W Patronite od 26.01.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 200

Liczba Patronów: 240

Zostań Patronem
Kup na prezent
92 patronów
2 945 miesięcznie
5 940 łącznie
Tworzę materiały dla osób chorych onkologicznie, ich bliskich i wszystkich tych, którzy potrzebują wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych. Choroba onkologiczna jest po prostu jedną z nich.

O Autorze

Jestem twórczynią tekstów o tematyce społecznej, psychologiczno-pedagogicznej i feministycznej. Udzielam się, sprzeciwiam, całkowicie zgadzam. Uzewnętrzniam moje życie wewnętrzne. Prowadzę konto na Facebook'u: RAKiJA. Edukuję i pokazuję jak może być, a jak nie musi. Uczę bycia przy sobie. Aktualnie leczę paliatywnie raka płuc, a moje doświadczenie onkologiczne i walenie głową w mur próbując dobić się do pomocy uczyniło mój łeb twardym. I wiem teraz, które mury można przebić, a które lepiej przeskoczyć. Z przyjemnością Cię podsadzę. 

Zdecydowałam, że nie chcę czekać, aż choroba będzie zjadać mi życie - sama zamierzam zajadać się życiem. Zapraszam na ucztę. 

JAKIE MAM PLANY?

🔴 Teksty 
Mówicie, że to co piszę robi Wam robotę. Że chcecie więcej. A więc będzie więcej. Jak zwykle szczerze.

🔴 Podcast "Tak będzie prościej"
Będę rozmawiała m. in. z prawniczkami i specjalistkami ochrony zdrowia, które pomogą słuchaczkom i słuchaczom zadbać o swoje interesy jako pacjentów. Będę rozmawiała z psychiatrkami, z seksuolożkami, z lekarkami, dietetyczkami, doradczyniami zawodowymi. Co nieco wiem na temat zdrowia publicznego i sytuacji osób chorych onkologicznie, z pewnością więc nie pozostawię moich gościń bez trudnych pytań, na które pacjentki i pacjenci nie potrafią znaleźć rzetelnych odpowiedzi. 

🔴 Podcast "Tak szczerze mówiąc" 
Jestem w terapii a pomysł, żeby zrobić wspólny podcast wyszedł od mojej terapeutki. Problemy i kryzysy z którymi przychodzę do niej są tak uniwersalne, że nie chcemy wniosków z tego, o czym rozmawiamy zostawiać dla siebie. Przyłóż ucho do drzwi gabinetu i podsłuchuj bez zażenowania.

🔴 Podcast "Tak na marginesie" 
Będę dzielić się tym, jak widzę pewne sprawy związane z leczeniem, z doświadczaniem kryzysów, z rynkiem pracy, ze związkami romantycznymi w chorobie. Będzie o komunikacji z bliskimi, o chorobie onkologicznej i staniu w rozkroku pomiędzy tym, jak się chcę, a tym jak się da. Nie będę unikać tematu lęku przed śmiercią, zazdrości o życie, intymności w związku, puszczania bąków w kołdrę. Śmiertelna powaga i humor z piekła rodem złączą się z pary.

Zostając moją Matronką/moim Patronem masz udział w tworzeniu materiałów wspierających osoby chore onkologicznie i osoby w kryzysie emocjonalnym. Wspierasz też mnie, a jestem chora onkologicznie i w kryzysie. No i jestem osobą. Spełniam więc wszystkie kryteria.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 15 zł
Jolanta Pisarek
Jolanta Pisarek
Próg: 50 zł
Rafael DeWalez
Rafael DeWalez
Próg: 50 zł
Ilona Murawska
Ilona Murawska
Próg: 15 zł