Mieczysław Łusiak SJ

W Patronite od 29.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 314

Liczba Patronów: 463

Zostań Patronem
32 patronów
1 360 miesięcznie
7 755 łącznie
Jestem jezuitą, który od kilku lat działa w przestrzeni internetowej, by w ten sposób uczyć ludzi bycia szczęśliwym. Główną inspiracją dla mnie jest nauczanie Jezusa Chrystusa zawarte w Ewangelii. Mój kanał na YouTube: "Akademia Szczęśliwego Życia - Mieczysław Łusiak SJ"

O Autorze

Akademia Szczęśliwego Życia to wyjątkowe miejsce w przestrzeni YouTube, ponieważ dzięki treściom znajdującym się na moim kanale dowiesz się, jak odnaleźć szczęście w swoim życiu, a mówiąc dokładniej: jak nauczyć się być szczęśliwym. Zaczynałem od cyklicznych wykładów na ten temat.

Kilku lat temu pod moim "okiem" powstały wspólnoty Rodzin Empatycznych. Jest to owoc wcześniejszej już fascynacji Porozumieniem bez Przemocy (NVC), którego twórcą był Marshall Rosenberg. Jest to dla mnie nie tylko sposób komunikowania się, ale przede wszystkim sposób na lepsze życie Ewangelią. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazuję nie tylko prowadząc wspomnianą Wspólnotę, ale również wiele rekolekcji i kursów nt. komunikacji i wychowania. Wśród takich inicjatyw mogę wymienić:

 • Akademię Miłości Małżeńskiej i Rodzicielskiej,

 • Akademię Szczęśliwego Życia,

 • Rodzinne Boże wakacje z warsztatami "O języku życia",
 • weekendowe sesje Akademii Szczęśliwego Życia i Ewangelicznej Szkoły Wolności

Obecnie w ramach Wspólnoty Rodzin Empatycznych istnieje i funkcjonuje 25 grup, w kilku miejscach w Polsce:

 • Trójmiasto,
 • Wrocław,
 • Bydgoszcz,
 • Warszawa,
 • Łódź.

Powstała już strona internetowa Wspólnoty, która wciąż się rozwija. Zapraszam do odwiedzenia i zapoznania się z profilem Rodzin Empatycznych.

https://rodzinyempatyczne.jezuici.pl/

W ramach naszych spotkań omawiam różne zagadnienia, które w rodzicielskiej codzienności stanowią wiele wyzwań. Jednym z takich tematów jest stosowanie kar i nagród. Pokazuję czy i jak można wychowywać dzieci bez kar i nagród. Łączę przy tym wspomniane Porozumienie bez Przemocy (NVC) z Ewangelią.

Głoszone przeze mnie treści nie ograniczają się jednak tylko do życia rodzinnego i małżeńskiego. Każdy może znaleźć tu przestrzeń do rozwoju osobistego - w końcu wszyscy pragniemy być w relacji, bez względu na to, przy pomocy jakich strategii będziemy realizować swoje potrzeby kontaktu z samym sobą czy innymi ludźmi. 

Przy okazji zachęcam do odwiedzenia strony internetowej jezuickiego Domu Rekolekcyjnego "Oaza" w Suchej na Pomorzu, który prowadzę. W miejscu tym organizuję wiele różnych inicjatyw, w tym wspominane rekolekcje dla rodzin. 

http://www.sucha.jezuici.pl/

Jednym z celów, jaki chciałbym osiągnąć jest modernizacja i rozbudowa Domu Rekolekcyjnego, gdyż aktualna infrastruktura jest niewystarczająca. Działania, jakie podjąłem w tym temacie pozwoliły na uzyskanie deklaracji wsparcia budowy z funduszy UE. Jeśli udałoby się zdobyć brakującą kwotę 2,4 mln zł, prace mogłyby rozpocząć się już w 2022 roku.

Kanał Akademia Szczęśliwego Życia to również przestrzeń, w której umieszczam codzienny komentarz do Ewangelii. Chcę w ten sposób nie tylko wyjaśniać pojawiające się niejasności w rozumieniu Słowa Bożego, ale dzielić się przy okazji tym, jak w praktyce budować żywą relację z Bogiem i drugim człowiekiem.

Wychodząc naprzeciw wielu prośbom na kanale pojawiła się seria z cyklu "Q&A", czyli pytań i odpowiedzi. Cieszy się ona na tyle dużym zainteresowaniem, więc będę się starał, aby kolejny odcinek pojawiał się co kilka dni.

Sytuacja związana z pandemią spowodowała, że dzięki takiemu medium, jakim jest kanał YouTube, mogę również transmitować msze online na żywo. Aktualny plan transmisji można znaleźć na stronie internetowej Domu Rekolekcyjnego "Oaza".

http://www.sucha.jezuici.pl/

Na kanale pojawiają się również różnego rodzaju rekolekcje, w tym dla małżeństw niesakramentalnych, których jestem duszpasterzem w Bydgoszczy.

Jak widzisz, głosząc Ewangelię podejmuję na kanale "Akademia Szczęśliwego Życia" wiele inicjatyw. W realnym życiu również jest tego sporo, dlatego zapraszam Cię do zapoznania się z "Celami", które wspólnie możemy osiągnąć!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Marzena Tkocz
Marzena Tkocz
Próg: 50 zł
Jolanta Izydorczyk
Jolanta Izydorczyk
Próg: 10 zł
Barbara Bernatowicz
Barbara Bernatowicz
Próg: 50 zł