MamaPediatra

W Patronite od 21.12.2018

Lekarka, specjalistka pediatrii, od 2015 roku autorka bloga mamapediatra.pl gdzie poruszane są tematy zdrowia dzieci - wiarygodne źródło informacji medycznych. Autorka książki „jak zadbać o zdrowie swojego dziecka” i ebooków o szczepieniach. Prywatnie zakochana żona i mama trzech córek.

O Autorze

Kiedy w 2015 roku postanowiłam założyć bloga to nie przypuszczałam, że jego prowadzenie i edukacja w internecie tak mi się spodobają. Zadanie, którego się wtedy podjęłam okazało się trudniejsze niż zakładałam. Ale daje mi dużo satysfakcji. 

Pytania i odpowiedzi

Pierwotnie blog nie miał być miejscem, na którym będzie tak wiele tematów szczepionkowych. Założenie było takie, by stworzyć w sieci zakątek aktualnej wiedzy medycznej. Od lekarki dla rodziców. 

Z czasem coraz więcej było pytań o wątpliwości właśnie na temat kalendarza szczepień i niepożądanych odczynów poszczepiennych. Tak właśnie stałam się „mamąpediatrą od szczepień” ;) Prowadzę walkę z internetowymi mitami. Przekopuję się przez wiarygodne źródła medyczne i przekazuję je w przystępny sposób. W ubiegłych latach czuję coraz większe wsparcie nie tylko ze strony obserwatorów, ale i środowiska medycznego.


 

 


Marzenie edukacji

Moim marzeniem jest zwiększenie świadomości rodziców w temacie zdrowia najmłodszych. Niepokój o dziecko jest mniejszy, gdy rodzic wie jak postępować w danej sytuacji. Gdy wie jak się zachować zanim trafi z dzieckiem do lekarza. Dlatego na blogu - oprócz bliskiego mi tematu szczepień znajduje się również omówienie najczęstszych problemów zdrowotnych wieku dziecięcego. Typowe infekcje, problemy pielęgnacyjne i żywienie.


 

 

 

 

 

 

 

 


Małe wielkie sukcesy

W trakcie mojej działalności udało mi się osiągnąć trochę sukcesów. Przede wszystkim rozjaśniłam wiele szczepionkowych wątpliwości. Otrzymuje mnóstwo maili z podziękowaniami. Dowiaduję się jak wielu rodziców zmieniło swoje poglądy dzięki aktualizacji wiedzy medycznej. To mój największy sukces. 

Co więcej. Wiem, że mojego bloga czytują również młodzi lekarze i studenci. Dla mnie to ogromne wyróżnienie. 

Udzieliłam kilku wywiadów dla znajomych blogerów i znanych portali medycznych i parentingowych. Jestem współautorką książki "Mamy dla mamy", z której dochód wspierać będzie wcześniaki. Razem z lek. Katarzyną Woźniak stworzyłam "mały poradnik i o szczepieniach", który jest do pobrania na mojej stronie. 

Współpracowałam również z fundacją "zdrowe pokolenia", gdzie poruszyłam na warsztatach dla młodych lekarzy temat "Rozmowy o żywieniu w gabinecie pediatry". Pisuję artykuły merytoryczne dla innych portali internetowych i dzięki temu udaje mi się opłacić hosting czy domenę. 

 

Zapraszam do lektury bloga:)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)