lekturek.pl

Twórca filmików ze streszczeniami i opracowaniami lektur szkolnych.

O Autorze

Cześć! Jestem twórcą kanału lekturek.pl, na którym publikuję filmiki ze streszczeniami i opracowaniami lektur szkolnych. Głównym jego celem jest ułatwienie życia uczniom. Pamiętam, gdy sam pisałem maturę i z trudem przyszło mi ogarnięcie wszystkich lektur w krótkim czasie. Większość co prawda przeczytałem, ale przypomnienie sobie wszystkich postaci i wydarzeń było bardzo trudne. Dla mnie największą katastrofą było ogarnięcie "Nad Niemnem" :D

 

Mam więc nadzieję, że moja praca nie pójdzie na marne i ułatwi Wam życie.

 

Generalnie jestem zdania, że lektury należy czytać. Mają one duży wpływ na kształtowanie młodego człowieka, rozwijają język i wyobraźnię. Dzięki nim łatwiej nam zrozumieć innych, gdyż poznajemy sposoby zachowań i rozumowanie różnych typów ludzi. Przykładowo znając "Cierpienia młodego Wertera" wiemy co może się dziać w głowie młodego i nieszczęśliwie zakochanego faceta.  Jeśli więc takiego spotkamy, możemy...pożyczyć mu pistolet. Żarcik:) Możemy wobec takiej osoby wykazać trochę więcej empatii.  Koniec przykładu. Mówiąc o pozytywach czytania lektur dodam, że powiększają one zasób słownictwa, a niektórym by się to przydało. 

 

Ale wiem jak jest. Nie zawsze się da wszystko przeczytać w tym terminie co trzeba, albo czasem niektóre książki są po prostu nie do przejścia. Coś o tym wiem. Dla mnie osobistym dramatem było przeczytanie "Granicy" Zofii Nałkowskiej. Jakoś nie mogłem przebrnąć - książka nie dla mnie (ale mimo to przeczytałem!). Ale nie hejtuje - komuś na pewno się spodobała:) Za to bez problemu i z przyjemnością przeczytałem "Lalkę" Bolesława Prusa i bardzo mi się ona podobała. A wiem, że wielu osobom nie przypadła do gustu. Oczywiście jak każdy uczeń miałem lektury, których nie przeczytałem. I w takich sytuacjach pomocny będzie mój kanał. Szybko, łatwo i przyjemnie poznasz lekturę i dowiesz się o co chodzi. Filmy staram się robić na tyle interesująco, żeby zachęcić (mimo wszystko) do przeczytania całości. Ci zaś, co lekturę przeczytali, będą ją mogli szybko powtórzyć przed jakimś sprawdzianem czy maturą.

 

Poniżej przykładowe streszczenie :)

 

 

A tutaj opracowanie "Pana Tadka" :)

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)