Avatar użytkownika

Forum. Lokalny Portal Informacyjny

15
patronów
470 
miesięcznie
5 070 
łącznie
15
patronów
470 zł 5 070 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie! I za to, że jesteś z nami. Dzięki Tobie wiemy, że to, co robimy, jest naprawdę ważne.
20 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie! Twoja pomoc dla nas to głos oddany na współdecydowanie o losie naszej lokalnej społeczności. Cieszymy się i cenimy to, że nam zaufałeś i że jesteś z nami.
50 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie! To dla nas bardzo ważny dowód na to, że jesteśmy potrzebni i że to, co robimy, ma sens. W ramach podziękowań otrzymasz od nas specjalny, spersonalizowany certyfikat osoby wspierającej lokalną społeczność i gazetę FORUM.
100 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie! To naprawdę wspaniała sprawa, że w taki sposób decydujesz się wesprzeć nasze działania. W ramach podziękowań otrzymasz od nas specjalny, spersonalizowany certyfikat osoby wspierającej lokalną społeczność i gazetę FORUM. A także egzemplarz FORUM w formie .pdf już w dniu wysyłki do druku. Dzięki temu najwcześniej jak to możliwe będziesz mógł przeczytać nowe artykuły.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Forum. Lokalny Portal Informacyjny w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Niezależna, lokalna gazeta, której zespół patrzy na ręce władzy samorządowej, edukuje i stara się pomagać w rozwiązywaniu problemów społeczności gminy Torzym (województwo lubuskie). Artykuły są dostępne online, ale także w comiesięcznym wydaniu papierowym, które jest rozpowszechniane nieodpłatnie.

Nasza gazeta została powołana do życia, bowiem jako grupa pozytywnie myślących osób o otwartych umysłach i szerokich horyzontach nie zgadzamy się na marazm i brak perspektyw proponowany - naszym zdaniem - przez obecne władze gminy, które przez ponad 20 lat doprowadziły ją do kiepskiego stanu. Mimo bardzo atrakcyjnego położenia i mimo ciekawych turystycznie terenów.

Wystarczy przejechać drogą 92 przez Torzym, by na pierwszy rzut oka spostrzec, jak wielka jest różnica między sąsiednimi gminami a naszą - niestety na naszą niekorzyść. Wystarczy spojrzeć na budynek Urzędu Gminy i jego otoczenie, by dojść do wniosku, że tutaj coś poszło źle. Wystarczy posłuchać sesji Rady Miasta i Gminy, by przekonać się, jak lekceważąco traktowane są osoby mające inne zdanie niż obecni włodarze.

Nie zgadzamy się także na brak wystarczającej informacji o działaniach gminy, o wydawaniu publicznych pieniędzy, na opóźnienia i braki, jakie przez lata towarzyszyły obowiązkowemu zamieszczaniu podstawowych dokumentów na stronach Biuletynu Informacji Publicznej czy oficjalnej stronie gminy.

Dzięki wiadomościom, które dostajemy od Czytelników, i dzięki wielu bezpośrednim rozmowom, wiemy, że FORUM to dla dużej grupy lokalnej społeczności ważny głos – właśnie dlatego, że jest niezależny od władz gminy. I dlatego, że potrafi pokazać absurdy jej działania.

Słyszymy często: „Dobrze, że jesteście, bo wreszcie ktoś głośno potrafi powiedzieć, co w tej gminie dzieje się niedobrego", „Czytamy FORUM, bo pokazujecie, jak jest naprawdę”. I są to opinie utwierdzające nas w przekonaniu, że to, co robimy, ma sens.

Każda władza, także samorządowa, a może przede wszystkim samorządowa (bo ta centralna wie, że tak jest), musi wiedzieć, że ktoś jej patrzy na ręce. I my – jako gazeta – patrzymy. A to, co zobaczymy, opisujemy.

Nie ograniczamy się jednak tylko do tego. Jesteśmy otwarci na troski, radości, codzienne sprawy - te większe i te mniejsze mieszkańców gminy.

Staramy się wyjaśniać, tłumaczyć, radzić, jak uporać się z problemami natury prawnej, społecznej, finansowej, administracyjnej. Wspieramy akcje poprawiające bezpieczeństwo nas wszystkich.

Staramy się pokazywać ciekawe przedsięwzięcia, inicjatywy, a także ludzi mających coś zajmującego do powiedzenia, iskrę pasji w sobie i pozytywnie nastawionych do świata.

Jednak wydawanie gazety, funkcjonowanie redakcji to także koszty, które w ostatnich miesiącach bardzo wzrosły. Przez ceny papieru, energii elektrycznej, transportu plus inflację. Gazeta FORUM, mimo tego wszystkiego, wciąż jednak towarzyszy swoim czytelnikom.

Z Waszą pomocą może być nam jednak po prostu odrobinę łatwiej.

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Forum. Lokalny Portal Informacyjny już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

robert wojciechowski
robert wojciechowski
50 zł
ilona wojciechowska
ilona wojciechowska
50 zł
Aurelia Ziętek
Aurelia Ziętek
50 zł
Mateusz Asd
Mateusz Asd
20 zł
Anonimowy patron
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.