Avatar użytkownika

MamaPediatra

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Lekarka, specjalistka pediatrii, od 2015 roku autorka bloga mamapediatra.pl gdzie poruszane są tematy zdrowia dzieci - wiarygodne źródło informacji medycznych.
Autorka książki „jak zadbać o zdrowie swojego dziecka” i ebooków o szczepieniach. Prywatnie zakochana żona i mama trzech córek.

Kiedy w 2015 roku postanowiłam założyć bloga to nie przypuszczałam, że jego prowadzenie i edukacja w internecie tak mi się spodobają. Zadanie, którego się wtedy podjęłam okazało się trudniejsze niż zakładałam. Ale daje mi dużo satysfakcji. 

Pytania i odpowiedzi

Pierwotnie blog nie miał być miejscem, na którym będzie tak wiele tematów szczepionkowych. Założenie było takie, by stworzyć w sieci zakątek aktualnej wiedzy medycznej. Od lekarki dla rodziców. 

Z czasem coraz więcej było pytań o wątpliwości właśnie na temat kalendarza szczepień i niepożądanych odczynów poszczepiennych. Tak właśnie stałam się „mamąpediatrą od szczepień” ;) Prowadzę walkę z internetowymi mitami. Przekopuję się przez wiarygodne źródła medyczne i przekazuję je w przystępny sposób. W ubiegłych latach czuję coraz większe wsparcie nie tylko ze strony obserwatorów, ale i środowiska medycznego.


 

 


Marzenie edukacji

Moim marzeniem jest zwiększenie świadomości rodziców w temacie zdrowia najmłodszych. Niepokój o dziecko jest mniejszy, gdy rodzic wie jak postępować w danej sytuacji. Gdy wie jak się zachować zanim trafi z dzieckiem do lekarza. Dlatego na blogu - oprócz bliskiego mi tematu szczepień znajduje się również omówienie najczęstszych problemów zdrowotnych wieku dziecięcego. Typowe infekcje, problemy pielęgnacyjne i żywienie.


 

 

 

 

 

 

 

 


Małe wielkie sukcesy

W trakcie mojej działalności udało mi się osiągnąć trochę sukcesów. Przede wszystkim rozjaśniłam wiele szczepionkowych wątpliwości. Otrzymuje mnóstwo maili z podziękowaniami. Dowiaduję się jak wielu rodziców zmieniło swoje poglądy dzięki aktualizacji wiedzy medycznej. To mój największy sukces. 

Co więcej. Wiem, że mojego bloga czytują również młodzi lekarze i studenci. Dla mnie to ogromne wyróżnienie. 

Udzieliłam kilku wywiadów dla znajomych blogerów i znanych portali medycznych i parentingowych. Jestem współautorką książki "Mamy dla mamy", z której dochód wspierać będzie wcześniaki. Razem z lek. Katarzyną Woźniak stworzyłam "mały poradnik i o szczepieniach", który jest do pobrania na mojej stronie. 

Współpracowałam również z fundacją "zdrowe pokolenia", gdzie poruszyłam na warsztatach dla młodych lekarzy temat "Rozmowy o żywieniu w gabinecie pediatry". Pisuję artykuły merytoryczne dla innych portali internetowych i dzięki temu udaje mi się opłacić hosting czy domenę. 

 

Zapraszam do lektury bloga:)