W Patronite od 07.08.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
550 zł łącznie
Działacz społeczny z Przeworska (2019 r.) - prezes Stowarzyszenia Polscy Kibice dla Kresowiaków - prezes Stowarzyszenia Patriotycznego Miłość&Honor Lokalny Patriotyzm Organizator wielu akcji patriotycznych, charytatywnych i sportowych w swojej miejscowości dla dzieci i młodzieży.

O Autorze

Witam, 
na wstępie abym mógł opisać swoją działalność, swoją pasję i czyny, które z dnia na dzień są coraz bardziej prężne muszę podziękować mojej mamie, która zaszczepiła w moim sercu tą cechę. Jak osoba starsza i jedyna w mym życiu ukazała mi, jak ważna jest pomoc dla innych, niezależnie od tego jak dzieje się w naszym życiu. Dzięki pomocy mamy oraz aktywności sportowej i kulturowej już w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Przeworsku czynnie pomagałem ludziom z Zespołem Downa, uczestniczyłem w wielu akademiach szkolnych oraz zawodach sportowych z różnych dyscyplin. 
Okres gimnazjum był dla mnie etapem rozpoczęcia swojej aktywności sportowej w klubach piłkarskich oraz na trybunach lokalnej drużyny MKS "Orzeł" Przeworsk, dzięki czemu od września 2007 roku czynnie uczestniczę w życiu kibicowskim mając z każdym roku coraz więcej determinacji do zmian na "lepsze jutro". 

To właśnie kibicowanie oraz koledzy z osiedlowej ławki, z  sektora na którym wspólnie dorastaliśmy oraz setki przejechanych kilometrów ukazały mi, że pasja to jedna z najważniejszych cech człowieka, a żyjąc bezczynnie po prostu nie można, w związku z czym z tego miejsca dziękuję wszystkim kibicom z Przeworska oraz innych miast za czynne wsparcie oraz spotkania na kibicowskim szlaku. Życie, bywa zaskakujące i wielokrotnie dokuczliwe, w sumie....znam to od dziecka, bo wychowałem się na blokowiskach, samotnie z mamą i to Ona uczyła mnie wszystko, a szczególnie umiłowania do ukochanego kraju oraz miłości do Ojczyzny - jeszcze raz DZIĘKUJĘ CI MAMO. 
Od dziecka interesowałem się historią, na początku to była starożytność, więc tematy egipskie i rzymskie najbardziej pasowały mi, aż do momentu poznania bohaterów Ojczyzny, a więc żołnierzy Armii Krajowej, gdzie moja mama opiekowała się jedną z kombatantek w podeszłym wieku. Później w głowie zawsze pojawiał się temat warszawskiego powstania, a widząc bezczynność władz miejskich oraz gminnych postanowiłem właśnie 1 sierpnia 2013 roku o godzinie 17:00 zorganizować uroczystości w moim małym Przeworsku. Były to pierwsze uroczystości, gdzie przemawiałem z kartki, bardzo się denerwowałem czy wszystko będzie odpowiednio przygotowane i "wyjdzie na 100 procent", a widząc ponad 70-osobową grupę mieszkańców Przeworska mogłem z dumą mówić do rówieśników oraz osób starszych - Bądźmy Dumni !Data 1 sierpnia 2013 roku na zawsze pozostanie w mojej głowie jako rozpoczęcie mojej życiowej drogi, która trwa już od 5 lat. Jako inicjator grupy Przeworscy Patrioci w ciągu 5 lat aktywnej działalności ze składek grupy, własnego wkładu oraz pomocy ludzi z dobrym sercem udało się Nam zorganizować ponad 300 akcji społecznych w środowisku lokalnym. Szczególnie dla Nas aktywny był okres 2014/2015/2016, gdzie udało się Nam organizować blisko 70 akcji i wyjazdów wciągu roku na które składają się:

a) spotkania z kombatantami przeworskimi  tj. Eugeniusz Kondziołka (Żołnierz Wyklęty) oraz Zofia Góra (łączniczka Armii Krajowej). 
Na akcję związane z naszymi bohaterami łącza się spotkania w szkołach, prelekcje historyczne, ale również wywiady do TVP RZESZÓW oraz GŁOS BOHATERA. Dla naszych kombatantów organizowaliśmy również dwie prężne akcje "Dziękuję za wolność" oraz "Dziękuję za walkę", która polegała na przygotowaniu zdjęć i kartki z w/w treścią dla naszych "dziadków" :)

b) wraz z grupą Narodowy Rzeszów mieliśmy okazję przygotować mural upamiętniający naszego bohatera - majora Eugeniusza Kondziołkę (wspomniany wyżej), natomiast wraz ze wsparciem przeworskiego Muzeum oraz Fundacji Street-Light z Konina przygotowany mural pamięci Bohatera Bitwy o Anglię w Dywizjonie 306 Tadeusza Rolski c) prelekcje szkolne oraz wystawy historyczne w naszym mieście 

d) organizacja uroczystości patriotycznych i historycznych tj. Marsze ku czci Żołnierzy Wyklętych, Uroczystości Powstańcze, Rzezi Wołyńskiej oraz Powstania Styczniowego. Przez 3 lata w naszym mieście uczestniczymy w dniach pamięci o holokauście, pragnąć mówić szczególnie o Polakach, którzy oddali życie ratując podczas II Wojny Światowej naród żydowski. 
Od roku organizujemy  na naszym moście im. Jana Gryczmana - bohatera walk na Westerplatte iluminację świetlną z dużą ilością pirotechniki, dzięki czemu pragniemy w taki sposób ukazać młodemu pokoleniu naszą determinację i różnorodność w działaniach.
Dodatkowym naszym celem było tworzenia dwukrotnie Marszu dla Życia i Rodziny, aby pielęgnować wśród mieszkańców wartości Bóg Honor Ojczyzna. 


e) organizacja akcji charytatywnych w środowisku lokalnym to między innymi trzy wspaniałe rap festiwale na rzecz małego Mateuszka Pieniążka z Maćkówki k. Przeworsk oraz akcje związane z mikołajem oraz dniem dziecka. Moją tradycja osobistą jest od 4 lat uczestnictwo w przeworskim szpitalu w dniu 16 stycznia w którym przekazuje puzzle, gry planszowe, słodycze oraz pluszowe miśki, aby moje urodziny były w tym dniu bardzo wyjątkowe i bym mógł dawać szczęście również innym. Dodatkowo współorganizowaliśmy ZUMBA FINTESS oraz zbiórki nakrętek czy makulatury. 


 

f) organizacja pomocy Polakom zamieszkałym na Dawnych Kresach II Rzeczpospolitej, tutaj zorganizowany jestem w ramach pracy w Stowarzyszeniu Razem dla Kresów, a od 2016 roku jako współorganizator Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Polscy Kibice dla Kresowiaków, dzięki czemu wspieramy Rodaków podczas Świąt Bożego Narodzenia, Świąt Wielkanocnych, ale również mikołaj czy dzień dziecka. 
W ramach naszej pracy sprzątamy groby oraz zbieramy znicze, które później zapalamy na Cmentarzu Janowskim, Łyczakowskim czy Orląt Lwowskich we Lwowie. 

 

 

g) pragniemy aktywnie spędzać "czas wolny", dzięki czemu nasza organizacja postanowiła organizować darmowe treningi kick-boxingu dla młodzieży z miasta, a także szereg turniejów piłkarskich, koszykarskich oraz rajdów rowerowych 
DZIĘKUJĘ WAM DOBRZY LUDZIE ! 

Wszystkie moje czyny organizowane są dzięki wspaniałym ludziom, którzy wspierają mnie na każdym kroku, dzięki czemu pragnę podziękować całej ekipie Narodowy Rzeszów, którzy byli dla mnie takim początkiem, a do dzisiaj pozostają starszymi doradcami, którzy wielokrotnie przestrzegają przed zrobieniem błędu ale również i pocieszą w okresie złym.  Dziękuję z tego miejsca moim nauczycielom, wykładowcom, samorządowcom oraz członkom grupy Przeworscy Patrioci czy ONR Brygady Podkarpackiej za okazałe wsparcie i pomoc.  Słowa uznania pragnę przesłać do Maćkówki i rodziny małego Mateuszka, którzy na co dzień wspierają moje czyny, a znajomość nasza, która rozpoczęła się w 2015 roku trwa bardzo dobrze i wspólnie jesteśmy wielką rodziną. 

Pragnę podziękować mojemu przyjacielowi Łukaszowi z Sanovii Lesko, Michałowi z Polonii Przemyśl, Maćkowi z Siarki Tarnobrzeg, Łukaszowi, Dawidowi, ale również Bartkowi, którzy na co dzień mieszkają w Anglii - KoNoPia ! Pragnę podziękować Grześkowi, Michałowi, Bartkowi, Kubie, Pawełkowi oraz Sławkowi z grupy MPOP'07, z którymi dorastałem jako kibic. Dziękuję kibicom z przeworskiego Orła, Polonii Przemyśl , Sokoła Nisko, Pogoni Leżajsk, Stali Stalowa Wola,  Legii Warszawa, Stali Rzeszów, Korony Kielce, całej ekipie z Bieszczad, z którą mamy przyjemność pomagać wielu dobrym chłopakom, a więc wspomniana Sanovia Lesko. 

Dziękuję całej biało-czerwonej emigracji, która mieszka na co dzień w Holandii (pozdrowienia Kuba, pozdrowienia Kamilku), Anglia, Francja, Hiszpania, Włochy, Norwegia czy Stany Zjednoczone, za wszelkie wsparcie, niech Dobry Bóg będzie z Wami i wracajcie do naszej Ojczyzny.
Najważniejsza dla mnie osoba, to tuż po mamie, jest moja ukochana Andżelika, której dziękuję za wiarę i miłość, którą  mnie obdarzyła, dzięki której jestem chętny dalej żyć, wierzyć i walczyć o wspólne lepsze życie. 


Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem