Michał Sawicki-śpiewający akordeonista

W Patronite od 08.09.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 355

liczba Patronów: 511

15 patronów
680 zł miesięcznie
680 zł łącznie
Witam! Nazywam się Michał Sawicki i jestem śpiewającym akordeonistą. Od 6 lat zacząłem poważnie zajmować się aranżowaniem różnej muzyki na akordeon i śpiew. Wydałem do tej pory 3 płyty, a kolejna jest w przygotowaniu. Akordeon to moja wielka pasja, a moim marzeniem jest rozwój tej działalności.

O Autorze

Z wykształcenia jestem nauczycielem muzyki. Moją pasją od dzieciństwa jest akordeon. Pierwszą lekcję odbyłem w wieku 10 lat. Obecnie przygoda z tym instrumentem to już 33 lata :) Ciągle mam co poznawać i nadal się uczę.

Udało mi się znaleźć własny styl gry, ponieważ wszystkie aranżacje przygotowuję na akordeon i śpiew. Swój instrument traktuję jako zespół, który ma towarzyszyć mi, kiedy śpiewam. To wpłynęło na wspomniany inny sposób mojej gry. Do tej pory wydałem 3 płyty z różnymi utworami zaaranżowane na akordeon i śpiew.

Instrument na jakim gram to Wetlmeister Cantus IV deluxe i pochodzi on z lat 60-tych XX w. Ma miłe, matowe brzmienie, które świetnie komponuje się z głosem. Ponadto wyposażony jest w system nagłośnieniowy, który zamontowany w odpowiedni sposób w środku instrumentu wpływa na pełne brzmienie lewej ręki (basy), co imituje brzmienie gitary basowej lub kontrabasu i wyróżnia ten instrument spośród innych. 

Od pewnego czasu dołączył do mnie mój syn Dominik dołączył do mnie i pracujemy oraz koncertujemy razem. Dominik gra na instrumentach perkusyjnych - głównie na cajonie. 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!