcjareligii.pl (przez fanpejdż https://www.facebook.com/lekcjareligiipl/ i częściowo na blogu https://lekcjareligii.pl).

Ja nazywam się Janusz Omyliński, jestem 35-letnim pasjonatem religii, który od małego kochał greckie mity i opowieści o Mojżeszu.

Janusz Omyliński autor bloga Lekcjareligii.pl


Codziennie w tygodniu (bez weekendu i dni wolnych) na facebookowym fanpejdżu znajdziesz moje nowe wpisy.

Staram się rzetelnie sprawdzać informacje, dokopywać się do różnych źródeł i nie przekazywać półprawd i ściemy. Korzystam tylko ze zdjęć na wolnych licencjach, które także dokładnie opisuję. Znam dobrze warsztat pracy dziennikarza - prywatnie pracuję od wielu lat w mediach.

Każdy wpis, łącznie szukanie inspiracji i risercz, zajmuje mi nawet dwie godziny i więcej. Wiarygodność i rzetelność jest dla mnie bardzo ważna.


Dlaczego Patronite? Bo tworzę coś co w normalnym rynkowym świecie nie ma za bardzo prawa bytu. Piszę o religioznawstwie, które jest samo z siebie nieatrakcyjne lub kłopotliwe dla reklamodawców. Chyba że dla tych związanych z Kościołem - przecież wszystkie pisma i blogi katolickie się jakoś utrzymują - ale ja sam jestem ateistą, patrzę na religie z perspektywy antropologicznej/historycznej/sztuki etc. i staram się zachować neutralność.

Liczę więc na Ciebie! Jeśli podoba Ci się to co robię i chcesz tego więcej, to wesprzyj mnie proszę!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Martyna M
Martyna M
Próg: 10 zł
Pat Machnikowski
Pat Machnikowski
Próg: 10 zł
Karolina Radzimińska
Karolina Radzimińska
Próg: 10 zł
Kasia K
Kasia K
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 37 zł
Kasia Depa
Kasia Depa
Próg: 5 zł