Marek Maciejewski

W Patronite od 24.03.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3300

Liczba Patronów: 2913

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
10 miesięcznie
30 łącznie
Jestem..
fotografem, podróżnikiem, dokumentalistą i poszukiwaczem nowych dróg w obecnym świecie, gdzie na naszych oczach rozpadają się dotychczasowe paradygmaty.

O Autorze

Nazywam się Marek Maciejewski i jestem założycielem portalu eWodnik. Jestem fotografem, dokumentalistą, podróżnikiem i poszukiwaczem prawdy.

Dokumentuję wydarzenia i życie ludzi dla przyszłych pokoleń, szczególnie w obecnym czasie zmiany paradygmatów. Chciałbym przekazać i uchwycić historie, które zmuszą ludzi do myślenia, sprawią, że zatrzymają się na chwilę i zastanowią, dokąd zmierzamy i jaki jest cel naszego życia. Poruszam się w tematach trudnych – takich, które są zazwyczaj odrzucane lub ignorowane przez media głównego nurtu. Staram się przede wszystkim zwrócić uwagę na postępujący w świecie totalitaryzm, szczególnie od roku 2020. Portal eWodnik.pl jest ważną częścią tej pracy.
 
Zostając moim Patronem, pomożesz mi realizować projekty reportażowe (takie jak np. ten lub ten) oraz rozwijać portal eWodnik.pl. Do tej pory finansowałem wszystko wyłącznie z własnych środków, włączając portal eWodnik, który daje szansę niezależnym autorom na publikowanie swoich artykułów na tematy, które są przemilczane, uciszane i cenzurowane. Moi Patroni staną się zatem budowniczymi tej platformy wolności słowa i dokonywania realnych społecznych zmian.  

Fotografia reportażowa to jeden z moich sposobów transformowania obecnego status quo. Sięgnięcie po aparat i spotkanie z człowiekiem, którego historię chcę pokazać, nigdy nie jest dla mnie czymś mechanicznym. W świecie medialnych sensacji i banału, chcę usłyszeć i uwiecznić historie ludzi anonimowych, zwyczajnych, a jednak niejednokrotnie dokonujących czynów heroicznych w swoich indywidualnych losach, a czasami losach dotyczących całego świata i całej ludzkości. Ludzie ci przechodzą tragedie, które czasami trudno sobie wyobrazić, uczestniczą w doniosłych historycznych wydarzeniach lub wypełniają misje, o których świat może nigdy nie usłyszeć, ponieważ nie spełniają standardów kultury masowej, a niejednokrotnie ich historie są niewygodne lub niebezpieczne politycznie. Moja fotografia służy właśnie takim historiom i ludziom, by mogli poczuć, że to co robią ma znaczenie i nie jest na marne. Jednocześnie, ponieważ jest to fotografia analogowa, stanowi niepodważalny dowód i wierne odzwierciedlenie rzeczywistych zdarzeń i ludzi, bez cyfrowych manipulacji. Moja fotografia została już doceniona na międzynarodowym konkursie International Photo Awards (IPA
 

International Photo Awards


Przy moim aparacie jestem cały czas, niezależnie od pogody czy pory roku. Fotografuję głównie na negatywie 6x4,5 oraz 135 − klasyczne i zapomniane rzemiosło w dzisiejszym, cyfrowym świecie. Poruszam się w tematach trudnych z naciskiem na postmodernizm w historii ludzi i świata. Tematy, które podejmuję, są zazwyczaj odrzucone lub ignorowane przez media głównego nurtu. Moim życzeniem w fotografii jest zwrócić uwagę na narastający postęp totalitaryzmu w świecie − oscyluje na braku estetyki i na pograniczu błędu, często bez ostrości i prawidłowego czasu naświetlania. Staram się w tej przestrzeni reportażu poruszać również inne tematy, takie jak art lub portret... Skupiam się przede wszystkim na temacie, co można bardzo dobrze uchwycić i pokazać w czerni i bieli.

Nowa Zelandia - Auckland 2020

Fotografia i reportaże są ściśle splecione z częścią mojej misji, którą mogę określić jako próbę zmiany obecnego systemu, opartego na wyzysku ludzkości, dlatego jest połączona z działaniami edukacyjnymi i publicystycznymi – portal eWodnik to ważna tego część.

Dlatego zapraszam i już z góry dziękuję wszystkim Patronom. Razem ODWAŻMY się zmienić ten świat na lepsze. 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł