W Patronite od 12.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 143

Liczba Patronów: 96

Zostań Patronem
Kup na prezent
210 patronów
3 937 miesięcznie
235 432 łącznie
Razem budujemy nowe media. Nie publiczne, bo te nas zawiodły. Media Obywatelskie, finansowane dobrowolnie przez Was. Wy jesteście pracodawcami, Wy wymagacie, Wy recenzujecie ! To nie abonament, to nie podatek, które narzuciło nam PiS, to Wasza wola budowania nowej rzeczywistości ! To są wolne media!

O Autorze

Dzień dobry, znakomicie, że jesteście !

   Zapraszam Was do naszej wspólnej przestrzeni. To nie będzie miejsce dla każdego. Będzie starannie i z pogardą omijane przez wszystkich tych, którzy na nowo dali sobie zdefiniować demokrację, uczciwość, szacunek dla innych. 

 

  Nie zajrzą tu ci, którym nie przeszkadza, że z Państwa zrobiono folwark, ze społeczeństwa  wyznawców, z historii młot z tępym obuchem, a z prawdy partyjną własność.

O prawdę, w istocie, chodzi tu najbardziej, bo ją nam zabrano. Nie mamy do niej prawa,     a jeśli widzimy ją inaczej, to nie jesteśmy partnerem do dyskusji, ale wrogiem. A w świecie, który wokół nas zbudowano, wrogowie nie mają praw. Ani do pracy, ani do kariery, ani do poglądów. Nie zajrzą tu  z pewnością ci, którym za ślepotę i głuchotę zapłacono odszkodowanie. Stracili te zmysły, bo zyskali. Stanowisko, pieniądze, wpływy. Nie muszą już widzieć i czuć, bo widzi i czuje za nich partia, a skoro widzi i czuje, to może prowadzić. Tam, gdzie chce. 

   Ale tych, którzy nie oślepli i nie ogłuchli, jest jeszcze sporo. Sporo więcej. Tracą co chwila przestrzenie, w których mogą się wypowiadać, bo władza potrafi ich wydłubać z najbardziej niepozornych miejsc. Ale dla władzy każdy głos innej prawdy, niż jej prawda, brzmi zbyt doniośle, więc warto się postarać. Szukamy więc nowych przestrzeni, a jeśli trzeba, tworzymy swoje. 

I to jest właśnie tu.

   Zapraszam Was i wielu moich przyjaciół, by dzielić się słowem, informacją, komentarzem. By tu właśnie przypominać  jak naprawdę wygląda Polska, nie opisywana partyjnym przekazem dnia. Chcemy stworzyć miejsce, gdzie mądrzy ludzie pomogą nam wyłapać łgarstwa, pokazać groteskę i odnaleźć PRAWDĘ. Mamy nadzieję zgromadzić tu ludzi połączonych wspólnie wyznawanymi wartościami demokracji, tolerancji, obywatelskości, europejskości. One mają bowiem pierwotne znaczenia. Nie do zmiany.

   Nie jesteśmy jedyni, ale trzeba nas wielu, bo przekaz dnia sączą dziś więksi i bogatsi od nas. Bogatsi są Waszymi pieniędzmi, bo nikt Was nie pyta, czy chcecie płacić za ich propagandę, za wszystkie łajdactwa wpisane w prompter, wyrecytowane bez mrugnięcia  i z uśmiechem prawdziwych „państwowców”. Jeśli macie ich dość- rozważcie proszę wsparcie nas.  My nie żądamy pieniędzy z Waszych podatków, my prosimy. Jeśli ta PRAWDA warta będzie złotówkę, nisko się pochylimy w podzięce tak, jak podziękujemy za każde wsparcie.

Zatem do zobaczenia. W świecie, w którym podstawowych pojęć nikt nie przeinacza           i nikomu nie tłumaczy na nowo.

 

Projekt uruchomimy według następującego harmonogramu:

 • maj - czerwiec - skompletowanie grona kilkudziesięciu zewnętrznych autorów oraz zespołu obsługi redakcyjnej (redaktorzy, pracownicy techniczni), utworzenie kanałów komunikacji social media portalu opinii czyztak.pl - YouTube, Facebook, Instagram, Twitter. Utworzenie grupy zamkniętej Zacnych Patronów i Sympatyków portalu, uruchomienie newslettera.   
 • czerwiec - lipiec - zakup technologii potrzebnej do prowadzenia wywiadów, emisji treści, organizacja siedziby redakcji 
 • maj - sierpień - praca nad funkcjonalnościami oraz projektem graficznym portalu czyztak.pl
 • III tydzień sierpnia - uruchomienie wersji beta portalu dla Patronów oraz Sympatyków czyztak.pl
 • 1 września 2020 - start portalu czyztak.pl 
 • Począwszy od maja będziemy przygotowywać kontent - komentarze, wywiady oraz teksty, które będą dystrybuowane w kanałach social media portalu, grupie zamkniętej, a także poprzez newsletter. 

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu szacujemy na ok 90 tys. złotych.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 177 zł
Marek Janusz Owczarek
Marek Janusz Owczarek
Próg: 177 zł
Monika Kuchta
Monika Kuchta
Próg: 7 zł
Jacek Tucharz - Zawisza
Jacek Tucharz - Zawisza
Próg: 7 zł
Agata Krawczyk
Agata Krawczyk
Próg: 17 zł
Jerzy Skrebiec
Jerzy Skrebiec
Próg: 17 zł