Niezależność Wojtka z Life On Wheelz

W Patronite od 16.09.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 198

Liczba Patronów: 171

Zostań Patronem
Kup na prezent
120 patronów
2 805 miesięcznie
147 815 łącznie
Hej, jestem Wojtek i choruję dystrofię mięśni Duchenne’a. To podła choroba, która odbiera władzę nad ciałem. Mimo to staram się żyć na 120%. Do szczęścia brakuje mi tylko NIEZALEŻNOŚCI. W moim przypadku ma ona swoją cenę - 30 000 MIESIĘCZNIE. Liczę, że z Waszą pomocą uda mi się ją zdobyć.

O Autorze

Cześć, jestem Wojtek Sawicki.

Przez długi czas byłem redaktorem naczelnym portalu muzycznego Porcys, obecnie rozwijam listę przebojów Carpigiani, piszę książkę, stawiam pierwsze kroki w aktorstwie (koła?), jestem influencerem, od 3 lat razem z ukochaną Agatą prowadzę projekt Life On Wheelz, którego celem jest walka o większą widoczność osób z niepełnosprawnościami w mediach i życiu społecznym. Pokazujemy tam nasze życie, codzienność w związku interablistycznym, problemy, z którymi się zmagamy, chwile szczęścia, wyjazdy na festiwale, czy wyjścia ze znajomymi. Widzimy, że nasza działalność jest bardzo potrzebna, że zmienia postrzeganie OzN w Polsce. 

Jestem szczęśliwym człowiekiem, to najlepszy czas w moim życiu. Jednak na mojej drodze do pełnego szczęścia od wielu lat stoi jedna wielka przeszkoda. To konieczność tkwienia w relacji zależności od rodziców, od narzeczonej i innych bliskich mi osób, dzięki którym funkcjonuję.

Ta sytuacja utrudnia mi rozwinięcie skrzydeł, uniemożliwia podejmowanie prawdziwie samodzielnych decyzji, wpędzą w wyrzuty sumienia. To kłóci się z moim charakterem, z moim prawdziwym ja, gdyż jestem skrajnym indywidualistą, człowiekiem, dla którego niezależność to najważniejsza rzecz na świecie.

Dlatego proszę was o pomoc. W mojej sytuacji zdrowotnej, czyli zaniku większości mięśni uzyskanie niezależności wiąże się z zatrudnieniem i odpowiednim przeszkoleniem kilkuosobowego zespołu asystentów medycznych. Kosztuje to 30 000 MIESIĘCZNIE. To zdecydowanie przerasta moje obecne możliwości finansowe. Wierzę, że kiedyś będzie mnie stać na samodzielne opłacenie takiego teamu. Jednak rokowania dotyczące długości mojego życia są nieodgadnione. Uznałem więc, że nie ma sensu dłużej czekać, tam bardziej, że wiem, ile już teraz mógłbym osiągnąć z pomocą takiej ekipy, jak szybko wejść na zupełnie inny poziom egzystencji. Samorządnej i bezkompromisowej.

Jeśli uda mi się z waszym udziałem zebrać tak dużą kwotę wsparcia, to będę najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Może i nigdy nie wyzdrowieję, ale pierwszy raz w życiu będę Panem swojego losu. Nic już nie będzie mnie ograniczać. Zawsze o tym marzyłem.

 

Byłoby nieziemsko, gdybyście mi w tym pomogli.

 

Cały proces dochodzenia do całkowitej samodzielności możecie śledzić w dwóch miejscach:

-facebookowa grupa Life On Wheelz multiverse 

-konto @sawickiszcerze na Instagramie

 

...

Efekty waszej dotychczasowej pomocy:

-współfinansowanie zakupu dostosowanego do potrzeb OzN Citroena Berlingo

-zakup łóżka rehabilitacyjnego

-wynajęcie pierwszego mieszkania 

-wyprowadzenie się od rodziców 

-zamieszkanie na stałe z Agatą

-zatrudnienie asystentki na etat

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Beata Le Marquand
Beata Le Marquand
Próg: 10 zł
Misza Pawlik
Misza Pawlik
Próg: 10 zł
Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Próg: 20 zł
Małgorzata Misztal
Małgorzata Misztal
Próg: 20 zł