Mirosław Kardaś

W Patronite od 31.01.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 221

Liczba Patronów: 228

Zostań Patronem
Kup na prezent
84 patronów
2 335 miesięcznie
170 638 łącznie
Od kilku lat staram się zarażać pasją programowania mikrokontrolerów w języku C oraz elektroniką cyfrową wszystkich swoich widzów i czytelników. Wydałem już trzy własne książki w tym zakresie a dodatkowo prowadzę wideobloga z poradnikami do nich. Dodatkowo staram się pokazać jak pisać również swoje programy na komputery PC oraz smartfony. Zapraszam

O Autorze

Nazywam się Mirosław Kardaś zaś w internecie znany jestem pod nickiem mirekk36

Moim nadrzędnym celem są nieustanne próby oraz ciągłe poszukiwanie nowych dróg, za pomocą których będę w stanie zaprosić do świata elektroniki oraz programowania jak najwięcej osób. Przy czym nie ważny jest wiek, liczy się otwarty umysł, chęć nabywania nowych umiejętności a być może rozwinięcie nowych własnych pasji czy też hobby. Rozpoczynając realizację tego co dla mnie najważniejsze zacząłem od przygotowania pierwszej na rynku w Polsce książki dotyczącej nauki języka C dla mikrokontrolerów AVR. Tak, tak zaczęło się to wszystko w styczniu 2011 roku. Wtedy to ukazała się pierwsza moja książka pt: "Mikrokontrolery AVR Język C - podstawy programowania". Książka dla całkowicie początkujących osób, nawet dla tych, którzy dotąd nigdy się nie zetknęli z tym zagadnienie, którzy nie zajmowali się nawet elektroniką. Dzisiaj, po 6 latach mogę śmiało przekazać wszystkim informację, że metoda jaką wybrałem odnośnie przekazu wiedzy w książce DZIAŁA! To oczywiście opinia samych czytelników, którzy z chęcią sięgają po kolejne części całej serii, która jest w planie.

Druga część pt: "Język C Pasja programowania mikrokontrolerów 8-bitowych" ukazała się w 2012 roku, natomiast najnowsza pt: "Wkuwamy C Majsterkuj razem ze mną"  wydana została w 2016 roku po kilku ładnych latach przerwy. Książki te zdobyły wśród rzeszy czytelników swoje przydomki, brzmiące: Bluebook, Greenbook, Yellowbook. Dlatego teraz wszyscy czekają na kolejną z serii jak widać na załączonym obrazku Orangebook. 

Książki pozwalają mi przekazać spory zakres informacji i to w takiej, którą trudno byłoby przekazać w poradnikach wideo. Zawartość książek to pewnego rodzaju baza ale to nie koniec. Kiedyś bowiem prowadziłem kursy stacjonarne języka C z bardzo dobrymi rezultatami. Niestety tego typu metoda drastycznie ograniczała ilość osób, którym mógłbym przekazać swoją skromną wiedzę, w których mógłbym zaszczepić nową pasję. Stąd zrodził się pomysł na nowy sposób dotarcia do dużo większej liczby osób. Niestety książki, pomimo, że pisane prostym i bardzo przystępnym językiem i to do tego stopnia, że niektórzy czytelnicy pisali do mnie, że czyta się je jak dobry kryminał, to jednak brak bezpośredniego kontaktu z autorem gdy natrafi się na coś niezrozumiałego czasem nie pozwala "iść dalej". Dlatego od razu po wydaniu pierwszej książki rozpocząłem intensywne prace nad tworzeniem poradników wideo do moich książek. To pozwoliło rozwiązać niedogodności o których wyżej wspomniałem, dając czytelnikowi możliwość prawie bezpośredniego kontaktu ze mną. Każdy może zobaczyć na żywo jak ja podchodzę do pisania programów, tworzenia elektroniki czy projektowania własnych układów, schematów czy płytek PCB. Drugą istotną zaletą tak przygotowanej wiedzy w postaci poradników wideo jest fakt, że udaje mi się znakomicie poszerzyć zakres poruszanej tematyki w książkach, bowiem jest również mnóstwo zagadnień, które wg mnie szalenie trudno jest z kolei przekazać w książce za to idealnie nadaje się to do poradników wideo.

Podsumowując, od początku roku 2011 przekazywanie wiedzy, pasji zaczęło się w moim życiu na poważnie, zacząłem to traktować wręcz zawodowo z uwagi na coraz większą ilość zainteresowanych osób. Niestety działając w pojedynkę i mając obowiązki w postaci prowadzenia nie tylko własnego wydawnictwa ale i firmy, zaczęło powoli brakować czasu. Musiałem zatem nauczyć się go dzielić z jednej strony na czas poświęcony na powstawania poradników wideo, które dotąd publikowane są zupełnie za darmo na moim wideoblogu na yotube LINK, z drugiej na pisanie książek które wymagają ogromnej ilości czasu i wręcz oderwania się praktycznie od wszelkich innych zajęć np poradników, z trzeciej zaś strony trzeba również w tzw "międzyczasie" w jakiś sposób zarabiać na przysłowiowy chleb a więc zająć się tak przyziemnymi sprawami jak prowadzenie firmy, sprzedaży, kontaktów z dysrtybutorami naszych produktów i książek, kontaktu z klientami, czytelnikami, którego nigdy nie unikam, wręcz przeciwnie. Aż po kontakty z księgarniami, uczelniami czy bibliotekami w całej Polsce. To wszystko właśnie spowodowało, że na powstanie trzeciej części czyli Yellowbook'a czytelnicy musieli czekać praktycznie aż 4 lata od ukazania się poprzedniej części.

Dodatkowo cały ten czas poświęcony na pisanie książki zaowocował drastycznym spadkiem ilości nowych, a tak przecież pożądanych przez widzów i czytelników, poradników na moim kanale youtube. Pomimo, że na dzień dzisiejszy jest już ponad 300 poradników wideo, to jednak wciąż pojawiają się nowe technologie, uaktualnienia i kolejne możliwości rozwoju dla widzów i czytelników. Często chociażby trzeba zaktualizować środowisko pracy itp. Dużo przyjemniej jest gdy możemy to robić wspólnie chociażby przez przysłowiową szklaną szybę monitora, chociaż w dzisiejszych czasach często również szybkę smartfona. Nowych poradników mogłoby powstawać dużo więcej i to nawet podczas pisania książki czy kolejnych książek, które przecież mam dla Was zaplanowane., gdybym tylko mógł się skupić na tym co mi najbardziej wychodzi a więc pisaniu książek i tworzeniu poradników wideo. Gdyby było jakieś wsparcie ze strony szanownych widzów i czytelników. Skłamałbym gdybym powiedział, że do tej pory tego nie doświadczyłem. Mnóstwo osób bowiem często pyta mnie w jaki sposób mogą wesprzeć wprost finansowo moją działalność związaną z tworzeniem coraz to nowszych poradników wideo. Niestety do tej pory przepisy w prawie polskim zabraniały tego typu wsparcia. Do teraz, gdy w końcu udało się zaprząc mechanizmy crowfundingu do życia. To właśnie dzięki temu mogła zostać w ogóle ukończona i wydana moja trzecia książka, ponieważ z uwagi na długi proces jej pisania, tworzenia (zajęło to praktycznie cały jeden rok czasu) zabrakło środków finansowych na finalizację tego pomysłu. Wtedy udało się z sukcesem uzyskać Wasze wsparcie w polskim serwisie crowfundingowym Polak Potrafi. 

Teraz chciałbym za namową wielu z Was spróbować skorzystać z serwisu PATRONITE, który pozwoliłby szersze wsparcie bieżącej działalności w zakresie tworzenia nowych poradników wideo. Stworzenie wręcz docelowo czegoś w rodzaju kanału TV na youtube z nowymi projektami, które mógłbym przedstawiać wam od A do Z. Większość z Was zna przecież mój sposób przekazu i wie że udaje mi się znakomicie dzielić się z Wami tak na prawdę nie tylko jedną moją pasją jaką jest elektronika i programowanie mikrokontrolerów. W bogatej do tej pory ofercie darmowych poradników znajdziecie bowiem całe serie poświęcone nauce programowania na smartfony a także na komputery PC w takim języku jak np Delphi, gdzie pokazuję jak można go wykorzystać "w służbie dla elektronika". To nie wszystko, rozpocząłem skromnie także dział poradników związanych z obróbką grafiki na potrzeby programowania przy wykorzystaniu m.in takich narzędzi jak Photoshop. Ale to nie wszystko - zapewniam Was, że w przypadku wsparcia, gdy będę mógł już na prawdę potraktować przekazywanie swojej wiedzy jako zawód i móc się z tego utrzymywać chociaż w pewnym zakresie, to odpadnie mi mnóstwo obowiązków z szukaniem innych prac, na które muszę przecież poświęcać równie wiele cennego czasu opóźniając tym samym powstawwanie zarówno nowych ciekawych poradników jak również książek, które coraz częściej są wyczekiwane. 

Myślę, że nie muszę dodawać, że samo tworzenie poradników wideo to nie tylko ogromna ilość czasu jaka jest potrzebna na ich nakręcanie czy montaż wideo (czego dokonuję wciąż sam osobiście w pojedynkę) lecz także długi czas solidnego przygotowania się do poradników. Nie poruszam przecież tematów lekkich o których można ot tak sobie mówić na zasadzie "co ślina na język przyniesie". Często będąc wymagającym wobec samego siebie wciąż powtarzam nagrywanie całego materiału jeśli uznaję, że zbyt dużo poszło nie tak jak trzeba. To nie wszystko. Im dalej w las tym więcej drzew a zatem pojawiają się i to nie małe koszty przygotowywania specjalnie dla was prototypów urządzeń które mam omawiać, każdy bowiem chciałby zobaczyć efekt końcowy a nie tylko posłuchać o tym czego to nie zrobimy i zakończyć na samych opowieściach. Myślę, że efekt pojawia się gdy możemy wykonać projekt od A do Z, od zaprojektowania schematu, płytki PCB i obudowy aż do napisania finalnej wersji oprogramowania. Często też po takich poradnikach sami zwracacie się do mnie o to aby przygotować i wprowadzić wręcz do oferty sprzedaży naszego wydawnictwa takie już gotowe produkty albo chociażby same płytki PCB aby każdy mógł majsterkować później w zaciszu swojeo warsztatu.

Reasumując, dzięki Waszemu wsparciu będą mogły powstawać całe serie tematyczne poradników łącznie z propozycjami pojawiającymi się z Waszej strony. Mając do dyspozycji bazę wiedzy, którą przekazuję w swoich książkach dużo łatwiej będzie mi realizować z wami na żywo pewne ciekawe projekty i to nawet duże projekty. Będę w stanie pisać szybciej nowe książki a jeśli sukcesem okażą się warsztaty z Yellobookiem które odbędą się od lutego 2017 roku do maja 2017 roku w czterech miastach Polski to mam nadzieję, również i to dla Was moi patroni powtórzyć, zorganizować prawdziwe warsztaty ale już zupełnie na żywo razem ze mną. 

Czy to wszystko się powiedzie? To zależy wyłącznie od Was bo ja ze swojej strony mogę zagwarantować że włożę w to co będę przygotowywał po 100% swojego serca, pasji i zdobytych umiejętności.

 

Chciałbym zapewnić, że moim celem nie jest zbieranie funduszy na moje utrzymanie ale tylko i wyłącznie na rozwój kanału z poradnikami bez dokładania do tego z własnych pieniędzy. Moje źródło utrzymania to sprzedaż książek oraz produkcja modułów elektronicznych do książek dla edukacji. Niestety na obecnym etapie jak napisałem wyżej, najczęściej muszę dokładać z własnych środków co powoduje ich znaczne uszczuplenie i brak możliwości albo rozwoju firmy albo pojawiania się nowych poradników. Skutkiem tego jest konieczność szukania dodatkowych zleceń na prace zewnętrzne dla firm, co powoduje już kompletne oderwanie czasowe od  efektywnego i szybkiego tworzenia poradników czy też pisania nowych książek. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Bogusław Kostek
Bogusław Kostek
Próg: 65 zł
Krzysztof Ślusarek
Krzysztof Ślusarek
Próg: 10 zł
Arkadiusz Law
Arkadiusz Law
Próg: 25 zł
Ryszard Brzózka
Ryszard Brzózka
Próg: 10 zł
Krzysztof Burak
Krzysztof Burak
Próg: 10 zł
Michał Jagła
Michał Jagła
Próg: 25 zł