Marcin Rudzik

W Patronite od 07.10.2021

Podcast Merytorycznie o eCommerce to audycja, którą stworzyłem jesienią 2018 roku i przez 3 lata zgromadziłem tysiące stałych słuchaczy. Do rozmów zapraszam najlepszych z branży: dyrektorów eCommerce, właścicieli wspaniałych sklepów internetowych oraz świetnych specjalistów.

O Autorze

Jaki jest cel

Wsparcie od Patronów przeznaczam na utrzymanie i rozwój podcastu. Od 41 odcinka zacząłem nagrania w mega profesjonalnym studiu + dokładając do tego nagrania wideo, które publikowane są na YouTube. Przykład takiego nagrania i jak wygląda studio możesz zobaczyć poniżej:

Przy tej okazji chciałbym zaznaczyć, że nie każdy podcast zostanie nagrany w tym studiu, ponieważ są różne sytuacje, goście z różnych stron Polski, czasami nagrywam też online.

Dodatkowe nagranie wideo wymaga również więcej czasu na montaż, a do tego celu zaangażowałem specjalistę. 

Moim celem jest osiągnąć miesięczną kwotę wsparcia 1000 zł co rekompensuje koszty, które fizycznie ponoszą przy częstotliwości jednego odcinka miesięcznie. Pozwoli mi to utrzymać obecną formułę podcastu czyli wideo + audio oraz nagrywać w najwyższej jakości. Studio oraz profesjonalizm od zaplecza jest również kluczowy przy zapraszaniu gości, którzy muszą czuć się komfortowo.

Jeśli powyższe się uda, oczywiście przy Twoim wsparciu :) będę chciał wejść na kolejny poziom dostarczając Wam dwa odcinki w miesiącu.

 

Poznaj mnie bliżej

Moja przygoda z biznesem zaczęła się bardzo wcześnie. Jeszcze w latach szkolnych zajmowałem się grafiką komputerową i stawiałem proste strony www. Podstawowe umiejętności techniczne wykorzystałem do tego, żeby stworzyć eCommerce polegający na sprzedaży kalendarzy strażackich (wynikało to z mojej pasji). Następnie jako Project Manager zdobywałem wiedzę w dwóch firmach (po stronie klienta oraz po stronie agencji), również przy produktach eCommerce. W 2016 roku założyłem Brand Active, które dzisiaj jest agencją Shopify & eCommerce, włączoną do Divante, należącą z kolei do spółki giełdowej OEX. Nasza grupa kapitałowa to świetny ekosystem rozwiązań eCommerce dla najbardziej wymagających graczy. 

Współpracuje z najlepszych managerami w Europie co napawa mnie dumą, ale często i pokorą (wiem ile nie wiem). Jestem szczęśliwy, że jako CEO przewodzę Brand Active dokonując wraz z zespołem kolejnych osiągnięć np. status laureata w rankingu Deloitte Technology Fast 50 w kategorii Rising Stars (rok 2020). Swoim doświadczeniem również stale wspieram spółkę Sottio, której jestem współwłaścicielem. Osobiście jako podcaster tworzę jeden z bardziej rozpoznawalnych podcastów w kategorii e-commerce i prawdopodobnie z tego powodu tutaj trafiłeś. Można znaleźć mnie też na konferencjach czy w magazynach branżowych. Przykładowo występowałem na Internet Beta, Mobile Trends Conference, na Kongres590, na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dla IPMA Polska, dla Festiwal Boss, a moje artykuły pojawiają się w Magazyn eCommerce, E-commerce & Digital Marketing oraz E-commerce w Praktyce.

Zobacz moją prelekcję podczas InternetBeta 2021:


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)