Strefa Patrona:

Białystok
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
81

patronów

2932 zł

miesięcznie

24916 zł

łącznie

Jestem programistą. Staram się być przyzwoitym i osiągać swoje cele dzięki możliwościom oferowanym przez branżę IT.

Moją misją jest inspirowanie innych do przekraczania barier i walki ze słabościami. Pokazanie, że SIĘ DA. Że na klawiaturze i monitorze świat się nie kończy. On się tam dopiero zaczyna!

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 2850 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Eksperyment o nazwie "Patronite" się udał!
Ta kwota nie jest wzięta znikąd, "pozdro dla kumatych" ;). I od tej pory...

Jawność

Moje finansowe zwierzenia cieszyły się dużą popularnością, więc od tej pory regularnie co miesiąc będę publikował raport ze swoich przychodów i wydatków "firmowych". Bez ściemy. Żeby każdy mógł zobaczyć, z czego może żyć programista. Tak... ku inspiracji.

Dobry czyn

10% środków zdobytych na Patronite będę przekazywał na dobry cel. Konsola do domu dziecka, wsparcie hospicjum, szkoły czy innej organizacji. Jak było widać na YT, to nie pierwszy raz kiedy uskutecznię zasadę "łatwo przyszło-łatwo poszło".

Wspólnie będziemy robić dobro!
0%
58 %
100%
osiągnięto 58%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 2068 zł
Książka / kurs online
Od lat jestem nagabywany "kiedy wreszcie wydasz książkę?". Od czasu wystartowania na YouTube podobne pytania pojawiają się w kontekście materiałów edukacyjnych w formie video. Bardzo mnie to cieszy!

Ten cel pozwoli mi odsunąć wiele innych obowiązków na dalszy plan i wreszcie zakasać rękawy i porządnie zabrać się za to, czego się ode mnie najbardziej oczekuje. Dzięki TOBIE powstanie realna wartość dla polskiej społeczności IT (i okolic ;) ).

Pomysły na pierwsze kwartały:

 • książka "Zawód-programista", czyli najpopularniejszy z poruszanych przeze mnie tematów

 • książka lub kurs online o testach jednostkowych

 • kurs online o Gicie


Jako Patron będziesz mieć wgląd w proces tworzenia, publikowania, promowania i sprzedaży wyprodukowanych przeze mnie materiałów. Będzie ciekawie!

Dodatkowo Patroni z poziomów 32 i wyżej otrzymają e-kopię powstałej książki.
Natomiast Patroni z poziomów 128 i wyżej dostaną również dostęp do kursu online, jeśli się ów narodzi.
0%
39 %
100%
osiągnięto 39%
cel: 7500 zł miesięcznie
brakuje 4568 zł
START devstyle speakers
Od wieeelu miesięcy mam w głowie piękną ideę. Dość kiszenia, nadszedł czas działania.

Mój konkurs Daj Się Poznać pomógł setkom ludzi wyjść z cienia, założyć blogi, wsiąknąć w społeczność. Kilkoro śmiałków nawet wskoczyło na scenę! I NIE CHCĄ Z NIEJ ZEJŚĆ!!!

No właśnie. Występowanie publiczne jest bardzo trudne. Ale bardzo warto! Wyobraź sobie siebie na dużej konferencji. W świetle reflektorów. Wiesz, jakiego to daje POWERA? Ogromnego! I jeśli JA mogę to robić, to naprawdę nadaje się KAŻDY.

Ten projekt rozrusza polską scenę prelegencką. Zrobimy takie Toastmasters, ale techniczne, programistyczne. Nasze. Będziemy się wspierać, motywować i inspirować. Uczyć, dzielić uwagami i ulepszać nawzajem.

Stworzymy zamknięte, bezpieczne miejsce do zdobywania doświadczenia. Raz na jakiś czas (póki co: raz na kwartał) spotkamy się na żywo. Powystępujemy przed sobą, podzielimy feedbackiem. Ponagrywamy i poanalizujemy. Ze stresem - bo nie da się bez niego - ale bez ryzyka.

Na takim - przynajmniej pierwszym - spotkaniu będzie WIELE atrakcji. Bo już znana jest jego lokalizacja i zalążek agendy.

Ja osobiście nie mogę się doczekać. To będzie piękna sprawa!

I WIEM, że to się uda. Bo na Gali DSP'16 pięknie to zadziałało. Tak samo pięknie zadziała na Gali DSP'17.

Dodatkowo, "zawodowo" zajmuję się tym od kilku tygodni w jednej z białostockich firm. I efekty są bardzo satysfakcjonujące.

Liczba osób musi być ograniczona, więc członkostwo dla Patronów od 50 wzwyż.
0%
17 %
100%
osiągnięto 17%
cel: 17000 zł miesięcznie
brakuje 14068 zł
devstyleConf
Myślałem, że na polskim rynku konferencji IT nie ma już miejsca na nowe inicjatywy. Dopóki nie wziąłem udziału w organizacji Programistoku. I dopóki nie odbyła się Gala Finałowa konkursu Daj Się Poznać 2016.

Okazało się, że można zrobić coś ultra-wyjątkowego! I to właśnie zrobimy, razem, w kolejnej odsłonie. W devstyleConf wspólnie ustalimy agendę. I będzie LE-GEN-DA-RY!

Oczywiście dla Patronów: wstęp darmowy.

O Autorze

Robię to co robię już od -nastu lat. Z czasem dotarło do mnie, że jeśli bym przestał: zrobiłoby się smutno więcej niż jednej osobie. Że działalność tego "kolesia z devstyle" wpisała się na stałe w codzienność polskiej społeczności programistycznej. Zarówno tej "profesjonalnej", jak i dopiero wkraczającej w cudowny świat programowania.

 

 

Ponad dekada spędzona w community zaowocowała wieloma przedsięwzięciami:

 • devstyle.pl - blog dla każdego programisty! Miejsce spotkań, wymiany poglądów, a czasem kontrowersyjnego wsadzenia kija w mrowisko.
 • DevTalk.pl - podcast, Programistyczny Głos w Twoim Domu! Stały towarzysz wielu podróży do pracy, niosący wiedzę połączoną z inspiracją.
 • Daj Się Poznać - wyjątkowy, ambitny konkurs kierowany do wszystkich polskich programistów. Wyciąga devów z cienia, stawia trudne wyzwania i oferuje nieprzebrane tony satysfakcji. Poprzedzonej litrami potu i łez. W sumie wystartowało w nim ponad 1000 wspaniałych Uczestników!
 • Slack DEVS PL - po Daj Się Poznać 2016 pozostał popularny kanał komunikacji dla wszystkich polskich programistów. Przypominają się czasy IRCa :). Najlepsze jest to, że setki devów faktycznie siedzą tam na co dzień!
 • Scena (konferencje, meetupy, warsztaty) - niedługo stuknie mi setka wystąpień publicznych. Ciężka praca, wymagająca wielu dni poza rodzinnym domem, ale dająca ogrom radości. Pełna lista wystąpień dostępna tutaj.
 • #bstoknet i Programistok - mam zaszczyt współpracować z niesamowitymi ludźmi przy organizacji spotkań Białostockiej Grupy .NET oraz corocznej konferencji Programistok (wystąpiłem nawet w teledysku!)
 • VLOG - moje refleksje zaprezentowane w formie codziennych (z małymi przerwami) filmów na YouTube
 • ...i wiele innych, pomniejszych inicjatyw

Czasami słyszę, że produkuję więcej wartości, niż "normalna osoba" jest w stanie skonsumować. Może i tak. I dobrze, samo się nie zrobi ;)!
 

Zerknij na kilka poniższych - dość ważnych - tekstów z ostatnich lat mojej twórczości, żeby zobaczyć o czym mowa

 

 

A te odcinki podcasta polecam szczególnie:

 

I oczywiście VLOGi!

 

 

 

 

 

 

Pod koniec 2015 zdecydowałem, że czas zaryzykować i w na większą skalę zająć się tym, co najbardziej kocham: czyli działalnością na rzecz społeczności programistycznych.

 

Nowe pomysły rodzą się nieustannie. Nie da się zrealizować wszystkich, ale można spróbować wdrożyć w życie chociaż część z nich.

 

Dziękuję za Twoje wsparcie i... LET'S DO THIS!

Zostań Patronem

16 zł / miesiąc
patroni: 53
Limit: 300
Pixie

(BTW: mam nadzieję, że poznajesz skąd wzięły się nazwy tych progów ;) )

W kupie siła!

Paczka fajek na moje konto co miesiąc. Na szczęście rzuciłem palenie, więc zdecydowanie lepiej to wykorzystam.

W podziękowaniu za takie wsparcie otrzymasz sporo bonusów:


 • dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie podzielę się różnymi ciekawostkami, "behind the scenes" z pisania książek, marketingu, sprzedaży itd; mam to szczęście, że wokół mnie gromadzą się wspaniałe osoby, więc będzie się można nawzajem inspirować i motywować!

 • wstęp na comiesięczne spotkanie naszego grona live w internecie; porozmawiamy tam na różne tematy, dowiemy się wielu rzeczy; wszystkie pytania dozwolone, nie tylko techniczne

 • miejsce na liście Patronów na dedykowanej stronie na devstyle.pl (aktualizowana raz na kwartał)

 • naklejka na laptopa: żebyśmy się mogli łatwo odnaleźć na konferencjach, meetupach itd :) (wymagane będzie podanie adresu do wysyłki)

Zostań patronem
32 zł / miesiąc
patroni: 8
Limit: 300
Griffin

Dwa do piątej, więc piona!

Z tej okazji dla Gryfów mam:


 • wszystko z poziomów niższych

 • możliwość nagrania video (do 15 sekund), które wmontuję w jeden odcinek swojego VLOGa; mogą to być życzenia, przedstawienie się czy coś głupiego; oczywiście zastrzegam sobie prawo do nieumieszczania niestosownych treści ;)

 • zadanie pytania, na które odpowiem podczas cotygodniowego publicznego VLOGa Q&A (oczywiście odpowiem na część pytań, na wszystkie pewnie nie da rady)

 • elektroniczną kopię mojej książki, wydanej podczas Twojego patronatu (więcej info obok)

Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 100
Phoenix

Jedyna kwota niebędąca potęgą dwójki. Ale... niech tam.

Fenixom oferuję:


 • wszystko z poziomów niższych

 • uczestnictwo w projekcie "devstyle speakers" (szczegóły obok)

Zostań patronem
64 zł / miesiąc
patroni: 13
Limit: 30
Titan

Dwa do szóstej. Ciekawe!

Tytani dostają:


 • wszystko z poziomów niższych

 • imię i nazwisko (bądź pseudonim) na specjalnej planszy w każdym VLOGu

 • raz w miesiącu wybiorę jedną osobę z tej grupy, otrzyma ona ode mnie niespodziankę; może to być świetna książka, płyta, abonament na fajną usługę czy bilet na konferencję... SURPRISE!

Zostań patronem
128 zł / miesiąc
patroni: 3
Limit: 5
Black Dragon

Dwa do siódmej. Elegancko!

Czarnym Smokom daję:

 • wszystko z poziomów niższych

 • możliwość wystąpienia w podkaście DevTalk w charakterze Gościa! raz na kwartał wylosujemy z tej grupy jedną osobę, która chętnie wystąpi w tak zacnym przedsięwzięciu ;)

 • dostęp do mojego kursu online, jeśli taki pojawi się podczas Twojego patronatu (lub pierwszego, który pojawi się po Twoim patronacie)

Zostań patronem
256 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 2
Archangel

Dwa do ósmej. Srogo!

Archaniołom w ofierze składam:


 • wszystko z poziomów niższych

 • Wirtualnego Przyjaciela ;) raz w miesiącu zdzwonimy się i pogadamy o... programowaniu? biznesach? rozwoju kariery? prowadzeniu bloga? marketingu? TY wybierasz

 • możliwość wspólnego wyjazdu na konferencję! raz na jakiś czas (w zależności od moich planów wyjazdowych) wylosujemy jedną osobę, którą odbiorę spod domu, zawiozę na konferencję lub meetup i będziemy się dobrze bawić

Limit osiągnięty
9500 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 2
Patronat firmowy

Firmy zainteresowane współpracą w tym zakresie proszę najpierw o kontakt na priv (http://devstyle.pl/kontakt).

Moje aktualne propozycje:


 • oficjalny tytuł Patrona książki, która ukaże się w czasie trwania Patronatu (więcej szczegółów obok) - wkład Twojej firmy będzie widniał na półkach i w czytnikach po wsze czasy ;)

 • 1-dniowe szkolenie z testów (http://devstyle.pl/szkolenia/testowanie-automatyczne-core) w siedzibie firmy wraz z video-relacją na VLOGu (kilka rozmów z pracownikami, pokazanie biura, trybu pracy itd)

 • nazwa i logo na planszy we vlogu

 • nazwa i logo na stronie z Patronami

 • logo w newsletterze devstyle (ok 2000 subskrybentów)

Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Posty

Witaj, Nowy Patronie!
autor: Maciej Aniserowicz
5 miesięcy temu
"Zostałem Patronem devstyle... i co dalej?" Tu się dowiesz!
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
devstyle ARMY meeting #05: Automatyzacja
autor: Maciej Aniserowicz
3 tygodnie temu
Hej JO! ➡ devstyle ARMY #05: Automatyzacja ⬅ Pamiętacie? Dzisiaj o 21:00 widzimy się na naszym comiesięcznym (z wyjątkiem września ;) ) słodkim tete-a-tete online! Time: Oct 23, 2017 21:00 Warsaw Będę miał do poopowiadania sam, ale także przygotujcie pytania. https://zoom.us/j/507329578
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
devstyle ARMY webinar #2: Bartek BONI o życiu cyfrowego nomada!
autor: Maciej Aniserowicz
2 miesiące temu
Pamiętacie? Widzimy się we środę 6 września o 21:00! Bartosz opowie o życiu Cyfrowego Nomada. Webinar specjalnie dla naszego grona! Tym razem spróbujemy innego narzędzia. Jak będzie OKej to anuluję subskrypcję ZOOM bo chyba jest zbędna, a za WebinarJam płacę i tak i tak. Do zobaczenia!
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Rejestracja na pierwsze spotkanie devstyle SPEAKERS
autor: Maciej Aniserowicz
2 miesiące temu
Rejestracja na... pierwsze spotkanie devstyle speakers!
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
devstyle ARMY webinar #2: Bartek BONI o życiu cyfrowego nomada!
autor: Maciej Aniserowicz
2 miesiące temu
Hej, 6 września o 21:00 ONLINE! Specjalnie dla nas Bartosz Bonisławski zrobi ciekawy prezentacjo-webinar: poopowiada o życiu cyfrowego nomada! Zobaczymy jakie mamy możliwości. Będzie interesująco. Spotkanie standardowo na ZOOM. Link wrzucę bliżej tej daty.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
devstyle ARMY meeting #04: Prowadzenie Prezentacji
autor: Maciej Aniserowicz
3 miesiące temu
Topic: devstyle ARMY meeting #04 - Prowadzenie Prezentacji Time: Aug 22, 2017 9:00 PM Warsaw https://zoom.us/j/635170885
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
devstyle ARMY webinar #1: Bartek Glac o Serverless
autor: Maciej Aniserowicz
4 miesiące temu
devstyle ARMY webinar #1 Bartek Glac o Serverless Time: Jul 18, 2017 9:00 PM Warsaw https://zoom.us/j/701193925
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
devstyle ARMY meeting #3 - wszystko o szkoleniach!
autor: Maciej Aniserowicz
4 miesiące temu
Widzimy sie we wtorek 10 lipca o 21:00! Porozmawiamy o prowadzeniu szkoleń.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Drugie spotkanie ONLINE devstyle ARMY!
autor: Maciej Aniserowicz
5 miesięcy temu
We wtorek 13 czerwca 2017 widzimy się ONLINE! Tematem spotkania będzie prowadzenie bloga.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Pierwsze spotkanie ONLINE devstyle ARMY!
autor: Maciej Aniserowicz
6 miesięcy temu
We wtorek 16 maja 2017 widzimy się ONLINE! Tematem spotkania będzie konkurs Daj Się Poznać: kulisy.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy

Wyszukiwarka

Wybierz