Maurycy Polaski

W Patronite od 21.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 269

Liczba Patronów: 215

Zostań Patronem
Kup na prezent
102 patronów
2 160 miesięcznie
66 980 łącznie
Dzień dobry Kochanemu Państwu!

Od pewnego czasu robię TO codziennie. Ironiczne spoglądam na rzeczywistość w krótkiej, satyrycznej formie. Poza tym jestem entuzjastą poprawności językowej. Tropię byki. Mam wyniki.

O Autorze

Już przeszło rok piszę i śpiewam dla Państwa codziennie. Uwielbiam to! Tym bardziej, że spotykam się z nieogarnionym ogromem życzliwości z Waszej strony. Czuję się potrzebny. To zaszczyt tworzyć dla Państwa. Czuję się jak korespondent z pierwszej linii frontu, który codziennie o 8.00 rano pojawia się w Waszych domach z cieplutkimi newsami. To, co potrafię – to efekt doświadczeń życiowych i scenicznych. A nawet obscenicznych :-)

Zaczęło się w Lublinie, gdzie od maleńkości nasiąkałem atmosferą teatru i kabaretu.

 

Po studiach w krakowskiej PWST zaangażowałem się do krakowskiego „Spotkania z balladą”. Pisałem piosenki i występowałem tam przez 9 lat.

 

Potem był Kabaret pod Wyrwigroszem. Niedługo. Jakieś 26 lat. Byłem jego ojcem-współzałożycielem, autorem tekstów piosenek, muzyki oraz wykonawcą.

 

Któregoś razu zakochałem się i wydałem płytę „Obudź”…
A jeszcze tak nie było…
Okazało się, że dojrzałem. Co jak na mężczyznę po 50-tce jest zjawiskiem bardzo rzadkim.

 

Bywają w życiu chwile przełomowe i dramatycznie. Moją dojrzałość społeczną uruchomiła śmierć prezydenta Adamowicza.

 

W efekcie powstała we mnie potrzeba opowiedzenia się po jaśniejszej stronie mocy. Mam swoje przemyślenia dotyczące głupoty, hipokryzji i niekonsekwencji. Okazało się, że Państwo mają podobnie! I dlatego jesteśmy razem.

 

Jestem entuzjastą piękna mowy polskiej. Zauważam ze zgrozą, że mówimy coraz gorzej! I dlatego trzeba działać leczniczo, zaczynając od najmłodszych. Tak powstały „Warsztaty poprawnej polszczyzny”. Mając doświadczenie z pracą z dziećmi i młodzieżą, postanowiłem ratować polszczyznę. Uczę techniki mówienia, zapoznaję uczestników spotkań z błędami, które podstępnie wkradają się do naszego przepięknego języka.

 

Wiele lat się do tego przygotowywałem. Pisałem dla dzieci wiersze, bajki, legendy. W połączeniu ze swoim doświadczeniem i pewnym zacięciem pedagogicznym, całkiem niedawno rozpocząłem realizację cyklu edukacyjnego pt.: TELE-BARANEK. Tamże w lekkiej i przystępnej formie uczymy się języka, ortografii, gramatyki. Zobaczcie sami!

 

Wszystko to co robię od półtora roku robię własnym sumptem, przy pomocy nieco archaicznych sprzętów.

Marzę o tym, żeby do kolejnych realizacji mieć kamerę, światło, studio i komputer, który daje radę.

Jeśli Państwo są związani ze mną na dobre, zapraszam Was także do związania się ze mną na przyszłe dobre! Zróbmy to razem.

 

Jeśli macie wolną chwilę, zajrzyjcie na moją stronę FB i do mojego You Tube! Tam jest wszystko, czego dusza zapragnie. Moja dusza.

Zapraszam także bardzo serdecznie na moją osobistą stronę internetową: www.maurycypolaski.pl


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Jan Nowak
Jan Nowak
Próg: 6 zł
Marek Konitz
Marek Konitz
Próg: 6 zł
Anna Synenko
Anna Synenko
Próg: 150 zł
Katarzyna M.
Katarzyna M.
Próg: 22 zł
Danuta Domaraczenko
Danuta Domaraczenko
Próg: 30 zł