Avatar użytkownika

Marek Maciejewski

1
patron
10 
miesięcznie
150 
łącznie
1
patron
10 zł 150 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Suma ta będzie wsparciem mojej działalności i bieżących projektów. W zamian za to co miesiąc bierzesz udział w losowaniu książki wydawnictwa Vin Ross.

Dziękuję za Twoje wsparcie!
25 zł miesięcznie
Za taką sumę postawisz mi śniadanie podczas mojej wyprawy reporterskiej. Pomagasz też w utrzymaniu serwera portalu eWodnik oraz pomagasz w jego funkcjonowaniu.

W zamian otrzymujesz:

− portal eWodnik z informacjami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

− 10% RABATU na książki wydawnictwa Vin Ross w sklepie eWodnik.

- bierzesz udział w losowaniu książki wydawnictwa Vin Ross.

Dziękuję za Twoje wsparcie!
45 zł miesięcznie
Tyle mniej więcej kosztuje jedna czarno-biała klisza Ilford. Czasami muszę zużyć całą kliszę, by uzyskać jedno pożądane zdjęcie, także zazwyczaj mam ich przy sobie kilkanascie.

W zamian otrzymujesz:

− portal eWodnik z informacjami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

− 15% RABATU na książki wydawnictwa Vin Ross w sklepie eWodnik.

- bierzesz udział w losowaniu książki wydawnictwa Vin Ross.

Dziękuję za Twoje wsparcie!
105 zł miesięcznie
Takim wsparciem kupujesz mi kawę i dwie klisze Ilford lub dokladasz sie do kosztow podrozy, samolot,motel itp. – to najlepszy prezent, jakiego fotograf może się spodziewać.

W zamian otrzymujesz:

− portal eWodnik z informacjami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

− 20% RABATU na książki wydawnictwa Vin Ross w sklepie eWodnik

− 20% RABARU na wybrana fotografie drukowaną jako poster lub obraz na plotnie.

- bierzesz udział w losowaniu książki wydawnictwa Vin Ross.
Dziękuję za Twoje wsparcie!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Marek Maciejewski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jestem..
fotografem, podróżnikiem, dokumentalistą i poszukiwaczem nowych dróg w obecnym świecie, gdzie na naszych oczach rozpadają się dotychczasowe paradygmaty.

Nazywam się Marek Maciejewski i jestem założycielem portalu eWodnik. Jestem fotografem, dokumentalistą, podróżnikiem i poszukiwaczem prawdy.

Dokumentuję wydarzenia i życie ludzi dla przyszłych pokoleń, szczególnie w obecnym czasie zmiany paradygmatów. Chciałbym przekazać i uchwycić historie, które zmuszą ludzi do myślenia, sprawią, że zatrzymają się na chwilę i zastanowią, dokąd zmierzamy i jaki jest cel naszego życia. Poruszam się w tematach trudnych – takich, które są zazwyczaj odrzucane lub ignorowane przez media głównego nurtu. Staram się przede wszystkim zwrócić uwagę na postępujący w świecie totalitaryzm, szczególnie od roku 2020. Portal eWodnik.pl jest ważną częścią tej pracy.
 
Zostając moim Patronem, pomożesz mi realizować projekty reportażowe (takie jak np. ten lub ten) oraz rozwijać portal eWodnik.pl. Do tej pory finansowałem wszystko wyłącznie z własnych środków, włączając portal eWodnik, który daje szansę niezależnym autorom na publikowanie swoich artykułów na tematy, które są przemilczane, uciszane i cenzurowane. Moi Patroni staną się zatem budowniczymi tej platformy wolności słowa i dokonywania realnych społecznych zmian.  

Fotografia reportażowa to jeden z moich sposobów transformowania obecnego status quo. Sięgnięcie po aparat i spotkanie z człowiekiem, którego historię chcę pokazać, nigdy nie jest dla mnie czymś mechanicznym. W świecie medialnych sensacji i banału, chcę usłyszeć i uwiecznić historie ludzi anonimowych, zwyczajnych, a jednak niejednokrotnie dokonujących czynów heroicznych w swoich indywidualnych losach, a czasami losach dotyczących całego świata i całej ludzkości. Ludzie ci przechodzą tragedie, które czasami trudno sobie wyobrazić, uczestniczą w doniosłych historycznych wydarzeniach lub wypełniają misje, o których świat może nigdy nie usłyszeć, ponieważ nie spełniają standardów kultury masowej, a niejednokrotnie ich historie są niewygodne lub niebezpieczne politycznie. Moja fotografia służy właśnie takim historiom i ludziom, by mogli poczuć, że to co robią ma znaczenie i nie jest na marne. Jednocześnie, ponieważ jest to fotografia analogowa, stanowi niepodważalny dowód i wierne odzwierciedlenie rzeczywistych zdarzeń i ludzi, bez cyfrowych manipulacji. Moja fotografia została już doceniona na międzynarodowym konkursie International Photo Awards (IPA
 

International Photo Awards


Przy moim aparacie jestem cały czas, niezależnie od pogody czy pory roku. Fotografuję głównie na negatywie 6x4,5 oraz 135 − klasyczne i zapomniane rzemiosło w dzisiejszym, cyfrowym świecie. Poruszam się w tematach trudnych z naciskiem na postmodernizm w historii ludzi i świata. Tematy, które podejmuję, są zazwyczaj odrzucone lub ignorowane przez media głównego nurtu. Moim życzeniem w fotografii jest zwrócić uwagę na narastający postęp totalitaryzmu w świecie − oscyluje na braku estetyki i na pograniczu błędu, często bez ostrości i prawidłowego czasu naświetlania. Staram się w tej przestrzeni reportażu poruszać również inne tematy, takie jak art lub portret... Skupiam się przede wszystkim na temacie, co można bardzo dobrze uchwycić i pokazać w czerni i bieli.

Nowa Zelandia - Auckland 2020

Fotografia i reportaże są ściśle splecione z częścią mojej misji, którą mogę określić jako próbę zmiany obecnego systemu, opartego na wyzysku ludzkości, dlatego jest połączona z działaniami edukacyjnymi i publicystycznymi – portal eWodnik to ważna tego część.

Dlatego zapraszam i już z góry dziękuję wszystkim Patronom. Razem ODWAŻMY się zmienić ten świat na lepsze. 

 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Marek Maciejewski już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.