Avatar użytkownika

Mirosław Kardaś

56
patronów
1 744 
miesięcznie
217 141 
łącznie
56
patronów
1 744 zł 217 141 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Próg wycofywany
10 zł miesięcznie
Nagrodą za wsparcie na tym poziomie jest wpis na moim blogu http://mirekk36.blogspot.com/p/patronite.html , na liście aktualnych patronów opatrzonych brązowym statusem. Nie będę określał tej kwoty jako drobnej czy mało znaczącej ponieważ każda wpłata się liczy i bardzo dużo dla mnie znaczy, zaś dzięki odpowiednim progom każdy może dopasować wsparcie do swoich potrzeb/możliwości. Każda wpłata pozwala przeznaczyć mi kolejną porcję czasu na tworzenie dla Ciebie nowych tutoriali zamiast na szukanie innych zleceń pracy zarobkowej, nie mających nic wspólnego z Twomi potrzebami w zakresie pozyskiwania nowej ciekawej wiedzy. Uprzejmie dziękuję!
25 zł miesięcznie
Wpis na liście patronów na moim blogu http://mirekk36.blogspot.com/p/patronite.html opatrzony srebrnym statusem. Status srebrnej karty "ATNEL CLUB", który zostanie powołany do działania po osiągnięciu jednego z celów opisanych na tej stronie. Wpłata o takiej wartości pozwoli znacznie zwiększyć zaangażowanie w powstawanie nowych materiałów wideo, zakup części elektronicznych do tworzenia prototypów oraz prac związanych z ich uruchamianiem. Bardzo dziękuję za subskrypcję w tej wysokości, zdaję sobie bowiem sprawę, że każda złotówka to spora inwestycja i trzeba przemyśleć każdy wydatek. Będę starał się z całej mocy sprostać powierzonym nadziejom w tym zakresie.
45 zł miesięcznie
Wpis na liście patronów na moim blogu http://mirekk36.blogspot.com/p/patronite.html (opatrzony złotym statusem) Status złotej karty członkowskiej "ATNEL CLUB", który zostanie powołany do działania po osiągnięciu jednego z celów opisanych na tej stronie. Wsparcie w tej wysokości w znaczący sposób może wpłynąć na szybszą realizację przedstawionych celów na stronie a co za tym idzie zacieśnienia naszej współpracy bo tak należałoby nazwać już wpłaty w tej wysokości. Dlatego czuję się tym bardziej zobowiązany za tego typu Twoją inwestycję w naukę i realizację projektów.
65 zł miesięcznie
Wpis na liście patronów na moim blogu: http://mirekk36.blogspot.com/p/patronite.html opatrzony srebrnym medalem. Dostęp do złotej karty "ATNEL CLUB" . Przy tym poziomie wpłat to już na prawdę współpraca, dlatego uzyskasz możliwość dodawania tematów na kolejne poradniki, które pojawiać się będą również na specjalnej liście na moim blogu. Nie jestem wprawdzie w stanie zagwarantować, że uda mi się spełnić wszystkie życzenia ani określić przedziału czasowego, liczę jednak na to, że uda mi się wiele z nich zrealizować. Współpraca zobowiązuje a więc serdecznie dziękuję za ten poziom wsparcia.
98 zł miesięcznie
Wpis na liście patronów na moim blogu: http://mirekk36.blogspot.com/p/patronite.html opatrzony złotym medalem, dostęp do złotej karty w "ATNEL CLUB". Możliwość składania propozycji do kolejnych poradników wideo. Możliwość zakupu w naszym sklepie internetowym dowolnego programu mojego autorstwa jak np: MkAvrCalculator, Mk2Decoder IR itp (nawet w wersji komercyjnej) z rabatem w wysokości 80% (tylko jedna licencja - na własne potrzeby).Przy tym poziomie wpłat uhonorujemy to obecnością na planszy końcowej naszych poradników wideo, przy czym mogę zagwarantować minimum 4-krotne pojawienie się w tej sekcji poradnika). To także spory zastrzyk finansowy na realizację wyznaczonych celów oraz zdecydowanie zwiększone szanse realizacji proponowanych tematów do poradników. Być może samo słowo dziękuję to mało, nie mniej jednak bardzo dziękuję za taką inwestycję.
175 zł miesięcznie
Dla wszystkich, którzy po prostu chcą wspierać rozwój kanału. Ten próg powstał na życzenie jednego z patronów. Z góry ślicznie dziękuję za wsparcie.
250 zł miesięcznie
Wszystkie gratyfikacje z niższych progów nagród a także możliwość promowania własnej strony internetowej w postaci banera graficznego na moim blogu, na stronie z listą patronów przez cały okres gdy będziesz patronem. Do tego jednorazowa informacja na naszym fanpage na Facebook o pojawieniu się nowej strony patrona.

Umieszczenie własnego baneru na moim blogu wraz z informacją na naszym FB pozwoli znacząco skorzystać z naszego zasięgu jeśli chodzi o aktywną społeczność, jest to zatem spora inwestycja również w promowanie własnej witryny czy też działalności. Jest to oczywiście tylko propozycja, nie zaś wymóg, wszystko zależy od Twoich potrzeb w tym zakresie. (zastrzegamy sobie prawo weryfikacji strony i treści na niej przekazywanych a także prawo do nie publikowania treści uznanych przez nas za niewłaściwe. W razie czego proszę zapytać przed podjęciem decyzji o tej inwestycji jeśli będzie zależało na tego typu promocji)
500 zł miesięcznie
Propozycja z naszej strony na możliwość uzyskania maksymalnego poziomu promocji w postaci promowania własnej: witryny, kanału YT lub produktu w jednym z naszych odcinków. Plansza informacyjna (po ustaleniu treści i szczegółów dotyczących promowanej witryny bądź produktu) pojawi się na samym początku wybranego przez nas poradnika wideo, tuż po informacji o temacie odcinka. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy publikacji jeśli treści bądź produkty zostaną uznane przez nas za niewłaściwe). Promocja możliwa jest raz na trzy miesiące, lub po trzech miesiącach, jeśli jesteś w tym okresie patronem. Kolejność ukazywania się plansz patronów dla tego poziomu wpłat zależy od dat subskrypcji.
Jest to inwestycja w reklamę twojej działalności lub produktu z pełnym wykorzystaniem naszego zasięgu YT oraz mojego bloga. Naturalnie jest to tylko propozycja a nie wymóg przy wyborze tej płatności.
800 zł miesięcznie
Oferta czysto biznesowa dla firm, które zechciałby umieścić swój baner reklamowy na naszym forum www.forum.atnel.pl widoczny na górze na każdej stronie forum przez okres jednego miesiąca. Z uwagi na to, że na forum może być umieszczony tylko jeden taki baner terminy jego zamieszczenia będą do uzgodnienia. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia zlecenia jeśli uznamy treści promowanej witryny za niewłaściwe z naszego punktu widzenia, proszę zatem uprzejmie zawsze o kontakt przed wykorzystaniem tej możliwości). Na podobnych zasadach możemy umieścić również baner na miesiąc czasu na moim blogu.

Skuteczność reklamy i zasięgu z uwagi na ilość odwiedzin na naszym forum, sprawdzona została m.in przez tak dużą firmę jak tme.pl. Na życzenie przed publikacją jesteśmy gotowi przesłać statystyki google analitycs dla strony forum w celu dokonania własnej oceny.

1000 zł miesięcznie
Jeśli masz ochotę wesprzeć taką kwotą rozwój kanału, wybierz dowolne nagrody z poprzednich poziomów jeśli uznasz to za stosowne. Ja pozostaję dozgonnie wdzięczny i zrobię wszystko aby sprostać również tak wysokiemu poziomowi wsparcia.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Mirosław Kardaś w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Od kilku lat staram się zarażać pasją programowania mikrokontrolerów w języku C oraz elektroniką cyfrową wszystkich swoich widzów i czytelników. Wydałem już trzy własne książki w tym zakresie a dodatkowo prowadzę wideobloga z poradnikami do nich. Dodatkowo staram się pokazać jak pisać również swoje programy na komputery PC oraz smartfony. Zapraszam

Nazywam się Mirosław Kardaś zaś w internecie znany jestem pod nickiem mirekk36

Moim nadrzędnym celem są nieustanne próby oraz ciągłe poszukiwanie nowych dróg, za pomocą których będę w stanie zaprosić do świata elektroniki oraz programowania jak najwięcej osób. Przy czym nie ważny jest wiek, liczy się otwarty umysł, chęć nabywania nowych umiejętności a być może rozwinięcie nowych własnych pasji czy też hobby. Rozpoczynając realizację tego co dla mnie najważniejsze zacząłem od przygotowania pierwszej na rynku w Polsce książki dotyczącej nauki języka C dla mikrokontrolerów AVR. Tak, tak zaczęło się to wszystko w styczniu 2011 roku. Wtedy to ukazała się pierwsza moja książka pt: "Mikrokontrolery AVR Język C - podstawy programowania". Książka dla całkowicie początkujących osób, nawet dla tych, którzy dotąd nigdy się nie zetknęli z tym zagadnienie, którzy nie zajmowali się nawet elektroniką. Dzisiaj, po 6 latach mogę śmiało przekazać wszystkim informację, że metoda jaką wybrałem odnośnie przekazu wiedzy w książce DZIAŁA! To oczywiście opinia samych czytelników, którzy z chęcią sięgają po kolejne części całej serii, która jest w planie.

Druga część pt: "Język C Pasja programowania mikrokontrolerów 8-bitowych" ukazała się w 2012 roku, natomiast najnowsza pt: "Wkuwamy C Majsterkuj razem ze mną"  wydana została w 2016 roku po kilku ładnych latach przerwy. Książki te zdobyły wśród rzeszy czytelników swoje przydomki, brzmiące: Bluebook, Greenbook, Yellowbook. Dlatego teraz wszyscy czekają na kolejną z serii jak widać na załączonym obrazku Orangebook. 

Książki pozwalają mi przekazać spory zakres informacji i to w takiej, którą trudno byłoby przekazać w poradnikach wideo. Zawartość książek to pewnego rodzaju baza ale to nie koniec. Kiedyś bowiem prowadziłem kursy stacjonarne języka C z bardzo dobrymi rezultatami. Niestety tego typu metoda drastycznie ograniczała ilość osób, którym mógłbym przekazać swoją skromną wiedzę, w których mógłbym zaszczepić nową pasję. Stąd zrodził się pomysł na nowy sposób dotarcia do dużo większej liczby osób. Niestety książki, pomimo, że pisane prostym i bardzo przystępnym językiem i to do tego stopnia, że niektórzy czytelnicy pisali do mnie, że czyta się je jak dobry kryminał, to jednak brak bezpośredniego kontaktu z autorem gdy natrafi się na coś niezrozumiałego czasem nie pozwala "iść dalej". Dlatego od razu po wydaniu pierwszej książki rozpocząłem intensywne prace nad tworzeniem poradników wideo do moich książek. To pozwoliło rozwiązać niedogodności o których wyżej wspomniałem, dając czytelnikowi możliwość prawie bezpośredniego kontaktu ze mną. Każdy może zobaczyć na żywo jak ja podchodzę do pisania programów, tworzenia elektroniki czy projektowania własnych układów, schematów czy płytek PCB. Drugą istotną zaletą tak przygotowanej wiedzy w postaci poradników wideo jest fakt, że udaje mi się znakomicie poszerzyć zakres poruszanej tematyki w książkach, bowiem jest również mnóstwo zagadnień, które wg mnie szalenie trudno jest z kolei przekazać w książce za to idealnie nadaje się to do poradników wideo.

Podsumowując, od początku roku 2011 przekazywanie wiedzy, pasji zaczęło się w moim życiu na poważnie, zacząłem to traktować wręcz zawodowo z uwagi na coraz większą ilość zainteresowanych osób. Niestety działając w pojedynkę i mając obowiązki w postaci prowadzenia nie tylko własnego wydawnictwa ale i firmy, zaczęło powoli brakować czasu. Musiałem zatem nauczyć się go dzielić z jednej strony na czas poświęcony na powstawania poradników wideo, które dotąd publikowane są zupełnie za darmo na moim wideoblogu na yotube LINK, z drugiej na pisanie książek które wymagają ogromnej ilości czasu i wręcz oderwania się praktycznie od wszelkich innych zajęć np poradników, z trzeciej zaś strony trzeba również w tzw "międzyczasie" w jakiś sposób zarabiać na przysłowiowy chleb a więc zająć się tak przyziemnymi sprawami jak prowadzenie firmy, sprzedaży, kontaktów z dysrtybutorami naszych produktów i książek, kontaktu z klientami, czytelnikami, którego nigdy nie unikam, wręcz przeciwnie. Aż po kontakty z księgarniami, uczelniami czy bibliotekami w całej Polsce. To wszystko właśnie spowodowało, że na powstanie trzeciej części czyli Yellowbook'a czytelnicy musieli czekać praktycznie aż 4 lata od ukazania się poprzedniej części.

Dodatkowo cały ten czas poświęcony na pisanie książki zaowocował drastycznym spadkiem ilości nowych, a tak przecież pożądanych przez widzów i czytelników, poradników na moim kanale youtube. Pomimo, że na dzień dzisiejszy jest już ponad 300 poradników wideo, to jednak wciąż pojawiają się nowe technologie, uaktualnienia i kolejne możliwości rozwoju dla widzów i czytelników. Często chociażby trzeba zaktualizować środowisko pracy itp. Dużo przyjemniej jest gdy możemy to robić wspólnie chociażby przez przysłowiową szklaną szybę monitora, chociaż w dzisiejszych czasach często również szybkę smartfona. Nowych poradników mogłoby powstawać dużo więcej i to nawet podczas pisania książki czy kolejnych książek, które przecież mam dla Was zaplanowane., gdybym tylko mógł się skupić na tym co mi najbardziej wychodzi a więc pisaniu książek i tworzeniu poradników wideo. Gdyby było jakieś wsparcie ze strony szanownych widzów i czytelników. Skłamałbym gdybym powiedział, że do tej pory tego nie doświadczyłem. Mnóstwo osób bowiem często pyta mnie w jaki sposób mogą wesprzeć wprost finansowo moją działalność związaną z tworzeniem coraz to nowszych poradników wideo. Niestety do tej pory przepisy w prawie polskim zabraniały tego typu wsparcia. Do teraz, gdy w końcu udało się zaprząc mechanizmy crowfundingu do życia. To właśnie dzięki temu mogła zostać w ogóle ukończona i wydana moja trzecia książka, ponieważ z uwagi na długi proces jej pisania, tworzenia (zajęło to praktycznie cały jeden rok czasu) zabrakło środków finansowych na finalizację tego pomysłu. Wtedy udało się z sukcesem uzyskać Wasze wsparcie w polskim serwisie crowfundingowym Polak Potrafi. 

Teraz chciałbym za namową wielu z Was spróbować skorzystać z serwisu PATRONITE, który pozwoliłby szersze wsparcie bieżącej działalności w zakresie tworzenia nowych poradników wideo. Stworzenie wręcz docelowo czegoś w rodzaju kanału TV na youtube z nowymi projektami, które mógłbym przedstawiać wam od A do Z. Większość z Was zna przecież mój sposób przekazu i wie że udaje mi się znakomicie dzielić się z Wami tak na prawdę nie tylko jedną moją pasją jaką jest elektronika i programowanie mikrokontrolerów. W bogatej do tej pory ofercie darmowych poradników znajdziecie bowiem całe serie poświęcone nauce programowania na smartfony a także na komputery PC w takim języku jak np Delphi, gdzie pokazuję jak można go wykorzystać "w służbie dla elektronika". To nie wszystko, rozpocząłem skromnie także dział poradników związanych z obróbką grafiki na potrzeby programowania przy wykorzystaniu m.in takich narzędzi jak Photoshop. Ale to nie wszystko - zapewniam Was, że w przypadku wsparcia, gdy będę mógł już na prawdę potraktować przekazywanie swojej wiedzy jako zawód i móc się z tego utrzymywać chociaż w pewnym zakresie, to odpadnie mi mnóstwo obowiązków z szukaniem innych prac, na które muszę przecież poświęcać równie wiele cennego czasu opóźniając tym samym powstawwanie zarówno nowych ciekawych poradników jak również książek, które coraz częściej są wyczekiwane. 

Myślę, że nie muszę dodawać, że samo tworzenie poradników wideo to nie tylko ogromna ilość czasu jaka jest potrzebna na ich nakręcanie czy montaż wideo (czego dokonuję wciąż sam osobiście w pojedynkę) lecz także długi czas solidnego przygotowania się do poradników. Nie poruszam przecież tematów lekkich o których można ot tak sobie mówić na zasadzie "co ślina na język przyniesie". Często będąc wymagającym wobec samego siebie wciąż powtarzam nagrywanie całego materiału jeśli uznaję, że zbyt dużo poszło nie tak jak trzeba. To nie wszystko. Im dalej w las tym więcej drzew a zatem pojawiają się i to nie małe koszty przygotowywania specjalnie dla was prototypów urządzeń które mam omawiać, każdy bowiem chciałby zobaczyć efekt końcowy a nie tylko posłuchać o tym czego to nie zrobimy i zakończyć na samych opowieściach. Myślę, że efekt pojawia się gdy możemy wykonać projekt od A do Z, od zaprojektowania schematu, płytki PCB i obudowy aż do napisania finalnej wersji oprogramowania. Często też po takich poradnikach sami zwracacie się do mnie o to aby przygotować i wprowadzić wręcz do oferty sprzedaży naszego wydawnictwa takie już gotowe produkty albo chociażby same płytki PCB aby każdy mógł majsterkować później w zaciszu swojeo warsztatu.

Reasumując, dzięki Waszemu wsparciu będą mogły powstawać całe serie tematyczne poradników łącznie z propozycjami pojawiającymi się z Waszej strony. Mając do dyspozycji bazę wiedzy, którą przekazuję w swoich książkach dużo łatwiej będzie mi realizować z wami na żywo pewne ciekawe projekty i to nawet duże projekty. Będę w stanie pisać szybciej nowe książki a jeśli sukcesem okażą się warsztaty z Yellobookiem które odbędą się od lutego 2017 roku do maja 2017 roku w czterech miastach Polski to mam nadzieję, również i to dla Was moi patroni powtórzyć, zorganizować prawdziwe warsztaty ale już zupełnie na żywo razem ze mną. 

Czy to wszystko się powiedzie? To zależy wyłącznie od Was bo ja ze swojej strony mogę zagwarantować że włożę w to co będę przygotowywał po 100% swojego serca, pasji i zdobytych umiejętności.

 

Chciałbym zapewnić, że moim celem nie jest zbieranie funduszy na moje utrzymanie ale tylko i wyłącznie na rozwój kanału z poradnikami bez dokładania do tego z własnych pieniędzy. Moje źródło utrzymania to sprzedaż książek oraz produkcja modułów elektronicznych do książek dla edukacji. Niestety na obecnym etapie jak napisałem wyżej, najczęściej muszę dokładać z własnych środków co powoduje ich znaczne uszczuplenie i brak możliwości albo rozwoju firmy albo pojawiania się nowych poradników. Skutkiem tego jest konieczność szukania dodatkowych zleceń na prace zewnętrzne dla firm, co powoduje już kompletne oderwanie czasowe od  efektywnego i szybkiego tworzenia poradników czy też pisania nowych książek. 

Cele Autora

Przyśpieszenie tworzenia poradników wideo
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 756 zł brakuje
69%
Zebrana kwota pozwoli na pomoc w realizacji czyli montażu materiałów wideo przez zewnętrzną specjalizowaną firmę, co będzie stanowiło drastyczne zwolnienie mojego czasu, którego poświęcam zwykle nocami, często wręcz zarywając nocki. I nie chodzi tu o to, że jestem zmęczony, bo jeśli chodzi o Twoje wsparcie to nie liczy się moje zmęczenie. Wolę po prostu ten czas przeznaczyć na to co potrafię najlepiej czyli na przygotowanie i opracowanie kolejnych poradników co znacznie przyśpieszy ich powstawanie w ciągu roku.
ATNEL CLUB - założenie klubu ze specjalnymi uprawnieniami
  • 4 500 zł miesięcznie
  • 2 756 zł brakuje
38%
Jeśli uda się osiągnąć dochody tego rzędu to uda się również stworzyć specjalną stronę ATNEL CLUB przeznaczoną tylko dla tej społeczności, zawierającą wszystkie uzupełniające materiały do poradników wideo bez konieczności ich publikacji na różnych stronach gdzie później są ciężkie do odnalezienia. Stworzenie profesjonalnej strony z wyszukiwarką treści, przygotowanie tzw srebrnych i złotych kart użytkownika zapewniających nie tylko odpowiednie poziomy dostępu do wybranych treści ale przede wszystkim spore zniżki ( 40% - srebrna karta , 80% złota karta ) na zakup skryptów z przygotowanym przeze mnie specjalnie ręcznie kodami źródłowymi tworzonymi w trakcie poradników wideo. Często będą to kody znacznie poprawione, uzupełnione oraz lepiej zoptymalizowane niż te które przedstawiam w poradniku wideo. Zebrana kwota pozwoli na zaprojektowanie i zbudowanie odpowiedniej bazy danych do witryny o której mowa oraz je regularne uzupełnianie danymi. Docelowo możliwość wprowadzenia logowania i pobierania spersonalizowanych dla każdego osobiście treści, np. bank własnych licencji zakupionych w Atnel oraz innych materiałów.
Więcej poradników sprzętowych
  • 1 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Zebrana kwota pozwoli na planowe inwestycje z mojej strony w części elektroniczne, nowe ciekawe moduły służące tylko i wyłącznie do realizacji prototypów do poradników. Kwota ta przeznaczana będzie również na zamówienia płytek PCB. Do każdego poradnika z ciekawym urządzeniem będę w stanie przygotować dokumentację montażową, model 3D projektu w PDF, BOM czyli listę części wraz z dokładnym schematem.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Mirosław Kardaś już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
98 zł
Michał Mętel
Michał Mętel
45 zł
Bogusław Kostek
Bogusław Kostek
65 zł
Andrzej Mirocha
Andrzej Mirocha
25 zł
Krzysztof Sornek
Krzysztof Sornek
65 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.